Get Adobe Flash player
 
¬ kategorie
¬ kritéria
¬ nominace
¬ porota
¬ vyhlášení
¬ vítězové
¬ přihlásit do soutěže
¬ vstupenky


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
POŘÁDÁNO POD ZÁŠTITOU
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
PUBLIC RELATIONS

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ „BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT“
ZNÁ VÍTĚZE LETOŠNÍHO ROČNÍKU


Vydáno dne: 14-11-2018

Na slavnostním galavečeru byly dnes v Praze v Kongresovém centru České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích jubilejního 20. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Korporátní bankovnictví). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2018“ se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2017, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž probíhá. Stejně jako vloni byla udělena i Cena čtenářů, kdy prostřednictvím hlasovací stránky mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici a vyjádřit tak „vox populi“. 

Soutěž, do níž bylo letos nominováno celkem 58 projektů, je každoročně ukazatelem aktuálního stavu tuzemského developerského trhu a odráží dynamiku jeho vývoje. Předseda odborné jury Pavel Kühn k 20. ročníku uvedl: „Důkazem pokračujícího boomu tohoto trhu je nejenom rekordní počet přihlášených projektů, ale i fakt, že po několika letech byly v soutěži obsazeny všechny vypsané kategorie – včetně kategorie ´Rekonstruované kanceláře´, která v minulém ročníku chyběla. Její loňská absence však byla letos překonána s ohledem na nízkou a dále klesající neobsazenost kancelářských ploch. Pozitivní vývoj je vidět i v segmentech obchodních center a logistických a průmyslových areálů. V posledně jmenovaném segmentu se jedná o pokračující růst trhu způsobený nebývalým zájmem o nové plochy skladů a výrobních areálů, který je výsledkem současného stupně ekonomického rozvoje a zvýšené orientace spotřebitelské poptávky v oblasti e-shopů. Tradičně nejvíce soutěžících měla kategorie ´Rezidenční projekty´, což vedlo odbornou porotu opět k rozhodnutí o rozdělení na dvě skupiny, a to na projekty menšího rozsahu (do 50 bytů) a bytové projekty s vyšším počtem jednotek (nad 51).

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality nominovaných projektů byly lokalita, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a v neposlední řadě také úspěšnost na realitním trhu.

 V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů získalo letos nominaci celkem dvacet uchazečů: z toho sedm v kategorii menších bytových projektů a třináct v kategorii větších projektů. V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Truhlárna v Praze 6. Podle nich projekt dokázal velmi zdařile vyřešit dva nelehké úkoly: vytvořit komorní, luxusní a zároveň velmi netradiční bydlení pro nejnáročnější klientelu a citlivým přístupem přispět nejen k zachování, ale i k podtržení původní atmosféry této části pražského Břevnova. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl projekt Luka Living v Praze 13. Jury u něj vyzdvihla velmi odvážný, razantní, a především úspěšný vstup do málo rozvinuté oblasti nájemního bydlení. Ambiciózní projekt nastavil za použití těch nejmodernějších technologií zcela novou úroveň nájemního bydlení v hlavním městě. Navíc díky vhodně zvolené struktuře nebytových prostor výrazně zvýšil úroveň služeb nejen pro obyvatele domu, ale i rezidenty v jeho sousedství. 

Mezi novými administrativními centry zvítězil Palmovka Open Park v Praze 8. Projekt získal nejvíce bodů nejen z důvodu nepopiratelného komerčního úspěchu, ale i s ohledem na celkové zlepšení občanského prostředí v rámci lokality Palmovka. Výjimečnost projektu spočívá zejména v citlivém zakomponování historických industriálních prvků do velkoryse pojaté moderní architektury. 

Kategorii rekonstruovaných kancelářských objektů dominovala přestavba administrativní budovy Knorr Bremse v Liberci, kde se podle verdiktu poroty podařilo v menším, ale elegantním projektu účelně propojit původní prvky s moderními technologiemi a službami. 

V kategorii obchodních center triumfovalo outletové centrum Prague The Style Outlets v Tuchoměřicích u Prahy, a to za převzetí, úspěšnou realizaci a zdárné otevření projektu s komplikovanou historií, díky němuž vzniklo v blízkosti pražského letiště moderní outletové centrum obohacující trh o desítky nových značek. 

V kategorii hotelů titul získal Chateau Clara Futura v Dolních Břežanech u Prahy za osobité provedení, náročnou rozsáhlou rekonstrukci a velkorysé úpravy celého okolního prostoru. Jeho ojedinělost spočívá i v pozitivním dopadu projektu na území, v němž se nachází.  

V kategorii skladových a průmyslových areálů se na stupni nejvyšším umístil projekt Sécheron Tchequie v logistickém parku P3 v pražských Horních Počernicích, u něhož porota mimo jiné ocenila i skutečnost, že se nájemce rozhodl do budovy umístit také své výzkumné a vývojové centrum, tedy aktivitu s vyšší přidanou hodnotou. 

