Get Adobe Flash player
 
¬ napsali o nás
¬ ceny pro oceněné
¬ fotogalerie
¬ loga soutěže
¬ kontaktujte nás


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
POŘÁDÁNO POD ZÁŠTITOU
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
PUBLIC RELATIONS
Prestižní soutěž "Nejlepší z realit" již zná vítěze letošního ročníku


Na slavnostním večeru byly včera v pražském Kongresovém centru na Vyšehradě vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích již 8. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, Asociace hotelů a restaurací, bank, agentur pro výzkum trhu, developerů i realitních makléřů.
Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal ministr pro místní rozvoj Mgr. Petr Gandalovič. O ocenění letos usilovalo celkem 33 projektů ve čtyřech kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2006“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2005, v kategoriích nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely (letos nebyla obsazena kategorie rekonstruované kancelářské objekty). Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy na webových stránkách měsíčníku REALIT, týdeníků Profit a Czech Business Weekly, čtvrtletníků Building World a Project & Property, měsičníků Konstrukce, Moderní obchod a ASB, webových serverech eArchitekt.cz a stavebni-forum.cz i na domovské stránce soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici.

V kategorii rezidenčních projektů porotci postavili nejvýše projekt Bydlení Mazanka v Praze 8, u něhož ocenili maximální využití potenciálu lokality, vysokou kvalitu projektu středního segmentu, jeho estetickou atraktivitu i komerční úspěch. Z nových administrativních center si palmu vítězství odnáší Luxembourg Plaza v Praze 3 za zdařilou kombinaci kancelářské a hotelové funkce, vhodně zasazenou do tradiční rezidenční lokality. Kategorii obchodních center dominovalo pražské Centrum Chodov, které si vítězství odnáší především za rozvoj velikostí i rozsahem výjimečného nájemního mixu projektu v exponované a komplikované lokalitě. V kategorii hotelů získal titul Chateau Mcely ve stejnojmenné obci, a to za citlivý přístup při obnově chátrajícího zámku, jeho zdařilou proměnu v hotel a úspěšné architektonické zapojení v rámci celé obce.
Zvláštní cenu poroty letos získala rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6. Tento bývalý statek ze 17. století díky iniciativě Městské části Praha 6, která spolu s Hlavním městem Prahou také rekonstrukci financovala, vytvořil spolu s přilehlým parkem mezi Vypichem a Strahovem ideální prostředí pro odpočinek, sportovní aktivity i společenský život místních občanů. Projekt byl oceněn i pro výjimečnou a spontánní pozitivní odezvu, jakou si získal ihned po svém dokončení. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal Petr Urbánek, ředitel společnosti Europolis Real Estate Asset Management, s.r.o.. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Lofty Palmovka společnosti Immo Group Development.

Ministr pro místní rozvoj Mgr. Petr Gandalovič, jenž nad letošním ročníkem převzal záštitu, k soutěži uvedl: „Rozvoj realitního trhu je v popředí zájmu České republiky a samozřejmě i našeho ministerstva. V současné době jsou nejvíce potřeba konkurenceschopné projekty, které pozvednou úroveň našeho bydlení a výstavby, a ukáží schopnost našich architektů dosáhnout evropských standardů.“

Předseda odborné jury a zároveň předseda dozorčí rady ARTN Ing. Kamil Kosman 8. ročník soutěže zhodnotil slovy: „Nejvýše postavenou laťku kvality měla letos kategorie hotelů, ve které se vzácně sešlo několik projektů výjimečné úrovně. Právě zvyšující se kvalita byla průvodním znakem většiny nominovaných. Tím soutěž odráží vývoj na realitním trhu, který roste nejenom co do rozsahu, ale i do kvality.“
úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.