Get Adobe Flash player
¬ kategorie
¬ kritéria
¬ nominace
¬ porota
¬ vyhlášení
¬ vítězové
¬ přihlásit do soutěže
¬ vstupenky


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUPRESTIŽNÍ SOUTĚŽ „BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT“
ZNÁ VÍTĚZE LETOŠNÍHO ROČNÍKU


Vydáno dne: 15-11-2016


Na slavnostním galavečeru byly dnes v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 18. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Nominace letos získalo celkem 37  projektů v pěti základních kategoriích. Dále byla udělena také Zvláštní cena poroty, Cena ARTN „Award for Excellence“ a Cena čtenářů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2016“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2015, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu okolního prostředí. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici a vyjádřit tak „vox populi“.

Soutěž je každoročně ukazatelem aktuálního stavu tuzemského developerského trhu a odráží dynamiku jeho vývoje. Tahounem celého trhu nemovitostí v ČR nadále zůstává trh s bydlením; projekty se stále více diverzifikují jak cenově, tak i rozsahem. Právě proto se odborná porota letos poprvé rozhodla rezidenční projekty hodnotit ve dvou kategoriích: do 25 bytových jednotek a od 26 bytových jednotek. Naopak letos poprvé nebyla z důvodu rostoucí saturace trhu otevřena kategorie Obchodní centra. Zajímavé významné projekty v tomto segmentu se totiž v ČR objeví až koncem tohoto a během příštího roku, a to včetně modernizací stávajících obchodních center.

Předseda odborné jury Pavel Kühn k letošnímu ročníku uvedl: „Kvalita nominovaných projektů v letošním ročníku soutěže dokumentuje další oživení developerského trhu ve všech hodnocených kategoriích. Nejvíce je to vidět na rezidenčním segmentu. K pozitivnímu posunu došlo i u kanceláří a logistických a průmyslových areálů. V posledně jmenovaném segmentu se jedná o tržní boom způsobený zejména nebývalým zájmem o nové plochy skladů a výrobních areálů, který je výsledkem  obecného ekonomického rozvoje.“

V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů získalo letos nominace celkem 17 uchazečů: z toho šest v kategorii do 25 bytových jednotek a jedenáct v kategorii od 26 bytových jednotek. V první z nich porotci postavili nejvýše Rezidenci Černošice. Ocenili moderní a zároveň komorní pojetí projektu, jehož architektura se snoubí s elegancí, oplývá lehkostí a smyslem pro detail. Rezidence plynule navazuje na stávající zástavbu a svým obyvatelům poskytuje skutečně klidné a komfortní příměstské bydlení. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu (nad 26 bytových jednotek) si vítězství odnáší bydlení U Cukrovaru, bytové domy Elča a Emča v Praze 4. Projekt získal prvenství za výjimečnou a citlivou architektonickou koncepci moderních nízkopodlažních a nízkoenergetických domů, které v rozsáhlé lokalitě brownfieldu bývalého modřanského cukrovaru velmi přirozeně propojily původní zástavbu rodinných domů s nově vzniklými bytovými projekty.

Mezi novými administrativními centry zvítězilo Enterprise Office Center v Praze 4 za nekompromisní odpověď na poptávku po moderních kancelářích 21. století. Jury ocenila Enterprise jako elegantní, moderní a komerčně velice úspěšný projekt, který přispívá k dalšímu rozvoji lokality na Pankráci.

V kategorii hotelů získal titul Grandhotel Ambassador Národní dům Karlovy Vary za elegantní a citlivou rekonstrukci krásného secesního historického domu v centru města, jemuž byla po dlouhých letech chátrání vrácena jeho historická krása. Hlavní sál předurčuje hotel k tomu, aby se stal také významným kulturně-společenským centrem města.

