Archív soutěže

Přehled vítězů a oceněných Best of Realty

Skleněné desky fasády na budově v Madridu.

Hotelové projekty

Hotel Thaya Havraníky

Havraníky 145, Havraníky
Developer: THAYA vinařství
Architekt / architekt interiéru: Jakub Cigler Architekti a.s. / Jakub Cigler Architekti a.s.
 
Hotel Thaya Havraníky, představující moderní koncept propojení zemědělské a potravinářské výroby s turismem, je kombinací citlivé rekonstrukce zemědělských objektů a designové novostavby s ubytovacími kapacitami a gastronomickým provozem. Porota kromě praktického a funkčního konceptu ocenila i jeho atraktivní architekturu a obchodní úspěch.
Resort Český les Železná

Železná 37, Bělá nad Radbuzou
Developer: Apartmány Český les s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Konceptual studio s.r.o. / Konceptual studio s.r.o.

Porota ocenila odvážný a vydařený počin investora, který v dosud turisticky opomíjené části CHKO Český les na česko-německé hranici vložil významné prostředky do rekonstrukce bývalého vojenského objektu a vytvořil zde nový hotelový a wellness resort. Druhé místo ve své kategorii projekt získal nejen za zdařilou přestavbu, ale i za svůj významný přínos do rozvoje turismu a místní ekonomiky.
Apartmány Florian Kvilda

Kvilda 206, Kvilda
Developer: OPBH DEVELOPMENT a.s.
Architekt / architekt interiéru: MS architekti / MS architekti

Projekt nových apartmánových objektů situovaných v centru šumavské Kvildy byl porotou oceněn za vkusnou horskou architekturu, účelný a vhodný koncept turistických apartmánů i obchodní úspěch.

Skladové a průmyslové areály

Urbanity Campus Tachov

Oldřichovská 1437, Tachov
Developer: URBANITY
Architekt / architekt interiéru: Studio Komplits
 
Výrobně-skladový campus ve své kategorii zvítězil díky zdařilé rekonstrukci stávajícího areálu, která do dané lokality vnesla nový život. Porota ocenila jak zlepšení kvality pracovního prostředí ve stávajících halách, tak i novou výstavbu dalších budov, které splňují ta nejpřísnější ESG kritéria.
Contera Park Ostrava

Žižkova, Slezská Ostrava
Developer: CONTERA Investment VIII. s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: SPOTarchitects s.r.o. / SPOTarchitects s.r.o.
 
Developer získal ocenění za výstavbu udržitelného logistického areálu na revitalizovaném průmyslovém brownfieldu. Odborná porota také ocenila, že se v parku nachází nejvyšší tuzemská automatizovaná skladová hala, jejíž výška dosahuje 23 metrů, a zaujala ji i skutečnost, že areál stojí na místě bývalých dolů, kde se na části pozemku nachází kutací jámy.
Panattoni Park Ostrov North

Developer: Panattoni Czech Republic Development / RSJ Investments
Architekt / architekt interiéru: RotaGroup a.s. / RotaGroup a.s.
 
Odborná porota projekt ocenila za revitalizaci průmyslové zóny Škoda Ostrov, při níž bylo použito až 85 % recyklovaných materiálů minimalizujících dopad na životní prostředí. Porota vyzdvihla i rozšíření výrobních kapacit tohoto průmyslového parku, díky čemuž areál dokáže v dané lokalitě nabídnout více kvalitních pracovních míst.

Obchodní centra

OC Palác Pardubice

Masarykovo náměstí 2799, Pardubice
Developer: Palác Pardubice s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: ESTE Design & Consulting s.r.o. / ESTE Design & Consulting s.r.o.

Porota ocenila schopnost investora zrealizovat náročnou a zároveň komerčně úspěšnou rekonstrukci památkové chráněné brutalistní budovy bývalého OD Prior a jejího propojení se stávajícím obchodním centrem Palác Pardubice.
Javor Centrum

Gen.Hlaďo 1849/25, Nový Jičín
Developer: Vifina Delta s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: KYZLINK ARCHITECTS / KYZLINK ARCHITECTS

Porota ocenila proměnu původního nevzhledného objektu v příjemné sousedské obchodní centrum, které je navíci vhodně propojeno se svým okolím.
OC Stará Boleslav

Developer: Traxial a.s.
Architekt / architekt interiéru: VMS projekt s.r.o. / VMS projekt s.r.o.

Projekt novostavby retail parku na okraji města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav porota ocenila pro jeho nadstandardní vzhled a smysluplné rozšíření nákupních možností v dané lokalitě. 

Nová administrativní centra

Masaryčka

Na Florenci 2139/2, Praha 1
Developer: Penta Real Estate s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Zaha Hadid Architects / 000
 
Odborná porota u projektu Masaryčka ocenila spojení ikonické světové architektury pod taktovkou studia Zaha Hadid Architects, která citlivě respektuje historický charakter centra, a úspěšné revitalizace rozsáhlého brownfieldu u Masarykova nádraží. Díky tomuto projektu dochází k propojení centra metropole s Karlínem a Žižkovem, rozšíření veřejných prostor a také významnému navýšení zelených ploch v plánovaném veřejném parku, který vznikne zastřešením Masarykova nádraží. Projekt je certifikován LEED Platinum.
PORT7

Pod Dráhou 1636 (budova A); 1637 (budova E); 1638 (budova D), Praha 7 – Holešovice
Developer: Skanska Property Czech Republic, s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: DAM.architekti, s.r.o. / DAM.architekti, s.r.o. - společné prostory
 
Projekt PORT7 byl odbornou porotou oceněn především za úspěšnou revitalizaci brownfieldu bývalé továrny na břehu Vltavy v zanedbané části Prahy 7 a vytvoření multifunkční části města, zahrnující kanceláře, byty, obchody, volnočasové aktivity a gastronomii. Projekt, jehož součástí je dvouhektarový veřejný prostor s říční promenádou, novou náplavkou a lávkou pro pěší, je certifikován LEED Platinum, WELL a WELL Health & Safety.
Organica

náměstí Biskupa Bruna 3399/5, Ostrava
Developer: CONTERA Investment X s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI s.r.o. / SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI s.r.o.
 
U budovy Organica odborná porota ocenila organickou architekturu tohoto kancelářského objektu, který rovněž nabízí retailové a volnočasové prostory, a jeho důraz na udržitelnost. Projekt velmi vhodně doplňuje zástavbu prostoru Nové Karoliny, bývalého brownfieldu nacházejícího se v těsné blízkosti centra Ostravy. Budova je certifikována BREEAM Excellent.

Rezidenční projekty menšího rozsahu

La Vida Residence

Šífařská 12, Praha 12 – Belárie
Developer: Pavel Rejchrt
Architekt / architekt interiéru: Vladimír Vašut, Erika Vašutová / under-construction architects / Vladimír Vašut, Erika Vašutová / under-construction architects
 
Projekt ve své kategorii zvítězil především díky svému zcela netradičnímu a k přírodě přívětivému architektonickému pojetí. Nájemní dům se střešní zahradou a živou zelenou fasádou je moderním osvěžením nové bytové výstavby nejen v intenzivně se rozvíjející lokalitě pražských Hodkoviček, ale i v rámci celé metropole. 
U Kazínské skály

Ke Hřišti 2407, Černošice
Developer: IBS-Rokal, s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Šafer Hájek architekti s.r.o. / Šafer Hájek architekti s.r.o.
 
Porota ocenila významnou a jednoznačně pozitivní proměnu starého skladového areálu v centru města Černošice v útulný a architektonicky atraktivní domov pro téměř tři desítky nových majitelů. Bytový dům svým pojetím a použitými materiály vhodně doplnil okolní rezidenční zástavbu a stal se zajímavou inspirací pro revitalizaci podobně dosluhujících průmyslových areálů.
Domy Chomoutov

Lužní, Chomoutov
Developer: o'home
Architekt / architekt interiéru: Ing. Martin Fröml / 2 arch s.r.o / Andrea Stříbrná
 
Projekt sedmi rodinných domů v Chomoutově porotu zaujal nevšední architekturou. Ač jsou jednotlivé řadové domy řešeny relativně velmi odlišně, tvoří jednotný celek vyznačující se moderním designem. Porota také ocenila využití technologií šetrných k přírodě.

Rezidenční projekty většího rozsahu

Fragment Karlín

Sokolovská 111, Praha 8 – Karlín
Developer: Trigema
Architekt / architekt interiéru: QARTA Architektura ve spolupráci s Davidem Černým / Henceforth (dispozice) + Lucie Nováková (design interiérů)
 
Vítězství ve své kategorii získal projekt Fragment za výjimečnou architekturu, kvalitní zpracování, promyšlené detaily a inteligentní technologie řízení celého domu i jednotlivých bytových jednotek. Porota také ocenila, že bytový dům osazený zajímavými uměleckými díly obohatil mapu pražských architektonických počinů, přitahujících pozornost nejen domácích, ale i zahraničních návštěvníků metropole.
PARVI Cibulka

Naskové 1189/1, Praha 5 – Košíře
Developer: YIT Stavo s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Jakub Cigler Architekti a.s. / Jakub Cigler Architekti a.s.
 
Porota ocenila snahu developera zachovat zajímavou industriální stavbu továrny a proměnit ji v bytový projekt, a to i přesto, že se nejednalo o kulturní památku. Vznikl tak architektonicky zajímavý rezidenční areál, který společně s předchozí etapou vytváří, a to navzdory svojí velikosti, příjemné bydlení s útulným vnitroblokem.
Jinonický dvůr

Řeporyjská 1/2, Praha 5 – Jinonice
Developer: CREDITAS Real Estate / DIFESA a.s.
Architekt / architekt interiéru: MS Architekti s.r.o. / MS Architekti s.r.o.
 
V případě Jinonického dvora porota ocenila odvahu, cit pro lokalitu i původní stavbu a také velmi elegantní využití této specifické nemovitosti. Projekt, ve kterém vzniklo komorní bydlení s uzavřeným vnitroblokem, respektuje historii místa a zároveň citlivě dotváří genius loci starých Jinonic.
Environmentální projekt roku
Fragment Karlín

Sokolovská 111, Praha 8 – Karlín
Developer: Trigema
Architekt / architekt interiéru: QARTA Architektura ve spolupráci s Davidem Černým / Henceforth (dispozice) + Lucie Nováková (design interiérů)
 
Projekt nájemního bydlení Fragment, oceněný titulem Environmentální projekt roku, je příkladnou ukázkou využití inovativních řešení a komplexního přístupu k realizaci udržitelné rezidenční budovy. Vytápění a chlazení je zajišťováno pomocí aktivovaných podhledů, k pokrytí provozní spotřeby vody je využívána dešťová a studniční voda. Projekt klade důraz na kvalitu vnitřního prostředí s využitím chytrého ovládání vzduchotechniky s rekuperací nebo předokenních rolet. Budova plnohodnotně využívá provozní BIM model.

Zvláštní cena poroty
Císařské lázně, Karlovy Vary

Investor: Karlovarský kraj, město Karlovy Vary
Architekt / architekt interiéru: rekonstrukce - projektový autorský tým pod vedením Ing. arch. Tomáše Dohnala, inovativní výstavba - Petr Hájek ARCHITEKTI

Porotu oslovila citlivá a inovativní rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech, v rámci níž byla, s respektem k historickému prostoru, do dvorany památkově chráněného neorenesančního objektu vestavěna oddělená konstrukce, na které stojí jeviště i hlediště. Multifunkční sál, vzniklý díky této unikátní vestavbě, poskytne moderní prostředí pro pořádání kulturních i společenských akcí. Celý areál má ty nejlepší předpoklady stát se vyhledávaným a atraktivním místem jak pro obyvatele města, tak i jeho návštěvníky.
Zvláštní cena poroty
Automatické mlýny Pardubice

Investor: Pardubický kraj, statuární město Pardubice, Nadace Automatické mlýny (Mariana a Lukáš Smetanovi)
Architekt / architekt interiéru: TRANSAT architekti, Šepka architekti, Prokš Přikryl architekti, Zdeněk Balík

Zvláštní cenu poroty získal unikátní projekt, u něhož se díky soustředěnému úsilí podařilo odvážnou a osvícenou myšlenku rozsáhlé proměny brownfieldu na břehu řeky Chrudimky dovést do úspěšné realizace. Zásluhou tvůrců a hybatelů projektu, kteří kongeniálně navázali na odkaz architekta Gočára, vzniká v celém širším území moderní kulturně-společenská čtvrť, místo pro umění, vzdělávání i setkávání. Promyšlený rozvoj celého areálu Winternitzových automatických mlýnů vnímáme jako vzorný příklad partnerství veřejného, soukromého a neziskového sektoru.
Síň slávy 2023
Ing. Petr Palička

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Mgr. Jana Hrabětová

Hotelové projekty

Sugar Palace - Hotel Andaz Prague

Senovážné náměstí 976/31, 32, 33, Praha 1
Developer: UBM Development Czechia
Architekt: 1) Blue Sky Hospitality Ltd - interiérový architekt, restaurace ZEM, 2) Brime Robbins - interiérový architekt, pokoje a spol. prostory, 3) UBM Development Czechia

Porotu oslovila nadmíru citlivá rekonstrukce Cukrovarnického paláce, historického domu stojícího na Senovážném náměstí v centru Prahy.  Charakterem i rozsahem rekonstrukce a navazující velkorysou úpravou prostoru, který palác obklopuje, se tento hotel ve své kategorii stal jednoznačným vítězem. Velmi pozitivní hodnocení hotelu ze strany klientů je také dokladem vysoké kvality poskytovaných služeb. 
STAGES HOTEL Prague

Českomoravská 19a, Praha 9
Developer: Bestsport
Architekt / architekt interiéru: ADR - Aleš Lapka, Petr Kolář / Martin Kuklík, Anna Matoušková, Kateřina Kamenická, Gabriela Kopecká, Tereza Valošková

Stavba originálního hotelu Stages v pražské Libni porotu zaujala jak svým tvarem, tak zejména specifickým konceptem, tematicky propojujícím hotel se sousedící O2 arenou a multifunkčním centrem O2 Universum. Již název hotelu vypovídá o ojedinělém designu hotelu. Zajímavé umělecké detaily ve veřejných prostorách i na pokojích vytvářejí skutečně unikátní atmosféru. Jak je zřejmé z velmi pozitivního hodnocení hotelu, jedinečnost jeho konceptu klienty zaujala.
Hotel Element Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou 330
Developer: CONDUCO
Architekt / Architekt interiéru: A8000 a ARD architects / A8000 a ARD architects

Projekt nového hotelu u Lipenského jezera byl porotou oceněn za dlouholetý komplexní přístup investora, kdy se stavba hotelu Element stala vyvrcholením propracované koncepce rozvoje tohoto celoročně využívaného turistického centra. Výsledkem tohoto přístupu je pozoruhodný obchodní úspěch hotelu, který se projevil ihned po jeho otevření. Klienti hotelu navíc oceňují i kvalitu poskytovaných služeb, o čemž svědčí jeho velmi pozitivní hodnocení.

Skladové a průmyslové areály

Panattoni Park Kojetín - Robotické distribuční centrum Amazon

Kojetín, okr. Přerov
Developer: Panattoni Czech Republic Development / Accolade
Architekt / Architekt interiéru: Rota Group / Amazon

Projekt ve své kategorii zvítězil díky udržitelné výstavbě na brownfieldu s použitím těch nejmodernějších technologií a recyklovaných materiálů. Porota také ocenila, že se jedná o první vícepodlažní budovu v ČR s výškou dosahující až 22 metrů, nainstalovány moderní fotovoltaické panely o výkonu 4 MW.

P3 Park Ostrava Central

Vítkovice č.p. 3045, Ostrava
Developer: P3 Logistic Parks
Architekt / Architekt interiéru: Projekt studio / Projekt studio

Developer získal ocenění za výstavbu udržitelného logistického areálu na revitalizovaném průmyslovém brownfieldu v centru Ostravy. Projekt, který se nachází v blízkosti areálu Dolní Vítkovice a je tak snadno dostupný pro místní pracovní sílu, bude zároveň působit jako tzv. last mile delivery.
PZP Heating Opočno

Opočno pod Orlickými horami, Čánka
Developer: Czech Industrial Development
Architekt / Architekt interiéru: Rota Group / Rota Group

Porotu zaujala výstavba haly za využití energie z tepelných čerpadel, která jsou přímo v této hale vyráběna. Ocenila také vytvoření testovacího centra a s ním související vznik nových pracovních míst, včetně těch s vysokou přidanou hodnotou.

