Get Adobe Flash player
 
¬ kategorie
¬ kritéria
¬ nominace
¬ porota
¬ vyhlášení
¬ vítězové
¬ přihlásit do soutěže
¬ vstupenky


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
POŘÁDÁNO POD ZÁŠTITOU
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
PUBLIC RELATIONS

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ „BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT“
ZNÁ VÍTĚZE LETOŠNÍHO ROČNÍKU


Vydáno dne: 15-11-2016


Na slavnostním galavečeru byly dnes v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 18. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Nominace letos získalo celkem 37  projektů v pěti základních kategoriích. Dále byla udělena také Zvláštní cena poroty, Cena ARTN „Award for Excellence“ a Cena čtenářů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2016“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2015, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu okolního prostředí. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici a vyjádřit tak „vox populi“.

Soutěž je každoročně ukazatelem aktuálního stavu tuzemského developerského trhu a odráží dynamiku jeho vývoje. Tahounem celého trhu nemovitostí v ČR nadále zůstává trh s bydlením; projekty se stále více diverzifikují jak cenově, tak i rozsahem. Právě proto se odborná porota letos poprvé rozhodla rezidenční projekty hodnotit ve dvou kategoriích: do 25 bytových jednotek a od 26 bytových jednotek. Naopak letos poprvé nebyla z důvodu rostoucí saturace trhu otevřena kategorie Obchodní centra. Zajímavé významné projekty v tomto segmentu se totiž v ČR objeví až koncem tohoto a během příštího roku, a to včetně modernizací stávajících obchodních center.

Předseda odborné jury Pavel Kühn k letošnímu ročníku uvedl: „Kvalita nominovaných projektů v letošním ročníku soutěže dokumentuje další oživení developerského trhu ve všech hodnocených kategoriích. Nejvíce je to vidět na rezidenčním segmentu. K pozitivnímu posunu došlo i u kanceláří a logistických a průmyslových areálů. V posledně jmenovaném segmentu se jedná o tržní boom způsobený zejména nebývalým zájmem o nové plochy skladů a výrobních areálů, který je výsledkem  obecného ekonomického rozvoje.“

V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů získalo letos nominace celkem 17 uchazečů: z toho šest v kategorii do 25 bytových jednotek a jedenáct v kategorii od 26 bytových jednotek. V první z nich porotci postavili nejvýše Rezidenci Černošice. Ocenili moderní a zároveň komorní pojetí projektu, jehož architektura se snoubí s elegancí, oplývá lehkostí a smyslem pro detail. Rezidence plynule navazuje na stávající zástavbu a svým obyvatelům poskytuje skutečně klidné a komfortní příměstské bydlení. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu (nad 26 bytových jednotek) si vítězství odnáší bydlení U Cukrovaru, bytové domy Elča a Emča v Praze 4. Projekt získal prvenství za výjimečnou a citlivou architektonickou koncepci moderních nízkopodlažních a nízkoenergetických domů, které v rozsáhlé lokalitě brownfieldu bývalého modřanského cukrovaru velmi přirozeně propojily původní zástavbu rodinných domů s nově vzniklými bytovými projekty.

Mezi novými administrativními centry zvítězilo Enterprise Office Center v Praze 4 za nekompromisní odpověď na poptávku po moderních kancelářích 21. století. Jury ocenila Enterprise jako elegantní, moderní a komerčně velice úspěšný projekt, který přispívá k dalšímu rozvoji lokality na Pankráci.

V kategorii hotelů získal titul Grandhotel Ambassador Národní dům Karlovy Vary za elegantní a citlivou rekonstrukci krásného secesního historického domu v centru města, jemuž byla po dlouhých letech chátrání vrácena jeho historická krása. Hlavní sál předurčuje hotel k tomu, aby se stal také významným kulturně-společenským centrem města.