Zvláštní cenu poroty letos získala obnova výstavního pavilonu Louny. Jury ocenila citlivou renovaci funkcionalistického objektu, který již přestal sloužit svému původnímu účelu. Pavilon, postavený v roce 1931 podle návrhu architekta Josefa Chochola, od letošního léta nabízí stylovou kavárnu, prostor pro výstavy a pestrý kulturní program.

Cenu „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, si odnáší Centrum architektury a městského plánování (CAMP) v areálu Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) na pražských Emauzích. Hlavním posláním CAMPu je zlepšit veřejnou diskuzi o rozvoji Prahy. Pomáhá navázat dialog a spolupráci mezi veřejností, developery a investory. Jde o jedinečné místo pro přednášky, diskuze, konference a další akce. Konají se zde výstavy představující nové projekty a jsou zde k dostání materiály a publikace o architektuře a urbanismu.

Cena čtenářů patří projektu Luka Living, který soutěžil (a zvítězil) v kategorii větších rezidenčních projektů.

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 21. ročník. V průběhu roku 2019 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2018 a podzimem roku 2019.

Kompletní přehled projektů oceněných v 20. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty menšího rozsahu
1. místo - Truhlárna, Praha 6; developer: skupina T.E; architekt: under-construction architects
2. místo - LakePark Residence, Staré Splavy; EBM Partner; Ing. arch. Petr Vacek, Ing. arch. Monika Čížková (EBM – Expert Building Management)
3. místo - U Pernikářky 7, Praha 5; JRD Development; Podlipný Sladký architekti
a Vitality Rezidence, Praha 5; SATPO; Schindler Seko Architekti

Rezidenční projekty většího rozsahu
1. místo - Luka Living, Praha 13; developer: Luka Residential; architekt: CAMA Architekti, Chapman Taylor
2. místo- Rezidence Pod Skálou, Praha 8; CODECO/Rezidence Pod Skálou; Ing. arch. Aleš Holman/EBM – Expert Building Management                          
3. místo - Botanica K 1, 2, Praha 5; Skanska Reality; S. H. S architekti

Nová administrativní centra
1. místo - Palmovka Open Park, Praha 8; developer: Metrostav Development/Palmovka 4, Palmovka 3, Palmovka 0; architekt: Aulík Fišer Architekti
2. místo - AFI Karlín, Praha 8; AFI EUROPE; David Chisholm (CMC ARCHITECTS)
3. místo - Visionary, Praha 7; Skanska Property Czech Republic; Jakub Cigler Architekti

Rekonstruované kanceláře
1. místo - Rekonstrukce budovy Knorr Bremse, Liberec; developer: Arcona Capital Czech Republic; architekt: Bogle Architects
2. místo - Budova A (BB Centrum), Praha 4; Passerinvest Group; ATELIER 8000
3. místo - ABC ALFA, Ostrava-Moravská Ostrava; Asental BusinessCenter; Atelier Simona

Obchodní centra
1. místo - Prague The Style Outlets, Tuchoměřice; developer: The Prague Outlet; architekt:  APRIS 3MP ve spolupráci s architektem Miroslavem Švarcem z Filmdekor
2. místo  - IGY Centrum, České Budějovice; CPI Property Group; ATELIER 8000 a Chapman Taylor
3. místo - Obchodní centrum Letňany, Praha 9; Letňany Centre; Chapman Taylor

 Hotely
1. místo - Chateau Clara Futura, Dolní Břežany; developer: Pražské arcibiskupství; architekt: SHA – Šafer Hájek architekti, MIMOLIMIT Barbora Škorpilová (architekt interiérů)
2. místo - Pytloun Boutique Hotel Prague, Praha 1; Pytloun Hotels; VRTIŠKA • ŽÁK (interierové řešení)
3. místo - MEET ME 23 (Washingtonova 23), Praha 1; W 23; Jaromír Pizinger, MORIX                  

Skladové a průmyslové areály
1. místo - Sécheron Tchequie P3 Prague, Praha 9 - Horní Počernice; developer: P3 Logistic Parks; architekt: CONSTRUO
2. místo - Panattoni Park Cheb pro DHL/ Estée Lauder, Cheb; Panattoni Europe/Accolade; RotaGroup
3. místo - SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice; SEGRO Czech Republic; CONSTRUO

Zvláštní cena poroty
Obnova výstavního pavilonu Louny
Investor: Město Louny
Architekt: Ing. arch. Ondřej Tuček 

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence
CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Praha

Cena čtenářů
Luka Living, Praha 13 (projekt soutěžil v kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu)
Developer: Luka Residential
Architekt: CAMA Architekti, Chapman Taylor

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.