Obchodní centra

OC Rokycanská

Rokycanská 1424/128, Plzeň 4
Developer: Shopping Mall Plzeň
Architekt / Architekt interiéru: Ing. arch. Ivan Šach / -

První místo ve své kategorii získala společnost Trigea za celkovou rekonstrukci Obchodního Centra Rokycanská, která i díky radikální změně fasády projekt posunula z běžného sousedského nákupního centra na budovu esteticky pozvedávající lokalitu, v níž se nachází.
Novo Plaza

Novodvorská 1800/136, Praha 4
Developer: Bluehouse Capital
Architekt / Architekt interiéru: Kyzlink Architects / Kyzlink Architects

Porota ocenila společnost Bluehouse za dobře zvládnutou a komerčně úspěšnou celkovou  rekonstrukci obchodního Centra Novo Plaza, a to po stránce nájemního mixu, tak vnitřního i vnějšího designu.
OC Řepy

Makovského 1349, Praha 17
Developer: Trikaya Asset Management
Architekt / architekt interiéru: Aukett / -

Administrativní centra

ČSOB - HHQ

Collinova 573, Hradec Králové
Developer: Československá obchodní banka
Architekt / architekt interiéru: Projektil Architekti / Projektil Architekti

Porota projekt ocenila za komplexní řešení jak v oblasti úspornosti budovy, tak kvality vnitřního prostředí. Díky němu krajské město Hradec Králové získalo moderní administrativní budovu nejvyššího standardu, která je příkladem hodným následování.  
VIA UNA

Na Příkopě 33, Praha 1
Developer: S+B Plan & Bau Prag
Architekt / architekt interiéru: MARANI ARCHITECTS / MARANI ARCHITECTS

Porota projekt ocenila za citlivou rekonstrukci historické bankovní budovy, která respektovala původní hodnoty nemovitosti stojící v centru metropole, a její proměnu v moderní kancelářský objekt. 
Bastion Florenc

Křižíkova 2a, Praha 8
Developer: ČSAD Praha holding
Architekt / architekt interiéru: Ing. arch. František Novotný a Ing. arch. Jaroslav Suchan / DB by DN

Porota tuto novostavbu ocenila za to, jak v souladu s požadavkem na zahušťování zástavby městského jádra využila pozemek parkoviště situovaný v bezprostřední blízkosti pražské magistrály k výstavbě moderní a šetrné kancelářské budovy. Porotu zaujal i způsob, jak byly do společných prostor začleněny archeologické nálezy.

Rezidenční projekty menšího rozsahu

Rezidence Čertův vršek

Čertův vršek 2533, Praha 8
Developer: Skanska Residential
Architekt / architekt interiéru: Architektonická a projektová kancelář CASUA / Architektonická a projektová kancelář CASUA

Projekt Čertův vršek ve své kategorii zvítězil především díky vysoké míře využití  technologií a materiálů šetrných k přírodě, architektuře respektující okolní zástavbu a modernímu řešení společných částí projektu.
Rezidence Michelangelova

Michelangelova, Praha 10
Developer: Rezidence Michelangelova
Architekt / architekt interiéru: Podlipný Sladký Architekti / Podlipný Sladký Architekti

Projekt Michelangelova porotu zaujal zejména vhodným začleněním rezidence do stávající zástavby, originálním zpracováním společných částí budovy a příkladným přístupem k využití technologií a materiálů, které jsou šetrné k přírodě a snižují energetickou náročnost celého projektu.
Kay River Lofts

Karolinská 708/13, Praha 8
Developer: Karlín Group, Horizon Holding, Ungelt Partners
Architekt / architekt interiéru: Ivan Kroupa architekti /  Ivan Kroupa architekti

Porota na projektu Kay River Lofts ocenila především jeho jedinečné a velmi zdařilé architektonické pojetí, které do intenzivně se rozvíjející lokality vneslo novou kvalitu a potřebnou inspiraci.

Rezidenční projekty většího rozsahu

MOLO Lipno Residence

Lipno nad Vltavou 516, Lipno nad Vltavou
Developer: REALACTIVA/INVESTIKA
Architekt / architekt interiéru: Chapman Taylors / Chapman Taylors

Porota ocenila výjimečnou architekturu a kvalitní zpracování projektu, který promyšlenými detaily bytů i společných částí areálu splňuje specifické požadavky rezidentů i návštěvníků dané lokality. Rezidenční areál se díky svému uspořádání i zásluhou 150 metrů dlouhého vyhlídkového mola, které je zakončeno restaurací, stává působivou dominantou města a vytváří nové centrum.
Bydlení Brâník

U Branického náměstí, Praha 4
Developer: Trigema Projekt Braník
Architekt / architekt interiéru: Qarta architektura / Qarta architektura

Porota na projektu ocenila přínos lokalitě, využití k přírodě šetrných technologií pro provoz domu i  inteligentní řízení domácnosti včetně monitoringu spotřeby elektrické energie a vody.
Díky tomu, že developer mezi jednotlivými objekty zachoval dostatek prostoru, obytný areál tvořený bytovými i rodinnými domy působí příjemným, vzdušným a zároveň kompaktním dojmem. 
Barrandez-vous

Kurandové (Dostalové), Praha 5
Developer: TOP ESTATES
Architekt / architekt interiéru: Under-construction architects + Atelier Flera / Machar & Teichman

Projekt porotu zaujal nejen svojí specifickou architekturou a precizním zpracováním, ale také rozlehlým a zároveň harmonicky působícím vnitroblokem. I přes poměrně velký počet jednotek tak tento bytový areál vytváří komorní dojem a park ve vnitrobloku svým uspořádáním a vybavením vybízí k relaxaci a setkávání obyvatel.
Zvláštní cena poroty
Rekonstrukce budovy Jihočeské filharmonie

Kněžská 411/6, České Budějovice
Investor: Jihočeský kraj
Architekt / architekt interiéru: A8000, Martin Krupauer, Pavel Kvintus, Petr Hornát, Stanislava Blažková, Martin Sedmák, Rita Correia

Budova Jihočeské filharmonie se stala držitelem Zvláštní ceny poroty pro rok 2022 za architektonicky, technicky i akusticky výjimečně zdařilou rekonstrukci koncertního sálu v budově bývalého kostela svaté Anny v Českých Budějovicích. Rekonstrukce, kombinující moderní prvky s návratem k tvaru původního kostela, proběhla podle návrhu ateliéru A8000.


Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
doc. Ing. arch. Petr Hlaváček

Cena čtenářů
MAISON Ořechovka - 2. etapa

Na Dračkách 1110, Praha 6
Developer: Penta Real Estate / bpd development
Architekt / architekt interiéru: QARTA Architektura / QARTA Architektura
Environmentální projekt roku
Environmentální projekt roku ČSOB - HHQ

Collinova 573, Hradec Králové
Developer: Československá obchodní banka
Architekt / architekt interiéru: Projektil Architekti / Projektil Architekti

Novostavba ČSOB v Hradci Králové je architektonicky nadčasovým projektem a zároveň jednou z nejzelenějších budov v ČR, což dokazuje i certifikace LEED Platinum  - New Construction. Budova využívá řadu udržitelných a úsporných řešení: vytápí i chladí ji tepelná čerpadla se 108 geotermickými vrty, které jsou 200 metrů hluboké, takže není třeba mít kotelnu, ani vzduchotechniku. V budově a kolem ní se nachází velké množství zeleně. Nechybí střešní zahrada, jejíž součástí jsou i retenční nádrže na využívání dešťové vody. K vybavení patří parkoviště se speciálním zázemím pro kola a šatny, nabíječky pro elektromobily a elektrokola. Projekt je tak velmi dobrým příkladem komplexního přístupu k udržitelné budově.
Síň slávy 2022
doc. Ing. arch. Jakub Cigler

Rezidenční projekty menšího rozsahu

Rezidence U Boroviček

U Boroviček 1434/13 a 15, Praha 6
Developer: All New Development a.s.
Architekt a architekt interiéru: Podlipný, Sladký architekti s.r.o.

Porota ocenila zdařilou architekturu projektu, který do dané lokality přináší novou kvalitativní úroveň bydlení. Rezidence U Boroviček zaujala také využitím k přírodě šetrných technologií pro provoz domu, prací s detaily ve společných prostorách a velkoryse řešenou společnou zahradou.
Kratochvíle Stochovská

Stochovská 1164, Praha 6
Developer: JRD Development s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Podlipný Sladký architekti s.r.o. / Notakio s.r.o.

Projekt odbornou porotu zaujal svým komplexním pojetím, které obyvatelům nabízí nejen energeticky úsporné a zdravé bydlení, ale také venkovní prostory vybavené pro společné aktivity a individuální relaxaci.
Bytový dům Svornost

Dílenská, Skalní č.p. 1534, Plzeň 4
Developer: MDZZ - Svornost s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Projectstudio8, s.r.o, Plzeň, Ing. arch. Bohuslav Strejc, Ing. Ondřej Janout, Ing. Jan Běl / -

Plzeňský projekt získal ocenění za architektonické řešení, které je vizuálně atraktivní, respektuje okolní zástavbu a zároveň svým obyvatelům nabízí moderní bydlení doplněné zelení ve vnitrobloku.

Rezidenční projekty většího rozsahu

Nová Nuselská

Nuselská, Praha 4
Developer: Trigema a. s.
Architekt a architekt interiéru: AGE project, s.r.o.

Na tomto projektu rodinného bydlení jury ocenila citlivé propojení moderní architektury se stávající zástavbou. V úvahu vzala mimo jiné i funkční uspořádání bytových jednotek, rozlehlý uzavřený vnitroblok, přispívající k vysokému komfortu bydlení, a také prostory pro služby, které doplnily stávající občanskou vybavenost. 
Zahálka

Mezi Vodami 35, Praha 12
Developer: KARLÍN GROUP / HORIZON HOLDING - Madidou Trade, a.s.
Architekt a architekt interiéru: under - construction architects a Bevk Perović Arhitekti

Projekt porotu zaujal nejen architektonickým pojetím, ale také využitím energeticky úsporných technologií. Přestože se v okolí nachází dostatek zeleně a sportovního vyžití, autoři projektu domy doplnili nově vybudovaným parkem, komunitní zahradou, hřištěm pro děti a dokonce i hřištěm pro domácí mazlíčky. 
MAISON Ořechovka

Na Dračkách 1110, Praha 6
Developer: Penta Real Estate s.r.o. a bpd development a.s.
Architekt a architekt interiéru: QARTA ARCHITEKTURA s.r.o.

První etapa projektu zaujala porotu skutečně velkorysým pojetím a nadstandardním vybavením jednotlivých bytů určených pro nejnáročnější klientelu. Uzavřený komplex moderních budov příjemně oživuje stávající zástavbu lokality pražské Ořechovky. 

Nová administrativní centra

Bořislavka Centrum

Evropská 866/71, Praha 6
Developer: KKCG Real Estate Group a.s.
Architekt / architekt interiéru: Aulík Fišer architekti, s.r.o. / Aulík Fišer architekti, s.r.o. a Studio Olgoj Chorchoj

Projekt, který rozšířil nabídku moderních kanceláří a obchodních ploch v Praze 6, porota ocenila za jeho přínos v oblasti udržitelnosti kanceláří v kombinaci s atraktivní architekturou a nebývale vysokou koncentrací uměleckých děl umístěných v soukromém i veřejném prostoru projektu.
Envelopa Office Center

tř. Kosmonautů 1221/2a, Olomouc
Developer: REDSTONE REAL ESTATE, a.s.
Architekt a architekt interiéru: Studio acht, spol. s r. o.

Porota ocenila developera za výjimečný počin v oblasti výstavby kanceláří v krajském městě. Projekt přinesl do Olomouce prémiový standard kanceláří, který zde dosud chyběl.
Astrid Offices

Dělnická 1324/9, Praha 7
Developer: UBM Development Czechia s.r.o.
Architekt a architekt interiéru: Bogle Architects

Jury ocenila projekt Astrid Offices především za revitalizaci brownfieldu původního kancelářsko-výrobního areálu, který je součástí dynamicky se rozvíjejících pražských Holešovic.

Rekonstruované kanceláře

Bubenská 1

Bubenská 1477/1, 1a, Praha 7
Developer: CPI Property Group / Bubenská 1, a.s.
Architekt / architekt interiéru: TaK Architects s.r.o. - Ing. arch. Marek Tichý / -

Porota vyzdvihla precizně a velkoryse provedenou rekonstrukci významného funkcionalistického objektu a zároveň jeho citlivý přerod v moderní kancelářskou budovu, která splňuje veškeré současné standardy. Při rekonstrukci zde byla ponechána řada původních prvků, díky nimž se Bubenská 1 pyšní jedinečným geniem loci.
Hybernská 1

Hybernská 1, Praha 1
Developer: ECO-INVESTMENT, a.s.
Architekt a architekt interiéru: ARCHITEKTONICKÝ ATELIER RADAN HUBIČKA, s.r.o.

Porota ocenila zdařilou rekonstrukci a minimalistickou dostavbu budovy situované v samotném historickém centru Prahy. Díky tomu byl do dlouho nevyužívaného objektu vnesen nový život.
Budova B BB Centra

BB Centrum, Vyskočilova 1422/1a, Praha 4
Developer: PASSERINVEST GROUP, a.s.
Architekt / architekt interiéru: A8000 s r.o / -

Jury ocenila zodpovědný a velkorysý přístup developera při modernizaci budov postavených v areálu BB Centra na přelomu tisíciletí. Porotu zaujala i revitalizace prostor určených veřejnosti.

Obchodní centra

Aventin Jihlava

Pelhřimovská 70, Jihlava
Developer: AVENTIN, spol. s r.o. / Nákupní centrum Jihlava, s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: BEHF ARCHITECTS / -

Jury vyzdvihla úspěšnou realizaci projektu, jenž se svým pojetím, rozsahem a bohatostí nájemního mixu vymyká obvyklé podobě retail parků a který významně rozšířil nákupní možnosti v regionu. 
Futurum Brno

Vídeňská 132/100, Brno
Developer: Trikaya
Architekt / architekt interiéru: KOGAA studio / ARCHI JAM

Porota projekt ocenila za velkorysou a zdařilou modernizaci obchodního centra, která vedla ke zkvalitnění nákupního prostředí i nájemního mixu. Část energetické spotřeby centra navíc pokrývá nainstalovaná fotovoltaická elektrárna.
Flow Building - Retail

Václavské náměstí 47, Praha 1
Developer: Flow East a.s.
Architekt a architekt interiéru: Chapman Taylor, Jan Pokorný

Porota ocenila, že se projektu podařilo do České republiky přivést jednoho z nejžádanějších evropských retailových nájemců, a to ve zdařilé architektonické realizaci v atraktivní lokalitě pražského Václavského náměstí.

Hotelové projekty

MOSAIC HOUSE Design Hotel

Odborů 4, Praha 2
Developer: Williams Hotel s.r.o. / HAMPSHIRE GROUP
Architekt / architekt interiéru: Czech Hans Design / Unykat (AT), Atelier oi (CH)

Porotou byla oceněna velmi vkusná a stylová rekonstrukce plně respektující historii domu. Zaujala ji také práce s detailem, architektonická propracovanost a zároveň snaha o praktickou stránku věci. Hotel, jehož interiér v hostech vyvolává pozitivní emoce, má i významný vliv na zkvalitnění infrastruktury v této části centra Prahy. 
Ultra Premium Apartments

Rooseveltova 33, Český Krumlov
Developer: Ultra Premium Apartments s.r.o.
Architekt a architekt interiéru: Sodomka Sodomková Architekti

Porotu zaujala citlivá rekonstrukce českokrumlovského historického domu z 16. století a jeho přebudování na stylové luxusní apartmány s „cool“ bistrem. Nové apartmány, které majitelé společně s architekty připravili bez jakýchkoli kompromisů, nabízejí svým hostům úžasné a klidné místo k relaxaci a rozjímání.
Dvůr Lískový vrch

Strážný 120, Strážný
Developer: Gabreta spol. s r.o.
Architekt / architekt interiéru: Ing. Petr Ráb / Petra Beckerová

Jury ocenila odvážný a vydařený počin investora, který i ve složitých časech pandemie vložil významné prostředky do výstavby hotelových apartmánů na Šumavě. Porota projekt ocenila také za citlivé zasazení obou nově vybudovaných objektů do krajiny na hranici národního parku.

Skladové a průmyslové areály

GLP Park Alza

Chrášťany, okr. Praha-západ
Developer: GLP
Architekt a architekt interiéru: FOXPLAN

Porotu na budově Alza v projektu GLP Park v Chrášťanech u Prahy zaujalo zejména použití chytrých technologií a obnovitelných zdrojů, dále úprava venkovních ploch určených pro veřejnost a také využití dešťové vody. 
VGP Park Prostějov

Za Drahou 4735, Prostějov
Developer: VGP Park Prostejov a.s.
Architekt a architekt interiéru: VGP - industriální stavby s.r.o.

Projekt se na druhé příčce umístil díky výstavbě nové industriální zóny na brownfieldu se strategickým umístěním nedaleko centra města Prostějov. Jury kladně hodnotila i přípravu solárních panelů na střeše, což nebývá v případě logistických areálů obvyklé.