Kategorii skladových a průmyslových areálů ovládl projekt DSV Road u Pavlova ve Středočeském kraji za nastartování nového distribučního parku, úspěšné řešení lokality ve spolupráci s místní samosprávou a v neposlední řadě i za unikátní architektonické řešení, nabízející největší jednolitý prostor v tomto typu skladů v České republice.

Zvláštní cenu poroty letos získala Vodárenská věž v Opavě za nevšední revitalizaci, rekonstrukci a dostavbu technické památky vodárenské věže pro parní lokomotivy na opavském nádraží. Projekt významně přispěl ke zlepšení kvality okolního prostředí  a stal se zajímavou zastávkou nové cyklostezky v Nádražní ulici. Kromě investora je podle poroty také třeba vyzdvihnout a ocenit přístup Národního památkového ústavu.

Cena „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, patří Mezinárodnímu výzkumnému centru ELI v Dolních Břežanech u Prahy. Jde o významný projekt  vědecké „panevropské infrastruktury", ve kterém se excelentním  způsobem snoubí užitek (prestižní vědecké laserové pracoviště), estetika a mimořádně zdařilé architektonické ztvárnění. Předpokladem realizace projektu byla vynikající koordinace vědeckých pracovišť, architektonického studia a současně mimořádné porozumění a akceschopnost místní samosprávy.

Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Byty Na Vackově v Praze 3, který soutěžil v kategorii Rezidenční projekty nad 26 jednotek.

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí 19. ročník. V průběhu roku 2017 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2016 a podzimem 2017.

Kompletní přehled projektů oceněných v 18. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty menšího rozsahu (do 25 bytových jednotek)

1. místo -  Rezidence Černošice, Černošice; developer: IBS Rokal; architekt: Šafer Hájek architekti
2. místo - Obecní dvůr, Praha 1; Around Inside/Ungelt group; RBTA-Ricardo Bofill/TaK Architects
3. místo - WhiteGray Rezidence, Praha 4; V Invest CZ; KAAMA

Rezidenční projekty většího rozsahu (nad 26 bytových jednotek)

1. míst - U Cukrovaru – bytové domy Elča a Emča, Praha 4(12); Skanska Reality; Loxia
2. místo - Britská čtvrť VI, Praha 5; FINEP; ABM architekti (architekti Bouřil a Dohelský)
3. místo
 - SMART byty Nové Butovice, Praha 5; Trigema; Ateliér Smitka

Nová administrativní centra

1. místo - Enterprise Office Center, Praha 4; Erste Group Immorent ČR; Ateliér Krátký & Fabion
2. místo
 - Classic 7 Business Park (fáze III – budova M), Praha 7; Classic Park III; CMC Architects
3. místo
Campus Science Park – budova C, Brno; White Star Real Estate/AIG; A plus ve spolupráci s She-Architect 

Hotely

1. místo - Grandhotel Ambassador Národní dům, Karlovy Vary, ELTODO; Ing. Arch. Jan Fousek, ateliér FAWD
2. místo
 - Courtyard by Marriott, Brno; CTP; Studio acht
3. místo
 - Hotel Duo, Praha 9; Bohemia Properties

Skladové a průmyslové areály

1. místo - DSV Road, Pavlov; Panattoni Europe; architekt neuveden
2. místo
 - Distribuční centrum pro VF Corporation – II. etapa, Klecany; P3 Logistic Parks; Astra 92
3. místo
 - Panattoni Park Cheb – BWI Group, Cheb; Panattoni Europe; Rota Group

Zvláštní cena poroty

Vodárenská věž v Opavě, Developer: Vodárenská věž Opava o. p. s., Architekt: CASUA

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence

Mezinárodní výzkumné centrum ELI, Developer: Fyzikální ústav AV ČR, Architekt: Ian Bogle, Bogle Architects

Cena čtenářů mediálních partnerů

Byty Na Vackově (Praha 3), soutěžící v kategorii Rezidenční projekty nad 26 jednotek, Developer: Metrostav, Architekt: MS Architekti

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.