Get Adobe Flash player
 
¬ napsali o nás
¬ ceny pro oceněné
¬ fotogalerie
¬ loga soutěže
¬ kontaktujte nás


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
POŘÁDÁNO POD ZÁŠTITOU
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
PUBLIC RELATIONS
BEST OF REALTY 2005

Best of Realty - Nejlepší z realit je prestižní soutěž o nejlepší projekty českého realitního trhu. Výsledky jejího už sedmého ročníku byly vyhlášeny 7. listopadu 2005 na slavnostním večeru v Míčovně Pražského hradu. O vítězích rozhodla devítičlenná odborná porota ve složení - Předseda: Ing. Kamil Kosman (Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí/Česká spořitelna), Členové: Dr. Tomáš Drtina (Incoma Research), Ing. arch. Oleg Haman (Obec architektů), Ing. arch. Jan Melichar (Obec architektů), Ing. Pavel Hlinka (Národní federace hotelů a restaurací), Guy Barker (Invesco), Ing. Lukáš Schirl (Jones Lang LaSalle), Ing. arch. Michal Šourek (MS Group), Milorad M. Miškovič (Real Estate Karlín Group). Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal ministr pro místní rozvoj Mgr. Radko Martínek.
O ocenění usilovalo celkem 35 projektů v pěti kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a cena čtenářů mediálních partnerů.
V kategorii rezidenčních projektů porotci postavili nejvýše rezidenci Alibaba v Praze 5, jež byla podle jejich názoru developerskou příležitostí, kterou bez zaváhání využil zkušený developer (ING Real Estate Development CR) ve spolupráci se zkušeným architektem. Z nových administrativních projektů si palmu vítězství odnesl Nile House v Praze 8 jakožto úspěšné pokračování developerského konceptu, který inovativně přetváří kdysi zanedbané nábřeží Vltavy v přehlídku špičkové architektury. Mezi rekonstruovanými kancelářskými objekty zvítězila budova The Forum v Praze 1. Porota kladně hodnotila obnovu neobarokní tváře budovy a výrazný příspěvek k celkovému oživení Václavského náměstí. Kategorii nákupních center dominovala brněnská Galerie Vaňkovka za dokonalé architektonické vyjádření genia loci symbolu rozkvětu průmyslové části města v 19. století, zdařilé spojení s historickým centrem Brna, vydařenou integraci i využití části původní památkově chráněné zástavby. V kategorii hotelů získal titul Jelení dvůr v Praze 1. Oceněn byl zejména proto, že si jeho tvůrci nekladli za cíl vytvořit luxusní hotel v blízkosti Hradu, ale hotelové zařízení, které by dýchalo svou historií a splňovalo i nároky na pohodlí, útulnost a českou pohostinnost. Zvláštní cenu poroty letos získal zlínský projekt Baťova mrakodrapu - Budovy č. 21, který zřetelně ukazuje, že při developerských počinech je nutné vycházet z kulturního dědictví. Rekonstrukce Budovy č. 21 se stala důležitým milníkem v budoucím rozvoji města Zlína a při obnově jeho památek. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal JUDr. Luděk Sekyra, předseda představenstva společnosti Sekyra Group, a. s. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Rezidence Jeseniova společnosti J & T Global.
Podrobnější informace včetně fotodokumentace oceněných objektů najdete na internetové adrese organizátora soutěže www.bestofrealty.cz.
tisková zpráva


úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.