Multimodální zóna Brno Airport

Evropská, Brno-Tuřany
Developer: Panattoni CR Development s.r.o./ Accolade Holding, a.s.
Architekt a architekt interiéru: Rota Group a.s.

Porota projekt ocenila zejména za revitalizaci chátrající části brněnského letiště a vybudování navazujícího nového moderního průmyslového areálu. Panattoni Park Brno Airport získal ocenění i za inovativní přístup při výstavbě.  
Zvláštní cena poroty
Senlife Mělník

Českolipská 1111/19, Mělník
Investor: Klášter Mělník s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Ing. arch. Tomáš Eckschlager a Lukáš Drásta

Společnost Senlife s. r. o. prostřednictvím svých zakladatelů Lukáše Drásty a Tomáše Eckschlagera založila za účelem podpory seniorů a zvyšování kvality jejich života Nadační fond Senlife. Stavební povolení na rekonstrukci více než 20 let chátrajícího objektu kláštera v Mělníce dostali v září roku 2020. S náklady 80 milionů korun zvládli za 10 měsíců zdevastovanou budovu plně zrekonstruovat. Vznikl zde domov pro seniory, spojující v sobě historii místa i moderní technologie. První senioři se do domova začali stěhovat letos v srpnu.


Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Obnova národní kulturní památky Chata Libušín na Pustevnách

Prostřední Bečva
Investor: Národní muzeum v přírodě: 
Architekt: Dušan Jurkovič, Jakub Masák
Projektant: Masák & Partner 
 
ARTN letos udělila svou cenu „Award for Excellence“ významnému celospolečenskému počinu: obnově národní kulturní památky – chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech – která byla na jaře 2014 zničena devastujícím požárem.
Cena čtenářů
Byty Na Vackově (10. etapa)

Olgy Havlové 2916, 2917, 2915, 2913, 2914, Praha 3
Developer: Metrostav Development a.s. / Metrostav Epsilon s.r.o.
Architekt / architekt interiéru: Ing. arch. Michal Šourek, Ing. arch. Alexandr Verner, Ing. Martin Studnička (MS architekti s.r.o.) / -
Environmentální projekt
Bořislavka Centrum

Evropská 866/71, Praha 6
Developer: KKCG Real Estate a.s.
Architekt / architekt interiéru: Aulík Fišer architekti, s.r.o. / Aulík Fišer architekti, s.r.o. a Studio Olgoj Chorchoj
Síň slávy 2021
Robert Neugröschel

V letech 1991-1995 byl jako partner zodpovědný za založení developerských a investičních dceřiných společností společnosti Intershop Holding Zürich AG v Praze,
následně předseda představenstva a výkonný ředitel společností skupiny Intershop Holding Zürich v Praze. V r. 2000 převzala všechny tyto aktivity společnost Rodamco Europe. V říjnu 2008, po fúzi mezi holandskou společností Rodamco Europe a francouzským koncernem Unibail, byl jmenován na pozici Chairman Business Development for Unibail-Rodamco Central Europe (od 2018 UnibailRodamco-Westfield).
Síň slávy 2021
Tamir Winterstein – in memoriam

Tamir Winterstein, rodák z Bratislavy dlouho žijící v Izraeli, se do Československa vrátil v 90. letech. S podnikáním v realitách začal už v Izraeli. Byl zakladatelem skupiny Lighthouse Group, s níž vedle O2 arény postavil obchodní centrum Harfa a stejnojmenný kancelářský komplex. V Holešovicích stojí za bytovou čtvrtí Marina Island a Prague Marina na břehu Vltavy a kancelářským blokem PM Office Center, komplexem Lighthouse Towers u Libeňského mostu a na Jarově za rezidenčním projektem Zelené město.

Partner kategorie: Deloitte

Rezidenční projekty většího rozsahu

Rezidence Park Masarykova

Developer: Develop Industry, a.s.

Projekt ve své kategorii získal nejvyšší počet bodů za vybudování kvalitního moderního bydlení v centru Liberce, efektivní a zároveň elegantní využití terénu včetně originálního zapojení potoka protékajícího pozemkem.

This project has earned the highest score in its category for creating quality modern housing in the centre of Liberec, aside from an efficient and, at the same time, stylish approach to the utilization of terrain, including the original concept of the incorporation of a stream flowing through the land.
Marina Boulevard

Developer: Crestyl real estate, s.r.o.

Porotu zaujal způsob, jakým bytový projekt doplnil novou městskou čtvrť, která postupně vzniká v pražské Libni. Ocenila i výběr použitých materiálů, technologií a celkové kvalitní zpracování projektu.

The jury has been impressed with the manner adopted to ensure that this housing project is a perfect complement to the new city district which is being gradually created in Libeň, Prague. They also appreciated the choice of materials, technologies and the overall quality of the project.
Sakura

Developer: Realism

Porotu v tomto projektu zaujala kvalita jeho zpracování, neotřelý design a zejména zcela originální způsob zakomponování množství zeleně do nového bytového komplexu.

The jury has been impressed with the high level of the project elaboration, the innovative design of this residential complex and, first of all, the completely original method of incorporating abundant greenery into it. 

Rezidenční projekty menšího rozsahu

Vila Na Petřinách 7

Developer: AND Vila Petřiny s.r.o.

Projekt ve své kategorii získal nejvyšší počet bodů za velkorysý přístup při volbě použitých materiálů a zařizovacích prvků, za práci s detaily a kvalitní řešení společných prostor i zeleně.

This project has earned the highest score in its category for a generous approach to the choice of materials, fixtures and fittings, in addition to its attention to detail and the quality layout of common areas and green space.
Sámova 12

Developer: Bytový dům Sámova s.r.o.

Porota ocenila přínos projektu pro lokalitu, v níž se nachází, použití nevšedních architektonických prvků uvnitř i vně nového bytového domu.

The jury has praised this project for being an asset to the area where it is situated, along with using extraordinary architectural features in both the interior and exterior of this new apartment building. 
Rezidence Červený dvůr

Developer: Rezidence Červený dvůr s.r.o. (JRD)

Porotu zaujalo citlivé architektonické řešení respektující okolní zástavbu a také využití k přírodě šetrných technologií pro provoz novostavby.

The jury has been impressed with this sensitive architectural design, created in harmony with surrounding buildings, in addition to the introduction of environmentally friendly technologies for the operation of this new development.

Nová administrativní centra

SHQ - nová budova centrály ČSOB v Radlicích

Developer: Radlice Rozvojová, a.s. / ČSOB

Porota ocenila komplexní řešení nové budovy pro firmy skupiny KBC, kdy je kladen důraz na kvalitu prostředí pro zaměstnance, propojení budovy se stávající centrálou ČSOB a v neposlední řadě i na ekologická řešení a citlivé zasazení budovy do prostředí, které ji obklopuje.

The jury has appreciated the comprehensive design of this new building intended for the KBC Group companies, where emphasis is laid on providing a quality environment for employees, along with the connection of the building with the existing ČSOB headquarters and, last but not least, solutions reflecting ecological awareness and endeavour to set the building sensitively into the surrounding area.
Churchill II

Developer: Penta Real Estate, s.r.o.

Projekt získal ocenění za rozvoj lokality a jeho synergii s územím, které má do budoucna velký potenciál růstu.
 
The project has received the award for the development of a locality and its synergy with this area, which has the great potential for future growth.
Vlněna Office Park – Budova C, D, E

Developer: CTP Invest, spol. s r.o.

Porota tento projekt ocenila za zvyšování standardu kancelářských prostor v Brně a celkové urbanistické řešení původního průmyslového areálu situovaného v širším centru města.

The jury has praised this project for raising the standard of office space in Brno and developing an overall urban design for the original industrial area located in the wider city centre.

Hotelové projekty

The Fizz Student House

Developer: KARLÍN GROUP /INTERNATIONAL CAMPUS - ENTRUST s.r.o.

Hotelový projekt, nabízející moderní studentské bydlení, ve své kategorii zvítězil díky jedinečnosti konceptu komplexních služeb určených mladé generaci. Projekt je navíc pozitivním příkladem dalšího rozvoje území v blízkosti pražského nádraží Holešovice.
 
This hotel project, providing modern student housing, has won its category thanks to its unique concept of comprehensive services for the young generation. In addition, the project is a good example of further development of the area in the vicinity of Prague's Holešovice Railway Station.
Mamaison Residence Downtown Prague

Developer: CPI Property Group

Projekt byl odbornou porotou oceněn za zdařilou rekonstrukci a citlivé rozšíření objektu stojícího v centru Prahy. Porotu zaujalo i nové funkční uspořádání a inovativní design, stejně jako vytvoření tichého a klidného zázemí, které hoteloví hosté jistě ocení.
 
This project has been chosen by the Expert Jury for the successful reconstruction of a building located in the centre of Prague and the sensitive extension to it. The jury was also impressed by the new layout of functions and the innovative design, along with the creation of a quiet and peaceful background, certainly highly appreciated by hotel guests. 
Hotel Passage

Developer: EMBRA s.r.o.

Porota ocenila vkusnou rekonstrukci objektu, která plně respektuje historii domu, a pozitivní vliv hotelu na zkvalitnění infrastruktury v této části města Brna. Kromě architektury a funkčního zaměření porotu oslovila i angažovanost hotelu v rámci komunitního života města.
 
The jury has appreciated the refined reconstruction of the building, which is in perfect harmony with the history of the house, along with the positive influence of the hotel on improving the infrastructure in this part of the city of Brno. Apart from the architectural and functional aspects of the project, the Jury was impressed with the hotel´s involvement in the community life of the city.

Průmyslové a skladové areály

Distribuční centrum Real Digital na brownfieldu v Panattoni Parku Cheb South

Developer: Panattoni (Panattoni Czech Republic Development s.r.o.)

Projekt ve své kategorii zvítězil díky udržitelné výstavbě na brownfieldu s použitím moderních technologií a recyklovaných materiálů. Porota ocenila i šetrné hospodaření s dešťovou vodou.
 
The project has won its category thanks to the sustainability of the construction on a brownfield, with the use of modern technologies and recycled materials. The jury has also appreciated the efficient rainwater management.
DMC Pardubice

Developer: Demaco / Star Capital Finance

Projekt získal druhé místo za architektonické řešení kancelářských a výrobních prostor, které je šetrné vůči životnímu prostředí, inovativní přístup k zacházení s dešťovou vodou i úpravu zeleně.
 
The project has taken second place in its category for the environmentally friendly architectural design of office and production space, the novel approach to rainwater management and landscaping.
City Park Hostivař

Developer: CODECO a.s. / City Park Hostivař s.r.o.

Porotu zaujalo nestandardní pojetí skladových a výrobních ploch umístěných v širším centru Prahy s využitím těch nejmodernějších materiálů, které jsou odrazem vysokého standardu budovy. 
 
The jury has been impressed by the extraordinary concept of these warehouse and production areas located in the wider centre of Prague, with the use of the most modern materials, which reflect the high standard of the building. 
Zvláštní cena poroty
Vinařství Lahofer (Lahofer Winery)

Investor: Vinařství LAHOFER, a.s.

Architektonicky výjimečnou, elegantní a působivou stavbu nového sídla vinařství, inspirovanou tvarem vinic, zasadilo architektonické studio Chybik+Kristof s citem a respektem k okolí do mírného svahu vinice U Hájku nedaleko Znojma. Vzniklý amfiteátr využívající pochozÍ střechu mimo jiné umožňuje i organizaci větších kulturních akcí.

This architecturally exceptional, elegant and impressive construction of a winery´s new building has been set, with consideration and admiration for the surroundings, by the architectural studio Chybik+Kristof, on a gentle slope of the “U Hájků” vineyard, located in proximity to Znojmo. The resulting amphitheatre, designed with a promenade roof, provides, among other things, a venue for major cultural events. 


Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Akademický architekt David Vávra

David Vávra je nejen architektem, ale jako spoluautor a zasvěcený průvodce úspěšných naučných seriálů Šumná města a Šumné stopy také dlouholetým popularizátorem architektury a stavitelství. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Palác Dlážděná

Developer: PSN s.r.o.

Palác Dlážděná, který soutěžil v kategorii rezidenčních projektů menšího rozsahu, nejvíce ze všech projektů zaujal laickou veřejnost. Ta mu v internetovém hlasování z maximálního počtu pěti hvězdiček udělila v průměru 3,75 hvězdiček. Díky tomu se Palác Dlážděná developerské společnosti PSN stal držitelem Ceny čtenářů pro rok 2020.

The Palác Dlážděná project, which competed in the category of small-scale residential projects, attracted the general public. They have given it the highest average mark – 3.75 stars As a result, Palác Dlážděná (developer: PSN) has been awarded the 2020 Readers' Award. 
Environmentálně šetrný projekt
SHQ – nová budova centrály ČSOB v Radlicích

Developer: Radlice Rozvojová, a.s. / ČSOB

Nová budova ČSOB v Radlicích přesahuje běžný rámec novostaveb hned v několika rovinách. Je to dáno inovativním přístupem banky jako osvíceného investora a zaměstnavatele. To se odráží v komplexně řešeném projektu, který vytváří flexibilní prostředí pro své uživatele a zároveň respektuje životní prostředí, což potvrzuje mezinárodní certifikace LEED Platinum. Součástí je využití nejmodernějších inovativních technologií včetně soustavy tepelných čerpadel se zemními vrty, využívání dešťové vody, zelené střechy, noční předchlazení a samozřejmě důraz na kvalitu vnitřního prostředí.

The new ČSOB building situated in Radlice goes beyond the prevailing concept of new developments at several levels. This is due to a novel approach adopted by the bank as an enlightened investor and employer. The result is this comprehensive project designed to create flexible space for its users while respecting the environment, as confirmed by the international LEED Platinum certification. Also, the project includes using state-of-the-art technologies, such as the system of heat pumps with ground drilling, along with using rainwater, a green roof, night pre-cooling and, of course, laying an emphasis on the quality of the interior environment.
Síň slávy 2020
Radim Passer

Zakladatel a CEO Passerinvest Group, a.s., jejíž jméno je spjato zejména s realizací rozsáhlého polyfunkčního komplexu BB Centrum v Praze 4.

Partner kategorie: Deloitte

Hotelové projekty

Hotel Jungmannovo náměstí 1, Praha 1

Developer: Generali Real Estate Fund CEE, investiční fond; Architekt / architekt interiéru: TaK Architects / Hop! Design (Paolo Tosi, Marta Gervasoni)

Projekt byl odbornou porotou oceněn za výjimečnou a citlivou rekonstrukci objektu v samotném srdci Prahy. Díky kombinaci funkcí bude tato budova na Jungmannově náměstí stále žít. Hotel nabízí stylové a historicky laděné pokoje, které jistě zanechají v návštěvnících Prahy nezapomenutelný pozitivní dojem.
 
The project has been appreciated by the expert jury for outstanding and thoughtful reconstruction of the building in the very heart of Prague. Situated in Jungmann Square, it will “live” forever thanks to the combination of its functions. The hotel offers stylish and historically styled rooms, which will certainly leave visitors to Prague with an indelible positive impression. 
Hotel Urban Crème, Praha 1

Developer: Dafné Property; Architekt: ra15 / Jestico+Whiles 

Odborná porota ocenila tento hotel za neotřelý a odvážný způsob provedení stavby. Především lze vyzdvihnout originální fasádu objektu. Projekt ve svých vnitřních prostorách nabízí pro hotelové hosty a další návštěvníky skutečnou oázu klidu, kterou v této dynamické části Prahy lidé jistě přivítají.  
 
The expert jury has awarded this hotel for ingenious and bold construction work. One should mention especially the original facade of the building. The project provides hotel guests and visitors with a haven of peace and tranquillity in the interior, which will certainly receive a welcome from people in that dynamically developing part of Prague.  
Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou

Developer: Kubík Sněžka; Architekt: ov architekti / ov rchitekti (část interiérů: ateliér edit!)

Na projektu Aparthotel Svatý Vavřinec odborná porota ocenila především dlouhodobě systematickou přípravu výstavby, jejímž výsledkem bylo finální architektonické řešení vhodně zakomponované do stávající zástavby Pece pod Sněžkou. Ve spolupráci s renomovanými architekty a urbanisty se podařilo transformovat brownfield bývalého obchodního domu Sněžka do objektu, který jistě snese velmi přísné měřítko hodnocení.
 
The project for the Aparthotel Svatý Vavřinec has been appreciated by the expert jury especially for meticulous preparations of construction work resulting in the final architectural design smoothly incorporated into the existing built-up area of Pec pod Sněžkou. In cooperation with renowned architects and town planners, a brownfield of the former Sněžka department store has been redeveloped into the building which certainly satisfies stringent evaluation criteria. 

