Get Adobe Flash player
 
¬ napsali o nás
¬ ceny pro oceněné
¬ fotogalerie
¬ loga soutěže
¬ kontaktujte nás


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE

Soutěž: Nejlepší projekty českého realitního trhu

V listopadu byly vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.
O vítězích 6. ročníku soutěže "Nejlepší z realit 2004", která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla 11členná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, bank, developerů, koncových uživatelů i architektů a realitních makléřů. Do soutěže bylo letos přihlášeno celkem 37 projektů v pěti kategoriích, což svědčí o zvýšeném zájmu o soutěž oproti minulým ročníkům. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.
O nominaci na ocenění titulem "Nejlepší z realit 2004" se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2003, v kategoriích bytové projekty, nové administrativní projekty, rekonstruované kancelářské objekty, nákupní centra a hotely. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za příslušný rok výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Letošní novinkou se stala Cena veřejnosti, která mohla dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie.
V kategorii bytových projektů porotci postavili nejvýše bytovou vilu Mrázovka v Praze 5. Oceněna byla díky kombinaci inovativního návrhu, hodnotě projektu a svému umístění. Z nových administrativních projektů si palmu vítězství odnesl The Park v Praze 4 jakožto vynikající ukázka spolupráce developera s architektem. Tento zdařilý urbanistický koncept podle názoru jury dokazuje, že je možné realizovat ekonomicky úspěšnou stavbu zároveň s vysokou kvalitou architektonického zpracování. Mezi rekonstruovanými kancelářskými objekty zvítězila Kotelna v pražském Karlíně. Porota kladně hodnotila využití průmyslové architektury pro potřeby současných administrativních funkcí i fakt, že projekt přispívá ke znovuzrození industriální části Karlína. Kategorii nákupních center dominoval projekt Olympia Centra Plzeň. Odborná jury vyzdvihla především tematicky zaměřený styl centra se zajímavým designem fasády a velkorysým řešením galerie. V kategorii hotelů získal titul hotel Aria v Praze na Malé Straně. Oceněn byl zejména pro mimořádně celistvý přístup k realizaci projektu, založený na vyvážené symbióze ideové, výtvarné a provozní koncepce. Zvláštní cenu poroty letos získal projekt Marina Lipno za průkopnický development přírodního rekreačního parku a jeho prosazení na mezinárodním trhu zařízení pro volný čas. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal Evan Z. Lazar ze společnosti SALANS. Cena veřejnosti patří bytovému projektu Nedvědovo náměstí společnosti AT Development.
Předseda dozorčí rady ARTN a předseda odborné jury Kamil Kosman letošní ročník zhodnotil slovy: "V jednotlivých kategoriích se soutěž vyznačovala mimořádným kvalitativním i kvantitativním rozpětím a potvrdila, že středem zájmu developerů jsou nyní zejména nová administrativní centra a rezidenční projekty." Právě nejlepšímu bytovému projektu předával cenu ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, jenž převzal záštitu nad letošním ročníkem soutěže.

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.