Get Adobe Flash player
 

INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
PARTNER GALAVEČERA
POŘÁDÁNO POD ZÁŠTITOU
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
MEDIÁLNÍ PARTNER
PUBLIC RELATIONS

¬ Výherci Best of Realty - Nejlepší z realit 2017

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ „ BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT“
ZNÁ VÍTĚZE LETOŠNÍHO ROČNÍKU

Na slavnostním galavečeru byly 7. listopadu 2017 v Praze v Kongresovém centru České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 19. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Korporátní bankovnictví). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, koncových uživatelů nemovitostí, realitních makléřů a poradenských společností.  

Nominace letos získaly celkem 43 projekty v pěti základních kategoriích. Dále byla udělena také Zvláštní cena poroty, Cena ARTN „Award for Excellence“ a Cena čtenářů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly lokalita, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a v neposlední řadě také úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2017“ se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2016, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu okolního prostředí. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím hlasovací stránky mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici a vyjádřit tak „vox populi“.

Soutěž je každoročně ukazatelem aktuálního stavu tuzemského developerského trhu a odráží dynamiku jeho vývoje. Vedle průmyslových nemovitostí zůstává tahounem celého trhu nemovitostí v ČR i nadále trh s bydlením; projekty se stále více diverzifikují jak cenově, tak i rozsahem. Proto se i letos odborná porota rozhodla rezidenční projekty hodnotit ve dvou segmentech, lišících se velikostí co do počtu bytových jednotek. Oproti loňsku mohla být letos otevřena kategorie Obchodní centra. Předseda odborné jury Pavel Kühn k 19. ročníku uvedl: „V letošní edici soutěže se odráží další významný pozitivní posun a oživení na tuzemském trhu nemovitostí. Byla překonána loňská absence projektů v segmentu obchodních center, která vycházela z relativní přesycenosti trhu. Kromě rezidenčních nemovitostí se v České republice rozvíjejí především logistické a průmyslové areály; nebývalý zájem o nové plochy skladů a výrobních areálů je výsledkem stále silnější tuzemské ekonomiky a zvýšené spotřebitelské poptávky v oblasti e-shopů.“

V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů získalo letos nominaci celkem 18 uchazečů: z toho šest v kategorii menších bytových projektů a dvanáct v kategorii větších projektů. V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Villa Atrium Bubeneč v Praze 6. Ocenili velmi kvalitní a moderní architekturu, která oživila lokalitu a vhodně doplnila okolní zástavbu. Velkorysé dispoziční a designové řešení jednotlivých bytů splňuje požadavky nejnáročnější klientely. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl DOCK River Watch 2 v Praze 8. Jury vyzdvihla nejen samotný projekt, ale také dlouhodobou a nyní již zjevně velmi zdařilou snahu developera o přerod zanedbané lokality v novou, živou městskou čtvrť. Velmi kvalitní architektura i použité materiály jen podtrhují, jak velkou a pozitivní proměnou celá oblast prochází.

Mezi novými administrativními centry zvítězila Mechanica v Praze 5, a to za komplexní přístup k rozvoji lokality, komerční úspěch i atraktivní architektonické pojetí, které citlivě navazuje na industriální charakter areálu pražské Waltrovky.

V kategorii obchodních center triumfovalo rozšíření Centra Chodov, a to za výjimečně velkorysou investici, která dala původnímu nákupnímu centru další rozměr, odpovídající nejnovějším trendům. Počtem obchodů se OC Chodov stalo největším obchodním centrem v ČR, navíc centrem vysoké kvality, v němž jsou jedinečným způsobem zkombinovány různé typy nákupních zón a zábavy.

V kategorii hotelů získal titul olomoucký Theresian Hotel & Spa za velmi zdařilou a citlivou rekonstrukci historického domu „s příběhem“ v centru města. Porota neocenila jen skvělou architekturu a vhodná interiérová řešení, ale také přístup vedení a personálu k prvním hostům hotelu. Hodnocení klientů řadí tento hotel mezi nejkvalitnější a nejžádanější v České republice.