Rezidenční projekty většího rozsahu

Rezidence Waltrovka – II. etapa, západ, Praha 5

Developer: Penta Real Estate; Architekt / architekt  interiér: Casua / Casua

Za výjimečný projekt nadstandardního bydlení v nově vzniklé městské čtvrti, nabízející rezidence různého charakteru a s dostatkem společného prostoru při zachování soukromí obyvatel lokality. Komplexní vybavenost nové čtvrti v blízkosti centra Prahy, napojené na trasu metra B, a přesto v zeleni přilehlého parku a parkových ploch, uspokojuje maximum požadavků obyvatel. 
 
For an outstanding project of above-standard housing in a newly built city district, offering various residences, coming complete with an abundance of common space while preserving the privacy of locals. Comprehensive amenities of the new district, adjacent to the centre of Prague and connected to the B Metro Line, but yet situated in the adjoining park and park areas, satisfy most demands from the population.
Rezidence Hadovitá, Praha 4

Developer: Metrostav Development / DÍVČÍ HRADY PRAHA; Architekt / architekt  interiér:  Ing. arch. Ivan Sládek / ARX studio

Za výjimečný projekt tří bytových budov, který je realizován tak, aby přirozeně využil svažitý terén a přitom domy působily elegantně a architektonicky čistě. Projekt kromě kompletní občanské vybavenosti a výborné dopravní dostupnosti nabízí i harmonické souznění města a přírody.
 
For an exceptional project of three residential buildings, which is developed to naturally use the sloping terrain and yet look elegant and architecturally clean. Aside from offering complete amenities and excellent transport access, the project is designed in perfect harmony between the city and countryside. 
Berounská Brána – I. etapa, Beroun

Developer: Crestyl real estate; Architekt / architekt  interiér: Ian Bryan Architects / Ian Bryan Architects

Za vysokou kvalitu projektu umístěného v příjemné lokalitě na rozmezí historického náměstí a zeleného okraje města Berouna. Berounská Brána je moderní obytnou čtvrtí, přirozeně zapadající do kontextu stávající zástavby a nabízející blízkou občanskou vybavenost i širokou škálu  sportovního a turistického vyžití. S ohledem na ceny a dopravní dostupnost slouží především středně příjmové skupině Pražanů k řešení jejich bydlení.
 
For the high quality of the project located on a pleasant spot on the border between the historical square and the green outskirts of Beroun. Berounská Brána is a modern residential area, naturally fitting into the context of the existing built-up area and offering civic amenities in the vicinity, along with stimulating a wide range of sports and tourist activities. With regard to prices and transport accessibility, it serves to provide housing especially to the middle-income group of Prague citizens.

Rezidenční projekty menšího rozsahu

Barrandovská zahrada, Praha 5

Developer: skupina T.E; Architekt / architekt  interiér: C.A.I.S. Architekti / Jestico+Whiles / Flera (zahradní architekti)

Projekt získal ve své kategorii nejvyšší počet bodů za velmi elegantní a tvůrčí využití specifického pozemku při respektu k okolní zástavbě. V rámci nominovaných projektů zaujal také nadmíru kvalitním zpracováním veškerých detailů.
 
The project has achieved the highest score in its category for the extremely elegant and creative use of a specific plot of land and respect to the surrounding built-up area. It stands out against the other nominees thanks to the excellent attention to all detail. 
PECR DEEP, Pec pod Sněžkou

Developer: K2 invest; Architekt / architekt  interiér: Ing. arch. Zdeněk Kozub / Ing. arch. Zdeněk Kozub

Projekt získal ocenění za velmi atraktivní a vkusné architektonické pojetí a zároveň za rozšíření kvalitní gastronomie v samotném centru turisticky oblíbené destinace.
 
The project has been awarded for its very attractive and stylish architectural concept, along with providing new quality catering facilities in the very centre of the popular tourist destination. 
Apartmány Padesátka II. etapa, Bedřichov v Jizerských horách

Developer: AND Apartmány Padesátka; Architekt / architekt  interiér: Podlipný Sladký architekti / Podlipný Sladký architekti

Porota ocenila především detailní a kvalitní zpracování samotného objektu, který splňuje specifické požadavky aktivních návštěvníků Jizerských hor.
 
The jury has appreciated especially the attention to detail and quality of the building alone, which satisfies specific requirements of active visitors to the Jizerské Mountains. 

Průmyslové a skladové areály

Viapharma / Dr. MAX v rámci Panattoni Park Prague Airport II, Pavlov

Developer: Panattoni /AEW; Architekt / architekt  interiér: architekt / architekt interiéru: Rota Group / Rota Group

Porota projekt ocenila za jeho ohleduplnost vůči životnímu prostředí i za řadu zvolených technických řešení, kterými byl přizpůsoben během spekulativní výstavby konkrétnímu nájemci. Budova tak splňuje požadavky konceptu Průmysl 4.0 a je v tomto ohledu v rámci ČR poměrně ojedinělá. S ohledem na provoz pak splňuje i přísná kritéria Státního úřadu pro kontrolu léčiv.
 
The jury has appreciated the project for its environmental friendliness and a number of technical solutions adopted during speculative construction to adapt to a specific tenant. The building thus meets the requirements of the Industry 4.0 concept, being quite unique in the Czech Republic in this respect. With regard to operations, it also meets stringent criteria laid down by the State Institute for Drug Control. 
SEGRO Logistic Park Prague, Hostivice

Developer: SEGRO Czech Republic; Architekt / architekt  interiér: CONSTRUO / CONSTRUO

Porota projekt ocenila za odvážnou volbu lokality ležící poblíž pražského letiště, přinášející překážky spojené s plánováním a stavbou, které se podařilo úspěšně vyřešit a zkompletovat unikátní komplex průmyslových a logistických hal menšího měřítka. K ocenění přispělo i to, že projektu obsahuje řadu technicky ojedinělých řešení.
 
The jury appreciated the project for the bold choice of a site which, being located in the vicinity of Prague Airport, proves obstacles to planning and construction. As they have been successfully overcome, a unique complex of smaller-scale industrial and logistics halls has been completed. The award has been also made for a number of unique technical solutions included in the project. 
Prologis Park Prague-Airport, DC3, Jeneč

Developer: Prologis Czech Republic; Architekt / architekt  interiér: Rota Group / neuvedeno

Porota projekt ocenila zejména za skutečnost, že jako druhá industriální budova v České republice dosáhla na hodnocení BREEAM Outstanding a zajišťuje tak efektivní nakládání s energiemi a zároveň kvalitní pracovní prostředí pro zaměstnance. 
 
The jury has appreciated the project especially for the fact that it is the second industrial building in the Czech Republic to have achieved the BREEAM Outstanding rating, ensuring efficient energy management and a quality workplace environment for employees.

Nová administrativní centra

Praga Studios, Praha 8

Developer: Skanska Property Czech Republic; Architekt / architekt  interiér: ADNS architekti / neuvedeno

Projekt zvítězil díky důrazu na udržitelnost, doposud nevídané zastoupení nejmodernějších technologií i celkový komerční úspěch. Praga Studios jde příkladem ve všech porotou posuzovaných oblastech – jedná se o budovu výjimečnou nejenom v rámci České republiky, ale i celé střední Evropy.
 
The project has won thanks to the emphasis on sustainability, unprecedented employment of state-of-the-art technologies and overall commercial success. Praga Studios sets an example in all assessment criteria, being an outstanding building not only in the Czech Republic, but also in Central Europe.
Churchill, Praha 2

Developer:  Penta Real Estate; Jakub Cigler Architekti, Architekt / architekt  interiér: Aukett / Atelier Kunc  Architects

Projekt Churchill, který se stal novou dominantou okolí pražského Hlavního nádraží a byl vybudovaný v rekordním čase, je výstavní ukázkou moderního developmentu. Za zmínku stojí panoramatické terasy s výhledy a také nejmodernější technologie doplněné výjimečným interiérem společnosti Deloitte, hlavního nájemce budovy.
 
The Churchill project, which has become a new dominant feature of the area adjacent to Prague´s General Railway Station and was developed in record time, is a showpiece of modern development. Worth mentioning are terraces with panoramic views as well as state-of-the-art technologies, complete with outstanding interior of the premises of Deloitte, anchor tenant of the building. 
Vlněna Office Park – budova A, B, Brno

Developer: CTP Invest; Architekt / architekt  interiér: Studio Acht / Vos interiors

U projektu Vlněna Office Park, A, B porota ocenila kvalitní realizaci a zachování genia loci lokality, v níž projekt na pozemku bývalého textilního podniku vyrábějícího vlněné látky vyrostl. Stejně tak zaslouží ocenění výjimečná architektura a nepopiratelný komerční úspěch.
 
The project Vlněna Office Park, A, B has been awarded by the jury for quality implementation and preservation of genius loci of the area, where – on the plot of land of a former textile factory manufacturing wool (Vlněna) – it has been developed, along with extraordinary architecture and undeniable commercial success. 

Obchodní centra

Rekonstrukce obchodního domu Zlín

Developer: PRIOR Zlín; Architekt / architekt  interiéru: Ing. arch. Jaroslav Ševčík (ARCH.Z.STUDIO), Ing. arch. Marek Šlesinger,  Ing. arch. Jiří Soukal / Ing. arch Beata Gistrová, Ing. arch. Jaroslav Ševčík

Za stavebně a staticky velmi náročnou a architektonicky zdařilou rekonstrukci unikátního prvorepublikového objektu, díky níž Zlín získal dvoupatrovou obchodní pasáž s výrazným zastoupením gastronomických jednotek, představující příjemné nákupní místo s jedinečnou atmosférou. 
 
For structurally and statically extremely ambitious and architecturally successful reconstruction of the First-Republic building thanks to which Zlín has acquired a two-storey shopping mall with a strong presence of catering facilities representing a pleasant shopping venue with a unique atmosphere. 
Centrum Stromovka, Praha 7

Developer: Lordship; Architekt / architekt  interiér: SIAL architekti a inženýři / Chapman Taylor 

Za přínos ucelené nabídky denních nákupů, služeb a volnočasového využití do Prahy 7, spolu s jedinečným a velkoryse pojatým konceptem food & beverage a unikátním designem s industriálními prvky, to vše s vysokým respektem k charakteru lokality.
 
For bringing a comprehensive range of shopping, service and leisure facilities to Prague 7, along with a unique and generous food & beverage concept and an unequalled design with industrial features, these all with great respect to the character of the locality.
Korso Karviná

Developer: Bluehouse Capital; Architekt / architekt  interiér: Kyzlink Architects / Kyzlink Architects

Za zásadní modernizaci nejvýznamnějšího obchodního komplexu ve městě, díky níž centrum odpovídá požadavkům dnešní doby. Rekonstrukcí prošel interiér i exteriér, došlo k posílení nájemního mixu i zatraktivnění celého centra. 
 
For the fundamental modernization of the most important shopping complex in the city, thanks to which the centre meets current requirements. The interior and exterior have undergone reconstruction, tenant mix has been strengthened and the centre has become more attractive. 
Zvláštní cena poroty
8smička – zóna pro umění, Humpolec

Investor: Nadační fond 8smička, Architekt: OK PLAN ARCHITECTS 

Zvláštní cenu poroty získala Zóna pro umění 8smička za citlivou rekonstrukci a proměnu bývalé textilní továrny v unikátní galerii s kavárnou a knihkupectvím  a současně za mimořádný přínos lokalitě. Soukromá galerie, která vznikla za podpory místních umělců, podnikatelů a široké komunity, je významným místem setkávání napříč uměním a generacemi.  
 
The Special Jury Award has gone to Art Zone 8smička (pronounce “osmitchka”, which is eight in Czech) for thoughtful reconstruction and conversion of a former textile factory into this unique gallery, complete with a café and a bookstore, aside from being a tremendous asset to the area. Established with support from local artists, entrepreneurs and wider community, the private gallery is an important platform for encounters across arts and generations.   

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Technologicko-informační centrum Cyberdog s roboticky obsluhovanou vinárnou

Developer: Trigema; Architekt: David Černý, Tomáš Císař - Black n' Arch

Cyberdog je místem setkávání nejenom lidí z okolí, ale také návštěvníků z celé Prahy i cizinců, a to díky své unikátnosti, kreativní architektuře a množství technologických vychytávek, díky nimž  si můžete vychutnat nejen občerstvení a dobré víno, které vám připraví robotická ruka, ale také zajímavosti a novinky z oblasti robotiky a kybernetiky.
 
Cyberdog is a meeting place for people from the vicinity and visitors from the whole of Prague alike, including foreigners, thanks to its unique character, creative architecture and lots of technology gadgets designed to help you enjoy refreshments and good wine prepared by a robotic hand, along with interesting information and latest developments in the field of robotics and cybernetics. 


Cena čtenářů mediálních partnerů
Churchill, Praha 2 (projekt soutěžil v kategorii Nová administrativní centra)

Developer: Penta Real Estate; Architekt / architekt interiéru: Jakub Cigler Architekti, Aukett / Atelier Kunc Architects

Projekt Churchill, který soutěžil v kategorii Nová administrativní centra a umístil se v ní na stříbrné příčce, zaujal i laickou veřejnost. Ta mu v internetovém hlasování o Cenu čtenářů udělila nejvyšší průměrnou známku – 4,2. Díky tomu se Churchill developerské společnosti Penta Real Estate stal držitelem Ceny čtenářů pro rok 2019.
 
The Churchill project, which competed and won the silver in the category of New Office Centres, also attracted the general public. They have given it the highest average mark - 4.2. As a result, Churchill developer Penta Real Estate has been awarded the 2019 Readers' Prize.
Environmentálně šetrný projekt
Praga Studios, Praha 8 (projekt soutěžil v kategorii Nová administrativní centra)

Developer: Skanska Property Czech Republic; Architekt: ADNS architekti

Praga Studios je inovativní komplexně řešená kancelářská budova přispívající k dalšímu rozvoji pražského Karlína. Projekt cílí na dvojí certifikaci: LEED Platinum a WELL Gold, což je dokladem precizní práce v oblastech udržitelnosti a přívětivosti pro své uživatele.
 
Praga Studios is an innovative, comprehensively designed office building contributing to the further development of Prague's Karlín. The project pursues dual certification, with both LEED and WELL Gold, which demonstrates a precise approach to work in the field of sustainability and user-friendliness. 
Síň slávy 2019
Serge Borenstein, Karlín Group

Osobnost, na které jsme se společně shodli, je člověk, který přijel do Prahy téměř před 30 lety už jako zkušený světoběžník. Zamiloval se do Prahy, a ta se stala jeho novým domovem. Dokázal se obklopit dobrým týmem, a u projektů, které připravoval, mu šlo vždy o kvalitu. Do Prahy přivedl několik světových architektů, ale dal šanci také těm českým, mladým a nadějným. Lidé, kteří s ním kdy spolupracovali, se stali jeho dobrými přáteli nebo k němu minimálně cítí respekt a úctu. A to něco znamená. Je to člověk s přídomkem „ten, který postavil Karlín“. A taky trochu jazzman...

The person we have agreed on is someone who came to Prague almost 30 years ago as an experienced globetrotter. He fell in love with Prague and this city has become his permanent home. He has always managed to surround himself with a good team and cared about the quality of the projects he worked on. He brought several world-class architects to Prague but he also gave an opportunity to young, promising and Czech architects. The people who have had the chance to work with him have become his good friends or they at least respect and appreciate him. And that means something. He has been called “the man who built Karlín”. And a little jazzman, too. 

Partner kategorie: Deloitte

Hotelové projekty

Chateau Clara Futura, Dolní Břežany

Developer: Pražské arcibiskupství; Architekt: SHA – Šafer Hájek architekti, MIMOLIMIT Barbora Škorpilová (architekt interiérů)

Hotel zvítězil díky osobitému provedení, náročné rozsáhlé rekonstrukci a velkorysým úpravám celého okolního prostoru. Jeho ojedinělost spočívá i v pozitivním dopadu projektu na území, v němž se nachází.

The hotel has won for its original design, major reconstruction and tremendous improvements to the adjacent area. The unique character of the project is also due to its positive impact on the area where it is located. 
Pytloun Boutique Hotel Prague, Praha 1

Developer: Pytloun Hotels; Architekt VRTIŠKA • ŽÁK (interierové řešení)

Porota ocenila zejména neotřelé a odvážné koncepční řešení hotelu ve vztahu k historii budovy a vlastní lokaci v rámci centra Prahy. Hotel jistě napomůže k pozitivnímu rozvoji Václavského náměstí.

The jury has appreciated especially the ingenious and bold design of the hotel, taking into consideration its history and location in the centre of Prague. The hotel will certainly facilitate positive development of Wenceslas Square. 
MEET ME 23 (Washingtonova 23), Praha 1

Developer: W 23; Architekt: Jaromír Pizinger, MORIX

Porota na tomto specifickém projektu ocenila především originální koncept hotelu situovaného v unikátní lokalitě, dále zdařilé provedení rekonstrukce původně činžovního domu a vytvoření nové atraktivity motivující turisty k návštěvě Prahy.

The jury has awarded this specific project especially for the original concept of the hotel situated in a unique location, in addition to the successful reconstruction of the original tenement building and the creation of a new attraction inviting tourists to visit Prague. 

