Get Adobe Flash player

INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBU¬ Vyhlášen 19. ročník soutěže

Soutěž "Best of Realty – Nejlepší z realit" otevírá další ročník: přihlašovat projekty lze již nyní 

Do 19. ročníku vstoupila soutěž „Best of Realty - Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru. O nominaci na ceněný titul se až do 4. září 2017 mohou ucházet stavby dokončené a zkolaudované po 1. lednu 2016 na území České republiky. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny na galavečeru v úterý 7. listopadu 2017 v Kongresovém sále České národní banky v Praze 1. 

Soutěž, jejíž první ročník se konal již v roce 1999, oceňuje výjimečné nemovitosti realizované na území České republiky - od novostaveb až po rekonstrukce. Každoročně se tak prestižním titulem „Best of Realty“ – Nejlepší z realit“ mohou pyšnit projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně tuzemského realitního trhu. 

O cenách rozhoduje odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking) v základních kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, HotelyPrůmyslové a skladové areály. Vedle těchto kategorií získá Zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Speciální cenu „Award for Excellence“ tradičně udělí Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) výjimečnému projektu či osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže www.bestofrealty.cz a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnese Cenu čtenářů

 „Po roční pauze bude obnovena kategorie Obchodní centra. Zde očekáváme nejen přihlášky center zcela nových, ale i uchazeče o titul z řad těch stávajících, která prošla rozsáhlou modernizací. Stejně jako vloni rozdělujeme tradičně nejobsazenější kategorii Rezidenční projekty na dvě samostatně hodnocené kategorie: do 25 bytových jednotek a od 26 bytových jednotek. Toto hodnocení lépe vyjadřuje realitu současního trhu s bydlením, kdy vedle rozsáhlých rezidenčních areálů vzniká i řada komorních projektů,“ uvedla Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě úzce spolupracuje s bankami, finančními poradci, realitními agenty, agenturami pro výzkum trhu, zástupci developerských společností, architekty a dalšími významnými subjekty českého realitního, developerského a bankovního trhu. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů. 

Uchazeči o titul „Best of Realty - Nejlepší z realit 2017" v příslušné kategorii musí organizátorovi soutěže nejpozději 4. září 2017 zaslat elektronickou přihlášku - vyplněný nominační formulář spolu s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu. Přihlášky i fotografie lze elektronicky zasílat již nyní.

Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být v pravém slova smyslu „dán na trh“. To znamená, že nejméně z 50 procent musí být určen k pronájmu či k prodeji; vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu. Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2016, přičemž nesmí být nominován již v předchozím ročníku soutěže. Vzhledem k tomu, že stavby ucházející se o titul by podle regulí měly být šetrné k životnímu prostředí, požaduje organizátor soutěže doložit jako součást přihlášky také průkaz energetické náročnosti budovy. 

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na trhu nemovitostí. Ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu. S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže 

Při příležitosti listopadového slavnostního galavečera s vyhlášením výsledků soutěže, jehož se zúčastní na 250 osobností reprezentujících český i zahraniční realitní trh a související obory, vydá pořadatel jako každoročně shrnující publikaci k letošnímu ročníku. Ta představí nominované a vítězné projekty v jednotlivých kategoriích i vítěze z předchozích let. Za dobu trvání soutěže bylo do klání o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit“ přihlášeno téměř 650 projektů z celé České republiky. Vloni se o ceny ucházelo celkem 37 projektů v pěti základních kategoriích.

Vítězné projekty v soutěži Best of Realty - Nejlepší z realit 2016

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2017 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.