Kategorii skladových a průmyslových areálů ovládl projekt CTPark Planá nad Lužnicí, a to díky kombinaci několika faktorů: za jedinečnou výstavbu výrobního závodu vybudovaného na míru klientů i za mimořádně velké investice do parkové úpravy a zeleně v bezprostředním okolí. V neposlední řadě porota vzala v úvahu skutečnost, že investice směřovaly do jednoho z regionů, kde je v důsledku chybějícího přímého napojení na dálniční síť nejslabší trh v oblasti developmentu skladových prostor, avšak dostatečné zdroje pracovních sil.

Zvláštní cenu poroty letos získal kostel svatého Václava v Sazovicích u Zlína. Obyvatelé obce si ze svých prostředků, darů od sponzorů (většinou rodáků) a s pomocí architekta Marka Jana Štěpána postavili výjimečné dílo, které vyniká svou nádherou, jednoduchostí a nadčasovostí. Tím si splnili svůj sen a touhu předků.

Cena „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, patří Městu Litomyšl. To získalo ocenění za dlouhodobou významnou podporu soudobé architektury a architektů, kdy je ochotno a schopno ve spolupráci se špičkovými českými architekty investovat do obnovy a rozvoje.

Cena čtenářů mediálních partnerů patří první etapě projektu Rezidence Waltrovka, který soutěžil v kategorii větších rezidenčních projektů.

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí 20. ročník. V průběhu roku 2018 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2017 a podzimem roku 2018.

Kompletní přehled projektů oceněných v 19. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty menšího rozsahu

1. místo
Villa Atrium Bubeneč, Praha 6; developer: CODECO; architekt: PATA & FRYDECKÝ ARCHITEKTI

2. místo
top´rezidence Šárecké údolí – 1. etapa, Praha 6; KKCG Real Estate; ŠAFER HÁJEK ARCHITEKTI

3. místo
Bytový dům Veleslavínova, Plzeň; MDZZ-Veleslavínova; Ing. arch. Radek Dragoun

Rezidenční projekty většího rozsahu

1. místo
DOCK River Watch 2, Praha 8; developer: Crestyl real estate; architekt: Ian Bryan Architects

2. místo
Viladomy Na Vackově, Praha 3; Metrostav Development/Metrostav Vackov; 4A Architekti – Ing. arch. Ludvík Seko

3. místo
Rezidence Waltrovka – 1. etapa, Praha 5; Penta Investments; Sdružení ateliérů ADR, CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš

Nová administrativní centra

1. místo
Mechanica, Praha 5; developer: Penta Investments; architekt: Atelier Krátký

2. místo
Five, Praha 5; Skanska Property Czech Republic; Qarta architektura

3. místo
DOCK IN TWO, Praha 8; Crestyl real estate; SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI

Obchodní centra

1. místo
Centrum Chodov - rozšíření, Praha 11; developer: Unibail-Rodamco; architekt: Benoy

2. místo
Aupark Shopping Center, Hradec Králové; HB Reavis; Obermeyer Helika

3. místo
Central Jablonec, Jablonec nad Nisou; Crestyl real estate; Chapman Taylor

Hotely

1. místo
Theresian Hotel & Spa, Olomouc; developer: KYSA rerum; architekt: Martin Libra, Ateliér Libra

2. místo
Theatre Hotel, Olomouc; ENDL+K; Atelier-r

3. místo
Hotel Royal Prague, Praha 8; Tolleson; DaM – R. Doležal, J. Holna

Skladové a průmyslové areály

1. místo
CTPark Planá nad Lužnicí; developer: CTP Invest; architekt neuveden

2. místo
SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice; SEGRO Czech Republic; architekt neuveden

3. místo
Prologis Park Prague-Rudná – budova DC18 (distribuční centrum pro Sportisimo), Rudná; Prologis Czech Republic; RotaGroup

Zvláštní cena poroty
Kostel sv. Václava, Sazovice u Zlína,  Architekt: Marek Jan Štěpán

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence
Město Litomyšl

Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Waltrovka – 1. etapa, Praha 5 (projekt soutěžil v kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu),  Developer: Penta Investments, Architekt: Sdružení ateliérů ADR, CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš

 

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.