Obchodní centra

Prague The Style Outlets, Tuchoměřice

Developer: The Prague Outlet; architekt: APRIS 3MP ve spolupráci s architektem Miroslavem Švarcem z Filmdekor 

Porota ocenila převzetí, úspěšnou realizaci a zdárné otevření projektu s komplikovanou historií, díky němuž vzniklo v blízkosti pražského letiště moderní outletové centrum obohacující trh o desítky nových značek.

 The Jury has appreciated the adoption, effective implementation and successful completion of this project with complex history, which has given rise to a modern outlet centre, putting tens of new brands on the market in the vicinity of the Prague Airport. 
IGY Centrum, České Budějovice

Developer: CPI Property Group; Architekt: ATELIER 8000 a Chapman Taylor International Services 

Projekt byl oceněn za architektonicky i komerčně zdařilé zásadní rozšíření centra o multikino a další desítky zákaznicky zajímavých obchodů a služeb, díky čemuž se IGY stalo největším centrem na území Jihočeského kraje.

 The project has been awarded for an architecturally and commercially successful fundamental extension to the centre with a multiplex cinema and another tens of shops and services attractive for customers, thanks to which the IGY has become the largest shopping centre in the South Bohemia Region. 
Obchodní centrum Letňany, Praha 9

Developer: Letňany Centre; Architekt: Chapman Taylor 

Porota ocenila velkorysou investici do modernizace centra, obohacení mixu obchodů a služeb i celkové atmosféry centra a zvýšení kvality nákupního zážitku.

 The Jury has appreciated generous investment in the modernization of the centre and enhancement of the mix of shops and services, along with improvement to the general atmosphere of the centre and the quality of shopping experience. 

Nová administrativní centra

Palmovka Open Park, Praha 8

Developer: Metrostav Development/Palmovka 4, Palmovka 3, Palmovka 0; Architekt: Aulík Fišer Architekti

Projekt získal nejvíce bodů nejen z důvodu nepopiratelného komerčního úspěchu, ale i s ohledem na celkové zlepšení občanského prostředí v rámci Palmovky. Výjimečnost projektu spočívá zejména v citlivém zakomponování historických industriálních prvků do velkoryse pojaté moderní architektury.

 The project has achieved the highest score for not only its undeniable commercial success, but also the overall improvement of the civic environment in the area of Palmovka. The exceptional nature of the project lies, above all, in the sensitive incorporation of historical industrial elements into its generous modern architecture.
AFI Karlín, Praha 8

Developer: AFI EUROPE; Architekt: David Chisholm (CMC ARCHITECTS) 

Porota ocenila jak originální architektonické řešení zahrnující mimo jiné unikátní zelenou fasádu, tak celkový komerční úspěch projektu.

 The jury has appreciated the original architectural design, including its unique green façade, along with the overall commercial success of the project. 
Visionary, Praha 7

Developer: Skanska Property Czech Republic; Architekt: Jakub Cigler Architekti

Projekt byl oceněn za vizionářský i šetrný přístup k výstavbě kancelářských budov a celkovou orientaci na co nejvyšší uživatelský komfort.

 The project has been awarded for the visionary approach to the construction of office buildings and the overall focus on the highest use comfort. 

Rekonstruované kanceláře

Rekonstrukce budovy Knorr Bremse, Liberec

Developer: Arcona Capital Czech Republic; Architekt: Bogle Architects

První místo náleží přestavbě budovy Knorr Bremse v Liberci, u níž se developerovi podařilo v menším, ale elegantním projektu účelně propojit původní prvky s moderními technologiemi a službami.

 First place has gone to the refurbishment of the Knorr Bremse building in Liberec, where the developer has successfully completed a slightly small, but elegant project designed to combine the original features with modern technologies and services.
Budova A (BB Centrum), Praha 4

Developer: Passerinvest Group; Architekt: ATELIER 8000
 
 Porota ocenila použité technologie a celkovou kompozici budovy, která svým moderním pojetím adekvátně reaguje na trendy 21. století a bude důstojně reprezentovat budoucí centrálu významné banky.

 The jury has appreciated the used technologies and the overall design of the building, which, with its modern concept adequately reflecting the 21-st century trends, will be an impressive seat of a major bank´s future headquarters.
ABC ALFA, Ostrava-Moravská Ostrava

Developer: Asental BusinessCenter; Architekt: Atelier Simona 

Projekt byl oceněn za kvalitní a pečlivý přístup k rekonstrukci budovy, který je v tomto rozsahu neobvyklý nejen pro daný region, ale i celou ČR.

 The project has been awarded for a quality and cautious approach to the reconstruction of the building, which is unusual in this scope not only in Prague, but also in the entire CR.

Průmyslové a skladové areály

Sécheron Tchequie P3 Prague, Praha 9 - Horní Počernice

Developer: P3 Logistic Parks; Architekt: CONSTRUO

Projekt zvítězil z několika důvodů. Ačkoliv je umístěn do velkého logistického parku na okraji Prahy, své místo v něm našel nájemce z oblasti výroby, což je pro tento park velmi neobvyklé. Vzhledem k tomu, že byl budován na míru budoucího nájemce, mohlo v něm být použito množství unikátních řešení, kdy byl kladen velký důraz na komfort zaměstnanců, ať už se jedná o nadstandardní přísun denního světla, bezbariérový přístup do všech prostor, komfortní administrativní zázemí i relaxační zónu. Porota rovněž ocenila, že se nájemce rozhodl do budovy umístit i své výzkumné a vývojové centrum, tedy aktivitu s vyšší přidanou hodnotou.

 The project has won for several reasons. Although located in a large logistics park on the outskirts of Prague, it has been chosen by a tenant from the manufacturing sector, which is very unusual for this park. As it was tailored to the needs of the future tenant, a number of unique solutions could be adopted, with a great emphasis on the comfort of the staff, including premium daylight, barrier-free access to all areas, comfortable administrative facilities and a relaxation zone. The jury has also appreciated that the tenant decided to place his R & D centre in the building, which is an activity with higher added value. 
Panattoni Park Cheb pro DHL/ Estée Lauder, Cheb

Developer: Panattoni Europe/Accolade; Architekt: RotaGroup

Projekt získal ocenění za svůj důraz na začlenění do okolního prostředí – a to již od fáze výstavby, kdy byl kladen důraz na recyklaci stavebního odpadu. Budova byla realizována tak, aby byla ekologicky šetrná i během svého provozu, kdy oproti běžným budovám šetří až 73 % energie a 63 % vody. Bonusem tohoto projektu je i vytvoření biotopů pro živočichy, kteří se v místě výstavby běžně vyskytují a o své životní prostředí by jinak přišli.

The project has been awarded for its emphasis on integration into the environment as, since the construction phase, a stress has been laid on building waste recycling. The building has been also designed to be environmentally friendly during operation, saving up to 73 % of energy and 63 % of water, in comparison to conventional buildings. As an added bonus, biotopes have been created for animals that normally live where the construction has been completed and that would otherwise lose their natural environment.
SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice

Developer: SEGRO Czech Republic; Architekt: CONSTRUO

Porota ocenila stavbu pro její ekologická řešení, díky nimž získala certifikaci BREEAM Very Good. Vzhledem k nájemci, velkoobchodu s potravinami, byla stavba provedena s minimalizací tzv. tepelných mostů ve fasádě. Pro provoz je pak budova připojena do soustavy měření a regulace, která umožňuje optimalizaci provozu jednotlivých sekcí dle aktuálního využití. V neposlední řadě porota ocenila i to, že budova, na rozdíl od běžné praxe, neemituje světelný smog do svého okolí.

The jury has appreciated the complex for its environmentally friendly solutions, making it BREEAM Very Good. As the tenant is a food wholesaler, it was constructed with the minimization of so-called thermal bridges in the façade. With regard to its operation, the building is connected to a measurement and control system that allows optimization of the operation of individual sections according to the current use. Last but not least, the jury has appreciated that the building, contrary to normal practice, does not emit light smog into its surroundings.

Rezidenční projekty menšího rozsahu

Truhlárna, Praha 6

Developer: skupina T.E; Architekt: under-construction architects

Projekt zvítězil, protože dokázal velmi zdařile vyřešit dva nelehké úkoly: vytvořit komorní, luxusní a zároveň velmi netradiční bydlení pro nejnáročnější klientelu a citlivým přístupem přispět nejen k zachování, ale i k podtržení původní atmosféry této části pražského Břevnova.

The project has won as it has succeeded in two tasks: to create intimate, luxury and, at the same time, unconventional housing for select clientele, along with adopting a sensitive approach to maintain and highlight the original atmosphere pervading this part of Prague´s Břevnov.
LakePark Residence, Staré Splavy

Developer: EBM Partner; Architekt:  Ing. arch. Petr Vacek, Ing. arch. Monika Čížková (EBM – Expert Building Management) 

Projekt byl oceněn za neotřelé a velmi zdařilé architektonické pojetí rekreačního bydlení, které je situované do blízkosti oblíbeného Máchova jezera. Svým návštěvníkům nabízí moderní a komfortní zázemí pro trávení volného času. Současně se stalo novou dominantou obce Staré Splavy.

The project has been awarded for the fresh and very successful architectural concept of a recreational residence, located in proximity to the popular Mácha Lake. It has provided visitors with modern and convenient leisure amenities, along with becoming a dominant feature of the municipality of Staré Splavy.
U Pernikářky 7, Praha 5

Developer: JRD Development; Architekt: Podlipný Sladký architekti

Projekt získal ocenění za vysoce kvalitní realizaci moderního komorního bytového domu pro nejnáročnější klientelu. Porota ocenila i využití technologií přispívajících k energeticky pasivnímu bydlení v novostavbě situované v oblíbené rezidenční lokalitě.

The project has been awarded for the high-quality construction of a residential building with an intimate atmosphere, intended for a select clientele. The Jury has also appreciated the use of technologies supporting passive housing in this new development situated in a popular residential location.
Vitality Rezidence, Praha 5

Developer: SATPO; Architekt: Schindler Seko Architekti

Porota ocenila především celkovou koncepci projektu, která přináší víc než jen kvalitní bydlení v zajímavé lokalitě. Rezidenti tohoto komplexně řešeného projektu mohou využívat speciální prostory pro volnočasové aktivity nebo si vybrat z široké nabídky služeb, které jim usnadní život.

The Jury has particularly appreciated the overall concept of the project which goes beyond providing quality housing in an interesting location. The residents of this comprehensively designed project are offered opportunity to use specific space for leisure activities or make a choice from a wide range of services, intended to make their life easier. 

Rezidenční projekty většího rozsahu

Luka Living, Praha 13

Developer: Luka Residential; Architekt: CAMA Architekti, Chapman Taylor 

Projekt získal nejvyšší počet bodů za velmi odvážný, razantní, a především úspěšný vstup do málo rozvinuté oblasti nájemního bydlení. Ambiciózní projekt nastavil za použití těch nejmodernějších technologií zcela novou úroveň nájemního bydlení v hlavním městě. Navíc díky vhodně zvolené struktuře nebytových prostor výrazně zvýšil úroveň služeb nejen pro obyvatele domu, ale i rezidenty v jeho sousedství.

The project has earned the highest score for its very bold, confident and, first of all, successful entrance into the underdeveloped sector of rental housing. With the use of state-of-the-art technologies, this ambitious project has set a brand-new standard of quality for rental housing in the capital city. Moreover, it has considerably increased the level of services provided to both the tenants and people living in the vicinity.
Rezidence Pod Skálou, Praha 8

Developer: CODECO/Rezidence Pod Skálou; Architekt: Ing. arch. Aleš Holman/EBM – Expert Building Management

Porotu zaujal zejména koncept a architektonické zpracování projektu, který velmi čistě a elegantně navazuje na stávající zástavbu. Součástí souboru pěti nízkopodlažních domů je rozlehlá parková zeleň, která na pozadí Proseckých skal vytváří takřka idylickou atmosféru komorního rezidenčního projektu.

The Jury has been particularly interested in the concept and architectural design of the project, which smoothly and elegantly blends with the existing buildings. The complex of five low-rise buildings includes a large green park, which, on the background of Prosek Rocks, creates an idyllic atmosphere of an almost intimate residential project.
Botanica K 1, 2, Praha 5

Developer: Skanska Reality; Architekt: S. H. S architekti 

Porota ocenila zejména použití moderních a ekologicky šetrných technologií a postupů, a to jak při samotné výstavbě, tak i během následného provozu bytového domu. Například využívání šedé vody by se mělo v blízké budoucnosti stát, stejně jako v projektu Botanica K 1,2, zcela běžnou součástí všech nových bytových domů.

The Jury has awarded this project especially for the application of modern, environmentally friendly technologies and processes during both the construction stage and the follow-up use of the apartment building. As with Botanica K 1, 2, the use of grey water should be taken for granted in all new residential buildings.
Zvláštní cena poroty
Obnova výstavního pavilonu Louny

Investor: Město Louny, Architekt: Ing. arch. Ondřej Tuček

Zvláštní cena poroty pro rok 2018 byla udělena za citlivou obnovu funkcionalistického výstavního pavilonu v Lounech, který již přestal sloužit svému původnímu účelu. Objekt, postavený v roce 1931 podle návrhu architekta Josefa Chochola, od letošního léta nabízí stylovou kavárnu, prostor pro výstavy a pestrý kulturní program.

The Special Jury Prize for 2018 has been awarded for the sensitive reconstruction of a functionalist exhibition pavilion in Louny, which had already ceased to serve its purpose. The building, built in 1931 to the design of architect Josef Chochol, has been offering a stylish cafe, exhibition space and a varied cultural programme since this summer. 
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Praha

Centrum architektury a městského plánování (CAMP), které se nachází v areálu Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) na pražských Emauzích, je jedinečné místo pro přednášky, diskuze, konference a další akce. Konají se zde výstavy představující nové projekty a jsou zde k dostání materiály a publikace týkající se architektury a urbanismu. Jedná se o instituci, jejímž hlavním posláním je zlepšit veřejnou diskuzi o rozvoji Prahy a která pomáhá navázat dialog a spolupráci mezi veřejností, developery a investory. Je otevřena každému, kdo má zájem na společném plánování a rozvíjení Prahy.

The Centre for Architecture and Metropolitan Planning (CAMP), situated in the complex of The Prague Institute of Planning and Development (IPR Prague), is a unique venue for lectures, discussions, conferences and other events. Also, exhibitions showing new projects are held there and materials and publications on architecture and urbanism are available on site. It is an institution, whose primary mission is to enhance public discussion on the development of Prague, along with facilitating a dialogue and cooperation among the public, developers and investors. The Centre is open to anyone willing to participate in planning and developing Prague.  
Cena čtenářů mediálních partnerů
Luka Living, Praha 13 (projekt soutěžil v kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu)

Developer: Luka Residential, Architekt: CAMA Architekti, Chapman Taylor

Hotelové projekty

Theresian Hotel & Spa, Olomouc

Developer: KYSA rerum; Architekt: Martin Libra, Ateliér Libra 

Velmi zdařilá a citlivá rekonstrukce historického domu „s příběhem“ v centru Olomouce. Porota neocenila jen skvělou architekturu a vhodná interiérová řešení, ale také přístup vedení a personálu k prvním hostům hotelu. Hodnocení spokojených klientů řadí tento hotel mezi nejkvalitnější a nejžádanější v naší republice.

A very successful reconstruction of a historical house with “a story” in the centre of Olomouc. The jury has appreciated not only the amazing architecture and suitable interior design, but also the staff´s approach to the first hotel guests. Satisfied clients´ reviews suggest that the facility ranks among the top-quality and most sought-after hotels in the Czech Republic. 
Theatre Hotel, Olomouc

Developer: ENDL+K; Architekt:  Atelier-r

V industriální části Olomouce vznikl přestavbou z chátrajícího divadla architektonicky zajímavý a moderně pojatý hotelový komplex. Porota ocenila i využití odvážných materiálů, například fasádu ze za studena válcované oceli, navíc obohacenou o měď a fosfor. Podle hostů hotelu se jedná o „velice pěkný a luxusní hotel s vynikajícími snídaněmi a překrásným wellness se vstupným v ceně hotelu“.

This hotel complex, designed in an architecturally interesting and modern style, has been created through the conversion of a dilapidating theatre in an industrial part of Olomouc. The jury has appreciated the application of bold materials, which can be exemplified by the façade made of cold rolled steel, enriched with copper and phosphorus. “It is a very nice luxury hotel serving excellent breakfast and offering marvellous wellness facilities included in the price,” hotel guests say. 
Hotel Royal Prague, Praha 8

Developer: Tolleson; Architekt: DaM – R. Doležal, J. Holna

Karlín – bouřlivě se rozvíjející pražská čtvrť – získala zbrusu nový hotel zaměřený především na business klientelu. Porotu tento projekt zaujal zajímavým architektonickým řešením vhodně zasazeným do rohové proluky ulic Pobřežní a Thámova. Spokojení hosté oceňují vstřícný a ochotný personál, což svědčí o progresivním přístupu vedení hotelu.

