Get Adobe Flash player

INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUNOMINACE DO FINÁLE SOUTĚŽE O TITUL BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT 2016 LETOS ZÍSKALO 37 PROJEKTŮ
 

Do své další fáze vstoupil již 18. ročník soutěže „Best of Realty - Nejlepší z realit“. V září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek do letošního ročníku. Odborná porota pak nominovala celkem 37 projektů, které se letos budou v jednotlivých kategoriích ucházet o respektovaný titul Best of Realty  - Nejlepší z realit 2016. Vyhlášení výsledků a předání ocenění těm nejlepším proběhne v úterý 15. listopadu na slavnostním večeru v Kongresovém sále České národní banky v Praze 1.

 V čele devítičlenné odborné poroty soutěže, považované v tuzemsku za nejprestižnější v oboru, stojí Ing. Pavel Kühn (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking). Jury se skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Po zasedáních poroty je jasné, že nominaci do finále letos získává celkem 37 projektů. Ty budou soutěžit v pěti základních kategoriích (Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Průmyslové a skladové areály, Hotely a Zvláštní cena poroty). „V poli soutěžících je letos jako vždy nejsilněji zastoupen rezidenční segment, který řádově převyšuje počty nominací v dalších kategoriích,“ říká Pavel Kühn, předseda odborné jury. „V této kategorii však podle původních regulí soutěže mohla být oceněna pouze trojice nejlepších, a to z velmi široké škály: od projektů viladomů s několika exkluzivními byty až po rozsáhlé bytové areály převyšující sto bytů. Z tohoto důvodu se porota letos poprvé rozhodla tento segment rozdělit a hodnotit jej ve dvou kategoriích: menší projekty do 25 bytových jednotek a větší projekty nad tuto hranici. V první kategorii se o titul uchází šest projektů, ve druhé získalo nominaci jedenáct projektů.“

Rozdělení rezidenčních projektů do dvou kategorií odráží aktuální stav tuzemského developerského trhu a dynamiku jeho vývoje. Trh s bydlením nadále zůstává tahounem celého trhu nemovitostí v ČR a projekty se stále více diverzifikují jak cenově, tak svým rozsahem. Naopak – letos poprvé nebyly vyhlášeny nominace v kategorii Obchodní centra. „U nákupních center je patrná rostoucí saturace trhu. Nových projektů se staví již jen málo, většina investic směřuje do modernizace stávajících center. Právě tento trend se obzvláště letos projevil naplno. O to zajímavější rozhodování nás čeká v následujícím ročníku soutěže, kdy se na trhu objeví zajímavé významné projekty – první z nich již letos v listopadu,“ dodává člen odborné poroty Tomáš Drtina (Incoma GfK).

 Dějištěm galavečera s předáváním „českých realitních Oscarů“ bude v úterý 15. listopadu tradičně Kongresový sál České národní banky na Senovážném náměstí v Praze 1. „V úvodu galavečera, jehož se každoročně účastní čelní představitelé českého realitního trhu, architekti, developeři, osobnosti právnického, finančního a veřejného života, budou v krátkém filmu prezentovány všechny projekty soutěžící v letošním ročníku soutěže o tento prestižní titul. Poté budou představeny užší nominace a následně vyhlášeny a oceněny vítězné projekty. Vítězové a ocenění převezmou z rukou porotců a zástupců partnerů skleněné trofeje a pamětní tabulky určené například k umístění u vchodových dveří do oceněné budovy,“ přibližuje průběh slavnostního večera Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.

Mezi rezidenčními projekty se v kategorii nad 26 bytových jednotek utkají mimo jiné Byty Na Vackově (developer: Metrostav Development), Nové Chabry (Star Group) či Rezidence Sacre Coeur2 (SATPO), v kategorii do 25 bytových jednotek pak Rezidence U Roháčových kasáren (Akro Real) či Podolské schody (Crestyl). Mezi novými administrativními centry soupeří mimo jiné The Greenline Kačerov (developer: Karimpol) a Budova Delta (Passerinvest Group). V kategorii hotelů bude soutěžit například Courtyard by Marriott Brno (developer: CTP) či Grandhotel Ambassador Národní dům Karlovy Vary (Eltodo). V  kategorii skladových a průmyslových areálů se o vítězství ucházejí mimo jiné Panattoni Park Cheb – BWI Group (developer: Panattoni Europe) či Budova č. 2 P3 Prague D11 (P3). Přehled všech soutěžících projektů bude od 26. října uveřejněn na webu soutěže www.bestofrealty.cz.

Vedle titulů z výše uvedených kategorií získá Zvláštní cenu poroty projekt, který se v uplynulém období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu či jinak obohatil trh a jeho prostředí. V této kategorii o titul bojují mimo jiné Lannův palác (developer: Finep) či Max32 ve Zlíně (CREAM). Svou speciální cenu tradičně udělí také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni bude udělena laická cena - Cena čtenářů. Svůj hlas oblíbenému projektu bez ohledu na kategorii je možné od 26. října udělit prostřednictvím webové stránky soutěže (www.bestofrealty.cz). V této kategorii je - podobně jako v případě Zvláštní ceny poroty a Ceny ARTN - udělována pouze jedna cena pro vítěze. 

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2017 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.