Kategorii skladových a průmyslových areálů ovládl projekt DSV Road u Pavlova ve Středočeském kraji za nastartování nového distribučního parku, úspěšné řešení lokality ve spolupráci s místní samosprávou a v neposlední řadě i za unikátní architektonické řešení, nabízející největší jednolitý prostor v tomto typu skladů v České republice.

Zvláštní cenu poroty letos získala Vodárenská věž v Opavě za nevšední revitalizaci, rekonstrukci a dostavbu technické památky vodárenské věže pro parní lokomotivy na opavském nádraží. Projekt významně přispěl ke zlepšení kvality okolního prostředí  a stal se zajímavou zastávkou nové cyklostezky v Nádražní ulici. Kromě investora je podle poroty také třeba vyzdvihnout a ocenit přístup Národního památkového ústavu.

Cena „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, patří Mezinárodnímu výzkumnému centru ELI v Dolních Břežanech u Prahy. Jde o významný projekt  vědecké „panevropské infrastruktury", ve kterém se excelentním  způsobem snoubí užitek (prestižní vědecké laserové pracoviště), estetika a mimořádně zdařilé architektonické ztvárnění. Předpokladem realizace projektu byla vynikající koordinace vědeckých pracovišť, architektonického studia a současně mimořádné porozumění a akceschopnost místní samosprávy.

Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Byty Na Vackově v Praze 3, který soutěžil v kategorii Rezidenční projekty nad 26 jednotek.

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí 19. ročník. V průběhu roku 2017 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2016 a podzimem 2017.

Kompletní přehled projektů oceněných v 18. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty menšího rozsahu (do 25 bytových jednotek)

1. místo -  Rezidence Černošice, Černošice; developer: IBS Rokal; architekt: Šafer Hájek architekti
2. místo - Obecní dvůr, Praha 1; Around Inside/Ungelt group; RBTA-Ricardo Bofill/TaK Architects
3. místo - WhiteGray Rezidence, Praha 4; V Invest CZ; KAAMA

Rezidenční projekty většího rozsahu (nad 26 bytových jednotek)

1. míst - U Cukrovaru – bytové domy Elča a Emča, Praha 4(12); Skanska Reality; Loxia
2. místo - Britská čtvrť VI, Praha 5; FINEP; ABM architekti (architekti Bouřil a Dohelský)
3. místo
 - SMART byty Nové Butovice, Praha 5; Trigema; Ateliér Smitka

Nová administrativní centra

1. místo - Enterprise Office Center, Praha 4; Erste Group Immorent ČR; Ateliér Krátký & Fabion
2. místo
 - Classic 7 Business Park (fáze III – budova M), Praha 7; Classic Park III; CMC Architects
3. místo
Campus Science Park – budova C, Brno; White Star Real Estate/AIG; A plus ve spolupráci s She-Architect 

Hotely

1. místo - Grandhotel Ambassador Národní dům, Karlovy Vary, ELTODO; Ing. Arch. Jan Fousek, ateliér FAWD
2. místo
 - Courtyard by Marriott, Brno; CTP; Studio acht
3. místo
 - Hotel Duo, Praha 9; Bohemia Properties

Skladové a průmyslové areály

1. místo - DSV Road, Pavlov; Panattoni Europe; architekt neuveden
2. místo
 - Distribuční centrum pro VF Corporation – II. etapa, Klecany; P3 Logistic Parks; Astra 92
3. místo
 - Panattoni Park Cheb – BWI Group, Cheb; Panattoni Europe; Rota Group

Zvláštní cena poroty

Vodárenská věž v Opavě, Developer: Vodárenská věž Opava o. p. s., Architekt: CASUA

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence

Mezinárodní výzkumné centrum ELI, Developer: Fyzikální ústav AV ČR, Architekt: Ian Bogle, Bogle Architects

Cena čtenářů mediálních partnerů

Byty Na Vackově (Praha 3), soutěžící v kategorii Rezidenční projekty nad 26 jednotek, Developer: Metrostav, Architekt: MS Architekti

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2017 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.