Karlín, a turbulently developing neighbourhood of Prague, has acquired a brand new hotel particularly focusing on a business clientele. The project has captured the jury´s attention thanks to the interesting design naturally integrated into a gap site at the corner of Pobřežní and Thámova streets. Satisfied guests appreciate the helpful and obliging staff, which demonstrates the hotel management´s progressive approach.

Obchodní centra

Centrum Chodov - rozšíření, Praha 11

Developer: Unibail-Rodamco; Architekt: Benoy

Projekt získal prvenství za výjimečně velkorysou investici, která dala původnímu nákupnímu centru další rozměr odpovídající nejnovějším trendům. Počtem obchodů se OC Chodov stalo největším nákupním centrem v Česku, navíc centrem vysoké kvality, v němž jsou jedinečným způsobem zkombinovány různé typy nákupních zón a zábavy.

The project took first place in its category for extraordinarily generous investment, owing to which the original shopping centre has acquired an added dimension, following the latest trends. Given the number of shops, Centrum Chodov has become the largest in the Czech Republic and, what is more, a top quality shopping centre, where a variety of shopping zones and entertainment facilities are combined in a truly unique way.
Aupark Shopping Center, Hradec Králové

Developer: HB Reavis; Architekt: Obermeyer Helika 

Nákupní centrum bylo oceněno za obchodně i architektonicky velmi zdařilý projekt, který do Hradce Králové přinesl atraktivní mix obchodu, zábavy a služeb i novou úroveň nákupního komfortu.

The shopping centre has been awarded for the project which, being both commercially and architecturally extremely successful, has provided Hradec Králové with an attractive mix of shops, services and entertainment, along with a new level of shopping comfort. 
Central Jablonec, Jablonec nad Nisou

Developer: Crestyl real estate; Architekt: Chapman Taylor

Centrum bylo oceněno za významné obohacení obchodní nabídky ve městě, navíc lokalizované přímo v jeho centrální části, čímž přispělo k posílení jejího významu pro obyvatele města a okolí.

The centre has been awarded for a significant extension of the range of shops which, more importantly, are located in the very heart of the city. As a result, it has reinforced the importance of this location for people living in the city and its surrounding area. 

Nová administrativní centra

Mechanica, Praha 5

Developer: Penta Investments; Architekt: Atelier Krátký

Projekt Mechanica získal prvenství za komplexní přístup k rozvoji lokality, komerční úspěch, ale i atraktivní architektonické pojetí, které citlivě navazuje na industriální charakter areálu pražské Waltrovky.

Mechanica is winning a victory for the comprehensive approach to the development of the area and its commercial success, along with the attractive architectural concept, which sensitively responds to the industrial character of the complex of Waltrovka in Prague. 
Five, Praha 5

Developer: Skanska Property Czech Republic; Architekt: Qarta architektura 

Projekt byl oceněn za stylové řešení kanceláří vybudovaných v místě bývalé tramvajové vozovny na pražském Smíchově. Dokazuje, že kancelářská budova navržená s využitím nejmodernějších technologií může současně respektovat specifickou atmosféru místa a přispívat k rozvoji tak unikátní lokality.

Project Five is taking second place for the stylish design of offices, developed on the site of a former tram depot in Prague - Smíchov. It demonstrates that an office building designed with the application of state-of-the-art technologies can respect a specific atmosphere prevailing in the area and, consequently, foster the development of such a unique locality. 
DOCK IN TWO, Praha 8

Developer: Crestyl real estate; Architekt: SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI

Projekt získal ocenění za maximální využití potenciálu specifického prostředí pražské mariny. Architektonicky zajímavá budova díky terasám na každém patře svým nájemcům umožňuje čerpat inspiraci, kterou poskytuje výhled na uklidňující prostředí a vodní plochy dvou slepých ramen Vltavy.

The project has been awarded by the jury for the full exploitation of the specific potential of the area of the Prague marina. Thanks to the terraces on each storey, this architecturally interesting building enables their tenants to be drawing inspiration from the view of tranquil surroundings and the dead ends of two branches of the Vltava River. 

Průmyslové a skladové areály

CTPark Planá nad Lužnicí

Developer: CTP Invest; Architekt neuveden

Porota ocenila projekt z hlediska kombinace několika faktorů: v první řadě za jedinečnou výstavbu výrobního závodu vybudovaného na míru klientů, ve kterém se ve dvou poschodích nacházejí výrobní plochy, přičemž uprostřed je umístěn jeřáb o vysoké nosnosti. Porota rovněž vyzdvihla mimořádně velké investice do parkové úpravy a zeleně v bezprostředním okolí. V neposlední řadě vzala v úvahu, že investice směřovaly do jednoho z regionů, kde je v důsledku chybějícího přímého napojení na dálniční síť nejslabší trh v oblasti developmentu skladových prostor, avšak dostatečné zdroje pracovních sil.

The jury has awarded the project for combination of several factors: the unique construction of built-to-suit production facility, which combines production space on two floors and central high loading capacity crane. The jury also highlighted the unusually high investment into the direct vicinity landscaping and greenery. Last but not least, the jury awarded the investment into one of the regions with least developer warehousing market in the Czech Republic, given the lack of direct highway connection but still providing sufficient amount of workforce.
SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice

Developer: SEGRO Czech Republic; Architekt: neuveden

Porota ocenila pátou etapu projektu za to, že na trh, jinak známý svými velkoplošnými skladovými prostory, přivedla menší podnikatelské jednotky. Ty mohou nabídnout skutečně moderní skladovací prostory také menším a středně velkým podnikům, které jinak mívají problémy s nalezením místa pro své působení v moderních podnikatelských areálech.

The jury awarded the fifth phase of the project for bringing small business units to the market otherwise known for large warehouses. Such small business units can offer true modern warehouse premises also to small and medium size businesses, which have otherwise problems locating their operations within modern business parks.
Prologis Park Prague-Rudná – budova DC18 (distribuční centrum pro Sportisimo), Rudná

Developer: Prologis Czech Republic; Architekt: RotaGroup

Budova získala ocenění za vnesení nejvyšších ekologických certifikátů do oboru skladování – jde o druhé zařízení svého druhu ve střední a východní Evropě a první v České republice, které bylo hodnoceno jako „BREEAM Outstanding“.

The property got the award for bringing the highest level of ecologic certificates to the warehousing business, the second of its kind in the CEE region and the first one in the Czech Republic awarded BREAM Outstanding.

Rezidenční projekty menšího rozsahu

Villa Atrium Bubeneč, Praha 6

Developer: CODECO; Architekt: PATA & FRYDECKÝ ARCHITEKTI

Projekt byl oceněn za velmi kvalitní a  moderní architekturu, která oživuje lokalitu a vhodně doplňuje okolní zástavbu. Velkorysé dispoziční a designové řešení jednotlivých bytů splňuje požadavky nejnáročnější klientely.

The project has been awarded for its high-quality and modern architecture, which, being a perfect complement to the adjoining buildings, injects life to the area. The generous layout and design of particular apartments satisfy the requirements of an extremely demanding clientele.
top´rezidence Šárecké údolí – 1. etapa, Praha 6

Developer: KKCG Real Estate; Architekt: ŠAFER HÁJEK ARCHITEKTI

Porota ocenila dramatickou proměnu brownfieldu v přímém sousedství přírodního parku. Velmi komplexně pojatá rezidenční výstavba nabízí nejnáročnější klientele nejen klidný domov v dispozičně velmi dobře řešených a kvalitně vybavených řadových domech, ale také například soukromý park nebo designovou klubovnu.

The jury has appreciated the dramatic transformation of a brownfield site in the immediate vicinity of a natural park. Thanks to its extremely sophisticated concept, this residential development offers an upscale clientele a restful home in the very well-laid-out and well-equipped terraced houses, in addition to a private park and a designer clubroom. 
BYTOVÝ DŮM VELESLAVÍNOVA, Plzeň

Developer: MDZZ-Veleslavínova; Architekt: Ing. arch. Radek Dragoun

Porota ocenila velmi ojedinělé a přitom zdařilé pojetí nárožní novostavby situované v samotném historickém jádru města. Atraktivní rezidenční bydlení účelně a citlivě doplňují obchodní prostory v přízemí objektu.

The jury has appreciated the truly unique and, at the same time, successful concept of a new corner building situated right in the historical core of the city. This attractive residential housing is well complemented by shopping areas on the ground floor of the building. 

Rezidenční projekty většího rozsahu

DOCK River Watch 2, Praha 8

Developer: Crestyl real estate; Architekt: Ian Bryan Architects 

Porota ocenila nejen samotný projekt, ale také dlouhodobou a nyní již zjevně velmi zdařilou snahu developera o přerod zanedbané lokality v novou, živou městskou čtvrť. Velmi kvalitní architektura i použité materiály jen podtrhují, jak velkou a pozitivní proměnou oblast prochází.

The jury has appreciated not only the project, but also the developer´s long-term and apparently extremely successful endeavour to convert a dilapidated site into a new and bustling city neighbourhood. High-quality architecture and applied materials just emphasize that the area is undergoing a fundamental transformation for the better. 
Viladomy Na Vackově, Praha 3

Developer: Metrostav Development/Metrostav Vackov; Architekt: 4A Architekti – Ing. arch. Ludvík Seko

Projekt byl oceněn za zajímavé architektonické pojetí, které svou originalitou výrazně obohatilo stávající zástavbu a významně přispělo k rychlému rozvoji lokality ležící v sousedství přírodního parku.

The project has been awarded for its interesting architectural concept which – showing great originality – significantly enhances the existing built-up area, along with facilitating the rapid development of the locality neighbouring a natural park. 
Rezidence Waltrovka – 1. etapa, Praha 5

Developer: Penta Investments; Architekt:  Sdružení ateliérů ADR, CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš

Porota ocenila nejen odvahu vypořádat se s průmyslovou minulostí tohoto místa, ale především dynamiku jeho proměny a propojení historie a budoucnosti. Pestrá architektura nabízí i mnoho souvisejících služeb a zcela nový veřejný park, které společně přispívají k rozvoji celé městské části.

The jury has particularly appreciated the dynamics of the area transformation and the amalgamation of its past and future, in addition to courage to cope with its history. The varied architecture also offers numerous related services, which, together with a brand new public park, facilitate the development of the entire city district. 
Zvláštní cena poroty
Kostel sv. Václava, Sazovice u Zlína

Architekt: Marek Jan Štěpán

Kostel získal Zvláštní cenu poroty za svoji výjimečnost. Obyvatelé obce Sazovice u Zlína si ze svých prostředků, darů od sponzorů (většinou rodáků) a s pomocí architekta Marka Jana Štěpána postavili nový kostel: nádherné, jednoduché a nadčasové dílo, kterým si splnili svůj sen a touhu předků.

The Special Jury Prize goes to the church for its exceptionality. The citizens of the municipality of Sazovice used their own funds and donations from sponsors (usually natives) to build – with the help of architect Marek Jan Štěpán – a new church: a magnificent, simple and timeless work. Thus, their dreams have come true and their ancestors´ wishes have been fulfilled. 
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Město Litomyšl

Město Litomyšl bylo oceněno za dlouhodobou významnou podporu soudobé architektury a architektů, kdy je ve spolupráci se špičkovými českými architekty ochotno a schopno investovat do rozvoje a obnovy.

The town of Litomyšl has been awarded for strong long-term support of contemporary architecture and architects when it is ready and able to invest in development and restoration in cooperation with top Czech architects. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Waltrovka – 1. etapa, Praha 5 (projekt soutěžil v kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu)

Developer: Penta Investments; architekt: Sdružení ateliérů ADR, CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš 

Hotelové projekty

Grandhotel Ambassador Národní dům, Karlovy Vary

Developer:  ELTODO; Architekt: Ing. Arch. Jan Fousek, ateliér FAWD

Hotel získal prvenství za elegantní a citlivou rekonstrukci historického domu v centru Karlových Varů. Po dlouhých letech chátrání byla tomuto krásnému secesnímu domu opět vrácena jeho historická krása. Hlavní sál jej předurčuje k tomu, aby se hotel také stal významným kulturně-společenským centrem města.

Hotel won first place for elegant and sensitive restoration of the historic building in the center of Karlovy Vary. After long years of decay was this beautiful Art Nouveau house again returned to its historic beauty. The main hall makes it ideal to make the hotel also became an important cultural and social center of the city.
Courtyard by Marriott, Brno

Developer: CTP; Architekt: Studio acht

Hotel byl oceněn za rozvoj a významné rozšíření nabídky kvalitních hotelových služeb v Brně. Zároveň tento projekt vhodně doplnil revitalizaci této části jihomoravské metropole a podpořil její rozvoj.

The hotel was awarded for the development of a significant expansion of the range of quality hotel services in Brno. At the same time, this project have complemented the revitalization of this part of the South Moravian capital and support its development.
Hotel Duo, Praha 9

Developer: Bohemia Properties; Architekt: neuvedeno

Porota ocenila zdařilou rekonstrukci interiérů a exteriérů hotelu, který vedle úspěšného provozování ubytovacích a konferenčních služeb působí městotvorně na místní komunitu. Hotel svou nabídkou kvalitních služeb kultivuje životní podmínky obyvatel této sídlištní části Prahy.

The jury appreciated the successful reconstruction of the interiors and exteriors of the hotel, next to the successful operation of accommodation and conference services operate city-creating the local community. Hotel offering its quality services cultivates the living conditions of the inhabitants of the settlement of Prague.

Nová administrativní centra

Enterprise Office Center, Praha 4

Developer: Erste Group Immorent ČR; Architekt: Ateliér Krátký & Fabion

Projekt získal prvenství za nekompromisní odpověď na poptávku po moderních kancelářích 21. století - porota oceňuje Enterprise jako elegantní, moderní a komerčně velice úspěšný projekt, který jednoznačně přispívá k dalšímu rozvoji lokality na Pankráci.

The project won first place for uncompromising response to the demand for modern offices 21st Century - A jury appreciates Enterprise as an elegant, modern and commercially very successful project which clearly contributes to the further development of the site in Pankrac. 
Classic 7 Business Park (fáze III – budova M), Praha 7

Developer: Classic Park III; Architekt: CMC Architects

Porota projekt ocenila za rozvoj lokality Holešovic - poslední etapa svébytně uzavírá komplex Classic 7, který dnes již neodmyslitelně patří ke špičkám moderního holešovického developmentu. Budova slouží jako sídlo renomované české IT společnosti.

The jury praised the project for development of the site Holešovice - last stage peculiarly complex closes Classic 7, which today is inherently peaks, Holešovice modern development. The building serves as the headquarters of the renowned Czech IT companies.
Campus Science Park – budova C, Brno

Developer: White Star Real Estate/AIG; Architekt: A plus ve spolupráci s She-Architect
 
Projekt získal třetí místo ve své kategorii za podporu a rozvoj kvalitního pracovního prostředí v Brně - porota ocenila netradiční architektonické řešení, komerční úspěch a společenský přínos projektu.
The project won third place in its category for the promotion and development of high-quality working environment in Brno - A jury awarded unconventional architectural solutions, commercial success and social benefits of the project.

Průmyslové a skladové areály

DSV Road, Pavlov

Developer: Panattoni Europe; Architekt: architekt ROTA Group

Za nastartování nového distribučního parku, úspěšné řešení lokality ve spolupráci s místní samosprávou a v neposlední řadě i za unikátní architektonické řešení, nabízející největší jednolitý prostor v tomto typu skladů v republice.

For starting a new distribution park, a success locations in cooperation with local authorities and not least for its unique architectural design, offering the largest monolithic area in this type of stores in the country.
Distribuční centrum pro VF Corporation – II. etapa, Klecany

Developer: P3 Logistic Parks; Architekt: Astra 92 

Za pokračující snahu rozvíjet své stávající distribuční centrum s důrazem na kvalitu pracovního prostředí pro zaměstnance, energetické úspory a udržitelnost.

Continued commitment to develop its existing distribution center with an emphasis on quality work environment for employees, energy savings and sustainability.
Panattoni Park Cheb – BWI Group, Cheb

Developer: Panattoni Europe; Architekt:  ROTA Group

Za otevření nové komerční průmyslové zóny v České republice. Jedná se o první komerčně pronajímané průmyslové prostory v Karlovarském kraji.

For the opening of new commercial, industrial zones in the Czech Republic. It is the first commercially leased industrial premises in Karlovy Vary region.

Rezidenční projekty do 25 bytových jednotek

Rezidence Černošice, Černošice

Developer: IBS Rokal; Architekt: Šafer Hájek architekti

Porota ocenila moderní a zároveň komorní pojetí projektu, jehož architektura se snoubí s elegancí, oplývá lehkostí a smyslem pro detail. Rezidence plynule navázala na stávající zástavbu a svým obyvatelům nabídla skutečně klidné a komfortní příměstské bydlení.

The jury appreciated the modern and intimate conception of the project, whose architecture is combined with elegance, full of lightness and attention to detail. Residence continuously build on the existing buildings and their residents offer a truly quiet and comfortable suburban living.
Obecní dvůr, Praha 1

Developer: Around Inside/Ungelt group; Architekt: RBTA-Ricardo Bofill/TaK Architects

Projekt byl oceněn za náročnou rekonstrukci historických budov doplněnou vskutku moderní a originální novostavbou. Projekt zásadně pozdvihl doposud poměrně zanedbanou část Starého Města a může být vhodnou inspirací a impulsem pro její další rozvoj.

The project was awarded for demanding reconstruction of historical buildings, accompanied by a truly modern and original new building. The project significantly raised so far relatively neglected part of the Old Town and can be a good inspiration and impetus for its further development.
WhiteGray Rezidence, Praha 4

Developer: V Invest CZ; Architekt: KAAMA

Projekt byl oceněn za kvalitní a  zajímavou architekturu, díky níž vhodně doplnil stávající uliční zástavbu v této části pražského Podolí a zároveň oslovil nejnáročnější klientelu.

The project was awarded for quality and interesting architecture, allowing to have complemented the existing street buildings in this part of Prague Podolí while addressing the most demanding clientele.

Rezidenční projekty od 26 bytových jednotek

U Cukrovaru – bytové domy Elča a Emča, Praha 4(12)

Developer: Skanska Reality; Architekt: Loxia

Projekt získal prvenství za výjimečnou a citlivou architektonickou koncepci moderních nízkopodlažních a nízkoenergetických domů, které v rozsáhlé lokalitě brownfieldu bývalého modřanského cukrovaru velmi přirozeně propojily původní zástavbu rodinných domů s nově vzniklými bytovými projekty.

The project won first place for exceptional and sensitive architectural concept of the modern low-floor and low-energy houses in a large brownfield site of the former sugar refinery Adrenalin very naturally interconnected original buildings family homes with newly formed housing projects.
Britská čtvrť VI, Praha 5

Developer: FINEP; Architekt: ABM architekti (architekti Bouřil a Dohelský)

Projekt byl oceněn za vybudování moderního, skutečně bezbariérového a dopravně velmi dobře dostupného bydlení, které díky novému náměstí u stanice metra i dětskému hřišti přineslo přidanou hodnotu nejenom samotným vlastníkům bytových jednotek, ale také jejich sousedům a návštěvníkům této lokality.

The project was awarded for the construction of a modern, truly barrier-free and traffic very well affordable housing, which thanks to a new square at the metro station and children's playground can bring added value not only the actual owners of housing units, but also their neighbors and visitors to this site.
SMART byty Nové Butovice, Praha 5

Developer: Trigema; Architekt: Ateliér Smitka

Projekt byl oceněn nejenom za zajímavou architekturu, ale také za využití moderních technologií, sloužících jeho obyvatelům. Významným přínosem pro lokalitu se stala i investice do navazující pěší zóny či rozšíření prostor pro kulturní vyžití.

The project was awarded not only for interesting architecture, but also for the use of modern technology, for its inhabitants. An important benefit for the site to become investment in downstream pedestrian zones and expansion space for cultural activities. 
Zvláštní cena poroty
Vodárenská věž v Opavě

Developer: Vodárenská věž Opava o. p. s.; Architekt: CASUA
Zvláštní cena poroty Best of Realty 2016 byla udělena projektu Vodárenská věž Opava za nevšední revitalizaci, rekonstrukci a dostavbu technické památky vodárenské věže pro parní lokomotivy na nádraží  v Opavě. Tento projekt významně přispěl ke zlepšení kvality okolního prostředí  a stal se zajímavou zastávkou nové cyklostezky v Nádražní ulici. Kromě investora je také třeba vyzdvihnout a ocenit přístup Národního památkového ústavu.

Special Jury Prize Best of Realty 2016 was awarded to Water Tower Opava unusual for revitalization, reconstruction and completion of the technical monument water tower for steam locomotives at the train station in Opava. This project contributed significantly to improving the quality of the environment and become interesting stop new routes in Nádražní street. In addition to the investor it is also necessary to highlight and appreciate the approach of the National Heritage Institute.
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
ELI (Extreme Light Infrastructure)

Výroční cenu ARTN - AWARD FOR EXCELLENCE 2016 předala prezidentka asociace Zdenka Klapalová zástupcům projektu ELI (Extreme Light Infrastructure), a to na základě nominace a následné volby členů ARTN. Za architektonické studio Bogle Architects cenu převzala Viktorie Součková, za obec Dolní Břežany starosta Věslav Michalík a za projekt ELI Beamlines jeho manažer Roman Hvězda.
 
The annual AREMD award - AWARD FOR EXCELLENCE was awarded by president of the association Zdeňka Klapalová to representatives of the ELI project (Extreme Light Infrastructure), based on their nomination and subsequent selection by members of AREMD. Viktorie Součková accepted the award on behalf of architectural studio Bogle Architects, Mayor Věslav Michalík accepted the award on behalf of Dolní Břežany, and manager of the ELI Beamlines project, Roman Hvězda, accepted the award on its behalf.
Cena čtenářů mediálních partnerů
Byty Na Vackově Praha 3, (projekt v kategorii Rezidenční projekty nad 26 jednotek)

Developer: Metrostav; Architekt: MS Architekti 

Hotelové projekty

PECR – Apartments Hotel, Pec pod Sněžkou

Developer: K2 invest; Architekt:  Ing. arch. Zdeněk Kozub

Za svěží a vkusný projekt, který přispěl k dalšímu rozvoji cestovního ruchu v oblíbeném horském středisku pod naší nejvyšší horou. Tento nový hotel svým moderním charakterem a kvalitními službami napomáhá přitáhnout do českých hor movitou klientelu.

For this fresh and stylish project which has encouraged the further growth of tourism in a popular mountain resort situated below the highest mountain in this country. Thanks to its modern character and high quality services, this hotel helps to attract an affluent clientele to the Czech mountains. 
Boutique Hotel Golden Key, Praha 1

Developer: Madestan; Architekt: Ateliér TŠ

Za citlivou a elegantní rekonstrukci historického domu v pražské Nerudově ulici.  V interiéru hotelu najdete špetku genia loci historického centra Prahy.

For the sensitive and stylish reconstruction of this historical building in Nerudova Street, Prague. A touch of genius loci of the historical centre of Prague can be found in the interior of the hotel. 
Motel One, Praha 1

Developer: NP30; Architekt: STOPRO

Za zdařilou rekonstrukci domu z období první republiky, kde na vás dýchne doba prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka. Jedná se o vhodné doplnění nabídky služeb v rámci projektu Florentinum.

For the successful reconstruction of a house which, being built under the First Republic, has an atmosphere of the era of the first Czechoslovak President Tomáš G. Masaryk. The development is a successful extension of the range of services provided by the Florentinum project.

Obchodní centra

Central Kladno

Developer: CRESTYL real estate; Architekt: Chapman Taylor International Services

Za vytvoření nové - z hlediska nájemního mixu i dalších atributů atraktivní destinace určené k nákupům, zábavě i společenskému vyžití obyvatel i návštěvníků největšího města Středočeského kraje.

For the creation of a new venue which, being attractive due to its retail mix and other attributes, is designed to provide inhabitants and visitors to the biggest city in the Central Bohemian Region with opportunities for entertainment and social activities, in addition to shopping. 
Obchodní centrum FRÝDA Frýdek-Místek

Developer: GEMO OLOMOUC, TK Development; Architekt: KRR Architektura, PROJEKTSTUDIO EUCZ

Za vybudování moderního nákupního centra v ideální lokalitě, ležící na pomyslné hranici obou částí města, a za významné obohacení nabídky obchodu a zábavy ve Frýdku-Místku.

For the development of a modern, ideally located shopping centre, situated on an imaginary border between the two parts of the town, along with offering a significantly extended range of retail and entertainment facilities in Frýdek-Místek. 
CPI Retail Park Čáslav

Developer: CPI Property Group; Architekt:  MYDAT

Za dobrý příklad kvalitně zvládnutého developmentu retail parku v menším městě, jehož obyvatelé tak nyní mohou čerpat z širší obchodní nabídky.

For setting a good example of successful implementation of a development scheme for a retail park in a rather small town, whose inhabitants are currently taking advantage of an extended range of retail facilities.

Nová administrativní centra

Aviatica, Praha 5

Developer: Penta Investments; Architekt: Jakub Cigler Architekti

Za rekonstrukci vedoucí ke snížení energetické náročnosti původních skladových prostor a zlepšení pracovního prostředí. Zároveň bylo zohledněno i citlivé zasazení celého objektu do okolní krajiny.

For the reconstruction of the original warehouse facilities, which has led to reduction in energy demands, along with the improvement of the working environment. Also, it has been taken into account that the entire development blends seamlessly into the surroundings.
Riverview, Praha 5

Developer: Skanska Property Czech Republic; Architekt: švédské architektonické studio Tengbom

Za přispění k rozvoji pražského Smíchova prostřednictvím elegantní architektury, ale i za důsledný přístup k vytvoření kvalitního pracovního prostředí. Objekt nyní slouží jako celosvětové IT centrum známé společnosti.

For its contribution to the development of Smíchov through a stylish architectural design, along with the consistent approach to creating a quality working environment. The building now serves as a global IT hub of a well-known company.
THE BLOX, Praha 6

Developer: bpd development (IVG ČR, s.r.o.); Architekt: DAM
 
Za zajímavé architektonické pojetí, vysoký standard provedení a ekologickou šetrnost. Porota ocenila povedenou revitalizaci parku přilehajícího k objektu. Budova citlivě přispívá k rozvoji lokality Prahy 6 – lokality, jejíž význam na kancelářském trhu stále vzrůstá.

For its interesting architectural concept, high standards and eco-friendliness. The jury has also appreciated the successful revitalization of the park adjacent to the building. The building sensitively contributes to the development of Prague 6 - location with growing importance on the Prague office market.

Průmyslové a skladové areály

VF Corporation, P3 Prague D8

Developer: P3 Logistic Parks; Architekt: Astra 92

Za umožnění růstu a konsolidace jednoho ze stávajících nájemců, společnosti VF Corporation, v novém, efektivně navrženém distribučním centru, které zároveň využívá ekologických a energeticky úsporných prvků.

For fostering the growth and consolidation of one of the existing tenants, VF Corporation, in this new distribution centre which, being efficiently designed, utilises environmentally friendly and energy saving features.
Amazon Fulfillment Centre, Dobrovíz

Developer: Panattoni Europe; Architekt: Rota Group

Za vybudování největší skladové haly v ČR, která je zároveň energeticky úsporná a šetrná k životnímu prostředí. A také za komunikaci a spolupráci s okolními obcemi a v konečném důsledku umožnění vstupu nového investora do ČR.

For the development of the largest warehouse hall in the CR, which is also energy saving and environmentally friendly. Furthermore, for communication and cooperation with adjacent municipalities and, as a consequence, fostering the arrival of a new investor in the CR.
CTPark Divišov, Divišov-Měchnov

Developer: CTP; Václav Hlaváček, Architekt: Ateliér Studio 8

Za rekonstrukci vedoucí ke snížení energetické náročnosti původních skladových prostor a zlepšení pracovního prostředí. Zároveň bylo zohledněno i citlivé zasazení celého objektu do okolní krajiny.

For the reconstruction of the original warehouse facilities, which has led to reduction in energy demands, along with the improvement of the working environment. Also, it has been taken into account that the entire development blends seamlessly into the surroundings.

Rezidenční projekty

Rezidence Na Dlouhé, Olomouc

Developer: Rezidence na Dlouhé Olomouc; Architekt: CAM Architekti

Za výjimečný projekt nadstandardního bydlení v centru Olomouce, který dosáhl vynikajícího komerčního úspěchu. V projektu se snoubí moderní architektura s komfortním bydlením v klidné lokalitě, zasazená do privátního parku. Výjimečné umístění projektu podtrhuje výhled na dominanty Olomouce – metropolitní katedrálu sv. Václava a Klášterní Hradisko.

For a unique project which, being designed to provide extraordinary residential accommodation in the centre of Olomouc, has proved a major commercial success. Its modern architecture, set in a secluded area of a private park, blends in well with comfortable accommodation. The exceptional location of the project is confirmed by a view of the most remarkable feature of Olomouc: St Wenceslas Cathedral and Klášterní Hradisko.
Rezidence Trojské výhledy, Praha 8

Developer: Codeco; Architekt: Zdeněk Korch/FACT

Za výjimečný projekt luxusního bydlení s nadčasovou architekturou a unikátní polohou, který navíc dosáhl výborného komerčního úspěchu. Projekt, který je obklopený zelení a nabízí působivý panoramatický výhled na Prahu, je citlivě umístěn na jižní stráň do lokality vil a rodinných domků.

For a unique project offering luxury residential accommodation with timeless architecture and extraordinary location. Moreover, it has proved excellent commercial success as, being set amidst green vegetation and offering a panoramic view of Prague, harmoniously blends with villas and family houses situated on the southern slope. 
Dock River Watch, Praha 8

Developer: CRESTYL real estate; Architekt: Ian Bryan Architects

Za unikátní architektonické zpracování, design a kvalitu projektu umístěného v příjemné lokalitě bezprostředně u řeky Vltavy. Vznikly zde luxusní byty pro náročné klienty, kteří mají v oblibě bydlení u vody, případně využijí vlastní plavidlo k dopravě po Vltavě. Komerční úspěch je přímo úměrný luxusnímu segmentu tohoto projektu.

For a unique architectural design and the quality of this project, located on a lovely spot immediately adjacent to the Vltava River. Luxury apartments have been built there for demanding clients who prefer living near waters and, perhaps, will use their own boat to travel on the Vltava. Its commercial success is in line with the luxury segment of this project. 
Zvláštní cena poroty
Domov pro Seniory GrandPark Havířov

Developer: EBM Partner; Architekt: EBM - Expert Building Management

Za posun v kvalitě a rozsahu nabízených sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Jedná  se o soukromé pobytové zařízení poskytující dva typy registrovaných sociálních služeb: Domov pro Seniory a Domov se zvláštním režimem. Domov nabízí zázemí  pro 150 klientů a významnou součástí celého areálu je terapeutická meditační zahrada.

For a shift in the quality and range of social services available in the Moravian-Silesian Region. This private accommodation facility offers two types of registered social services: Retirement Home and Home with a Special Regime. The facility provides a shelter to 150 clients, who take advantage of its therapeutic meditation garden, an important part of the entire complex. 
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Stavebnímu fóru

 Stavební fórum, které v příštím roce oslaví 15 let od svého založení, bylo oceněno za pravidelný, konzistentní informační servis a objektivní zpravodajství ze světa developmentu, stavebnictví a architektury. Stavební fórum se stalo neoddiskutovatelnou součástí dění na české realitní scéně a vedle vždy aktuální publicistiky jeho přínos spočívá v mapování legislativní problematiky napříč nemovitostním trhem a iniciování výměny informací v rámci široké profesní komunity. 

Stavební forum, celebrating the 15th anniversary of its founding next year, has been awarded for providing regular and consistent information service and objective news from the world of development, building industry and architecture. Throughout its existence, Stavební forum has become an essential part of the Czech real estate market. In addition to topical journalism, its contribution is based on mapping the real estate legislation and the support of the exchange of information within the broad community of real estate professionals.
Cena čtenářů mediálních partnerů
Základní školav Dobřichovicích; Město Dobřichovice

Architekt: Šafer Hájek Architekti
Cena Erste Corporate Banking
Šporkovský palác

Hotelové projekty

Horský hotel Čeladenka, Čeladná

Developer: Kovotour Plus s.r.o.; Architekt: HAVLICKY DESING a.s.

 Hotel Čeladenka (původně Lorkova vila) byl kompletně zrekonstruován s cílem propojit čistotu a jednoduchost okolní přírody s moderním designem, ve kterém se též promítají doteky beskydské krajiny. Čeladenka získala první místo za úspěšný koncept, který oslovuje zejména domácí turisty, dále za propojení přírody a hotelu a za splnění kritérií nutných pro evropskou klasifikaci Hotelstars Union.

The Čeladenka Hotel (originally known as Lork’s Villa) has been completely reconstructed, the aim being to blend the purity and simplicity of nature with its modern design, which also reflects the touches of the Beskydy countryside. The Čeladenka has won first place for its successful concept, especially attracting domestic tourists, along with creating harmony between nature and the building and meeting criteria for Hotelstars Union classification.
Hotel Golden Crow, Praha

Developer: UCTAM Czech Republic s.r.o., PALLADIO; Architekt: Ing. arch. Lumír Berčík

Hotel, stojící ve Vladislavově ulici v Praze, byl oceněn za citlivou rekonstrukci vhodně kombinující současné designové trendy s původní historickou budovou. Hotel disponuje velkým potenciálem pro skloubení obchodní a turistické klientely.

Located in Vladislavova Street, this hotel has been awarded for its sensitive reconstruction which successfully combines contemporary design features with the original historical building. The hotel offers great potential for attracting a business and tourist clientele alike.
Wellness hotel PERAS Ludvíkov

Developer: Spolek Lyžařské běžecké tratě Suchá Rudná, Architekt: ATELIER 38 s.r.o.

Moderní čtyřhvězdičkový hotel, vybudovaný v obci Ludvíkov v samotném srdci Jeseníků, svým hostům nabízí širokou škálu doplňkových aktivit, a to včetně velmi kvalitních služeb wellness. Porota ocenila i to, že špičkové služby poskytuje nejen ubytovaným hostům, ale také místním obyvatelům, což nebývá u podobných projektů vždy pravidlem. Klasifikován podle Hotelstars Union.

This modern four-star hotel, developed in the municipality of Ludvíkov, in the very heart of the Jeseníky Mountains, offers a wide variety of activities, including quality wellness service. The jury has also appreciated that both the hotel guests and locals are provided with high quality service, which is not always a common occurrence in similar developments. Classified according to Hotelstars Union criteria.. 

Obchodní centra

Centrum Pivovar Děčín, Děčín

Developer: SETTIMO Management a.s.; Architekt: Studio acht, s.r.o., Ing. Václav Hlaváček

První místo bylo uděleno za vybudování nevšedního nákupního centra, které citlivě a zdařile spojuje původní historické části budov pivovaru z poloviny devatenáctého století s novými moderními prvky architektury.

First place has been awarded for the construction of an extraordinary shopping centre, which successfully combines the original historical buildings of the 1850s brewery with new, contemporary architectural features.
Galerie Teplice, Teplice

Developer: Dandreet a.s., Architekt: Ateliér 8000, BENOY

Galerie získala cenu za to, jakým způsobem se podařilo nahradit nevyhovující obchodní dům v centru města moderní a svěží nákupní galerií, která svým nájemním mixem oslovuje návštěvníky z Teplic i širšího okolí.

The Galerie has been awarded for replacing an inconvenient department store in the centre with this modern, fresh shopping mall, whose retail mix attracts visitors from Teplice as well as people from far and wide. 
Centrum Krakov, Praha 8

Developer: Centrum Krakov, a. s.; Architekt: HMArchitekti, AI Design

Projekt byl oceněn za povedené vytvoření atraktivní nákupní příležitosti pro obyvatele přirozené spádové oblasti, kteří dříve museli dojíždět za nákupy do vzdálenějších obchodních center.

The project has been awarded for creating attractive shopping opportunities for people from a normal catchment area, who formerly had to go shopping to remote shopping centres. 

Rekonstruované kanceláře

Na Příkopě 14, Praha

Developer: NP Investments a.s. (LORDSHIP/IMMOFINANZ); Architekti: DaM spol. s r.o., tbi.architekti, Verderame/Cale architecture pllc + Aukett s.r.o.

První místo bylo uděleno za citlivou rekonstrukci historické budovy, kdy exteriér dostavby splynul s původní budovou a naopak interiéry původní budovy citlivě „adoptovaly“ moderní technologická řešení, nabízející svým uživatelům reprezentativnost a zároveň vysoký uživatelský komfort.

First place has been awarded for the sensitive reconstruction of this historical building, where the exterior features of the extension harmoniously blend with the original building and, at the same time, the interior areas of the original building have seamlessly incorporated modern technology providing its users with sumptuous space and, at the same time, maximum user comfort.
SILO TOWER Olomouc, Olomouc

Developer: HOPR GROUP, a.s., Architekt: Ing. arch. Blanka Zlamalová

Porota ocenila velmi nápadité a odvážné řešení pro využití původní technické stavby, kterou přeměnila v architektonicky zajímavý a zároveň funkční administrativní objekt.

The jury has appreciated the building´s imaginative and bold design converting a former technological structure into this architecturally intriguing and, at the same time, highly effective office development.
Administrativní centrum Ovocný trh 12, Praha

Developer: Metrostav Development a.s./Metrostav nemovitostní, uzavřený investiční fond, a.s.; Architekt: A.LT Architekti v.o.s., Ing. arch. Filip Tittelbach

Porota udělila třetí místo za efektivní přístup k zásadní rekonstrukci budovy po jejím opuštění dlouholetým nájemcem, díky níž je novým nájemcům nabídnut nejvyšší standard kanceláří a originální reprezentativní recepce.

The jury has awarded third place for the developer´s effective approach to the radical reconstruction of the building after it was abandoned by its long-term tenant. As a result, new tenants are provided with prime offices and originally designed, sumptuous reception area.

Nová administrativní centra

Multifunkční komplex Quadrio, Praha

Developer: CPI Property Group/CPI Národní s.r.o.; Architekt: Cigler Marani Architects

První místo bylo projektu uděleno za přispění ke kultivaci centra města skrze osobitou architektura s unikátním půdorysem. Porota ocenila promyšlenou funkčnost, technologickou vybavenost i ekologickou šetrnost projektu.

The project has won first prize for its contribution to the cultivation of the centre of the city through its distinctive architectural concept and unique layout. The jury has appreciated the sophisticated functionality, technology availability and environmental friendliness of the development.
BB Centrum - Budova G, Praha

Developer: PASSERINVEST GROUP, a.s., Architekti: A8000 spol. s r.o.

Porota ocenila zajímavé pojetí interiéru při zachování funkčnosti a flexibility moderních kanceláří, vytvářejících kvalitní pracovní prostředí, které doplňuje nájemci vítaná odpočinková zahrada.

The jury has appreciated the building´s attractive interior design, along with maintaining functionality and flexibility of modern offices, fostering a quality workplace environment, in addition to a relaxation garden welcome by tenants. 
River Garden Office II/III, Praha

Developer: RIGA OFFICE EAST s.r.o. (HB Reavis Group); Architekt: Schindler Seko Architects

Porota cenu udělila za rozvoj oblasti Rohanského nábřeží, kdy projekt zdařile dále rozšiřuje jednu z nejatraktivnějších a v posledních letech nejvíce se rozvíjejících administrativních lokalit v Praze 8 - Karlíně.

The jury has awarded the prize for the development of the area of Rohanské Riverside, where the project aims to further extend one of the most attractive and recently most extensively developed localities in Prague 8 - Karlín.

Průmyslové a skladové areály

D2.1 – FEI, CTPark Brno, Brno

Developer: CTP, Architekt: Studio acht

Porota ocenila vysoký standard a kvalitní provedení budovy. Nemovitost smysluplně doplňuje koncepci rozsáhlejšího území v osvědčené lokalitě -  brněnské Černovické terasy.

The jury has appreciated the building´s high standard and quality construction. It is a useful addition to the concept of a relatively wide site in the time-proven area of Černovická terasa, Brno.
Ingersoll Rand Ovčáry, Ovčáry - Kolín

Developer: Goodman Czech Republic, s.r.o.; Architekt: Arch.Design project, a.s.

Druhé místo bylo uděleno především za využití obnovitelných zdrojů energií, které se při výstavbě skladových nebo výrobních nemovitostí v ČR zatím příliš neobjevuje. Dále byla ohodnocena také podpora výroby v tradičně průmyslovém Kolíně.

Second place has been awarded especially for the use of renewable energy sources, which has been quite a rare occurrence in the segment of logistics and production facilities in the CR. Moreover, it is appreciated that this development stimulates production in the traditionally industrial town of Kolín. 
SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice

Developer: SEGRO Czech Republic s.r.o.; Architekt: neuvedeno

Za výstavbu „Segrostrády“, tedy zafinancování výstavby nového sjezdu z rychlostní komunikace R6, který zkvalitní přístup do celého parku a přinese částečnou úlevu od kamionové dopravy pro obyvatele obce Hostivice.

For the construction of a so-called “Segro-Strada”, in other words, the provision of funds for a new exit from the R6 Expressway, designed to provide easier access to the entire park, along with offering certain relief from heavy traffic to people living in the municipality of Hostivice.

Rezidenční projekty

Vila Na Výsluní, Praha

Developer: JRD s.r.o.; Architekt: Podlipný Sladký architekti s.r.o.

Za excelentní interpretaci elegantního a pohodlného bydlení v tradiční vilové části Strašnic. Luxusní byty v pasivním standardu nejenže šetří vlastníkům přibližně polovinu celkových měsíčních provozních nákladů, ale současně zaručují zdravé bydlení nedaleko centra. Projekt byl komerčně velmi úspěšný.

For its excellent rendering of elegant and comfortable residential concept in the traditional villa area of Strašnice. Built to passive standard, these luxury apartments enable their owners to save approximately 50 per cent of monthly operational costs, along with providing them with healthy residential accommodation in proximity to the centre. The project has attained considerable commercial success.
Palác Dlouhá, Praha

Developer: FIM Group, s.r.o.; Architekt: DaM spol. s r.o.

Za výjimečný projekt luxusního bydlení v samém centru Starého Města pražského, jehož bylo dosaženo zdařilou a velmi citlivou kompletní rekonstrukcí. Projekt navíc umně propojil rezidenční část s obchodní pasáží a oblíbeným divadlem.

For its cutting-edge design incorporating luxury residential homes, arising from complete and extremely sensitive reconstruction of a building in the very heart of the district of the Prague Old Town. Moreover, this sophisticated design enables seamless integration of the building´s residential part with its shopping mall and popular theatre. 
Sedmikráska, Praha

Developer:  Daramis group, Architekt: Loxia a.s.

Za zajímavé a neotřelé oživení fádní bytové zástavby pražských Vysočan. Jedná se o komerčně velmi úspěšný bytový projekt s výbornou dopravní dostupností a občanskou vybaveností. Kromě přírodou inspirované architektury vzniká v rámci projektu v vnitrobloku nová zeleň – park.

For its outstanding and novel contribution to the revitalization of a rather dull residential area in Prague–Vysočany. It is a highly commercially successful residential development with extremely easy traffic access and excellent community facilities. In addition to its nature-inspired architecture, the design incorporates a new green park, located in the inner courtyard. 
Zvláštní cena poroty
Forum Karlín, Praha

Developer: North Line, a.s.; Architekt: Bofill Arquitectura, Spain

Forum Karlín získalo ocenění za posun pražského Karlína, který se rozvíjí především v oblasti administrativních prostor, také do centra společenského a kulturního dění. Multifunkční sál s kapacitou tří tisíc míst umožňuje pořádání širokého spektra nejrůznějších kulturních, společenských a vzdělávacích akcí.

Forum Karlín has received the prize as it represents a move of the Prague district of Karlín, previously developed especially in the segment of office properties, to the centre of cultural and social activities. Seating 3,000 spectators, the multipurpose hall is designed to host a wide variety of cultural, social and educational events. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Apartmány Medvědín, Špindlerův Mlýn

Developer: UBM-Bohemia Projectdevelopment-Planning-Construction, s.r.o.; Architekt: A.D.N.S. PRODUCTION s.r.o. 

Hotelové projekty

The Emblem Prague, Praha 1

Developer: UHI Bohemia; Architekt: Ondřej Píhrt, RAP

 Za vydařenou konverzi kancelářské budovy na hotel, propracovaný koncept, výjimečný design a kvalitu provedení i za neobvykle rychlé tržní uplatnění.

For the successful conversion of office to hotel premises, elaborate concept, extraordinary design and the quality of detail, and for the unusually fast market penetration.
Hotel Monínec, Monínec u města Sedlec-Prčice

Developer: Trigema Development; Architekt: Daniel Smitk

 Za originální myšlenku vytvořit centrum zimních sportů v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Komplex nabízející rozsáhlé služby prakticky ve všech ročních obdobích se stal významným střediskem regionu.

For the unique idea of creating a winter sports resort in the heart of the Czech Siberia and the Czech Merano. This complex, offering a wide range of services virtually all year long, had become an important centre of the region. 
Rekonstrukce a dostavba hotelu Port, Doksy u Máchova jezera

Developer: Regata Čechy; Architekt: Senka Příhodová

Za zachování jedinečného genia loci na břehu Máchova jezera i charakteru původní funkcionalistické stavby z počátku 30. let minulého století. Jedná se o odvážnou investici s důrazem na kvalitu použitých materiálů, která představuje významnou podporu regionálního cestovního ruchu.

For preserving the unique genius loci of the Mácha Lake Embankment and the character of the original functionalist building from the early 1930s. It is a bold investment project which, placing emphasis on the quality of materials used, substantially boosts regional tourism. 

Obchodní centra

Centrum Černý Most, Praha 9

Developer: Unibail-Rodamco; Architekt: Benoy

Za zásadní a architektonicky zdařilou renovaci původního centra, které se nyní po významném rozšíření a obohacení skladby nájemců zařadilo mezi nejmodernější nákupní komplexy v České republice.

For fundamental and architecturally successful renovation of the original centre which, having been significantly extended and enhanced with a broader tenant mix, has ranked among the most modern shopping complexes in the Czech Republic. 
Galerie Šantovka, Olomouc

Developer: DANDREET/Galerie Šantovka; Architekt: Atelier 8000

Za úspěšnou přeměnu industriálního území v bezprostřední blízkosti historického centra Olomouce na moderní nákupní centrum, největší na střední Moravě, s atraktivním designem a skladbou obchodů i oddechovými zónami v bezprostředním okolí.

For the successful conversion of an industrial site, located in immediate proximity to the historical centre of Olomouc, into a modern shopping centre, the largest in Central Moravia, with an attractive design and retail mix along with relaxation areas in its immediate vicinity. 
SC BREDA & WEINSTEIN, Opava

Developer: Mint Investments; Architekt: Šafer Hájek architekti

Za vybudování moderního společenského a obchodního centra s využitím potenciálu historického kontextu místa a regionu. Architektonicky velmi povedená realizace využívající prvků bývalého měšťanského pivovaru.

For building a modern community and shopping centre exploiting the historical potential of the site and region. Highly successful architectural implementation utilizing the components of an original town brewery. 

Nová administrativní centra

Florentinum, Praha 1

Developer: Penta Investments; Architekt: Cigler Marani Architects

Za kvalitu a velkorysost projektu citlivě zasazeného do stávající zástavby i za jeho celkové pojetí, vytvářející nové veřejné prostory v podobě náměstí a zahrady v rušném městském centru.

For the quality and impressive size of the project, sensitively set in an existing built-up area along with its overall concept, designed to create new public space in the form of a square and a garden, located in the busy city centre. 
CTZone Brno - Office, Brno

Developer: CTP; Architekt: Studio acht

Za kvalitní pracovní prostředí a vysoký standard budovy, která zdařile navazuje na úspěšné CTBox a dopomáhá k celkové revitalizaci lokality.

For the quality working environment and high standard of the building, which, being a successful continuation of the thriving CTBox project, contributes to the overall revitalization of the locality. 
City West – nová centrála Komerční banky, Praha 5

Developer: Office Center Stodůlky Beta; Architekt:  AHK architekti

Za udržení standardu objektu navazujícího na předchozí fáze projektu, stejně jako za schopnost oslovit kvalitní nájemce, kteří se v této nově vytvářené lokalitě rozhodli umístit své kanceláře.

The jury appreciated that the building, constructed as a continuation of the previous project, had been designed to maintain the standard of that project whilst attracting quality tenants to locate their offices in this newly developed locality. 

Průmyslové a skladové areály

CTPark Mladá Boleslav I - Faurecia, Mladá Boleslav

Developer: CTP; Architekt:  CTP/Studio acht

Za unikátní spojení vývojového centra prototypových produktů s výrobou i za vytvoření významného počtu pracovních příležitostí. Ocenění si zaslouží také za skvělou expertizu a vysoké nasazení developera ve velmi konkurenčním prostředí průmyslové zóny v Mladé Boleslavi.

For the unique combination of the prototype research centre with production facilities, along with creating a considerable number of vacancies. It also deserves the award for the developer’s outstanding expertise and intense involvement, given the highly competitive environment of the Industrial Zone, Mladá Boleslav. 
DCD, PointPark Prague D1, logistický areál Kunice-Strančice

Developer: PointPark Properties; Architekt: neuvedeno

Za největší uzavřenou transakci na pražském industriálním trhu za rok 2013, za odborný a vysoce klientský přístup, díky němuž PointPark Prague získal významného nájemce, společnost Yusen Logistics.

For the largest transaction conducted on Prague’s industrial market in 2013, for a professional and significantly client-oriented approach, thanks to which PointPark Prague has found an anchor tenant, Yusen Logistics. 
Faurecia, Nýřany u Plzně

Developer: Panattoni Europe; Architekt: Kajima Czech Design and Construction

Za vytvoření výrobní haly založené na novém konceptu klienta Faurecie, tzv. “dálkové JIT“. Tento koncept přispívá ke snižování nákladů ve výrobě i v dopravě, a tedy i k časové úspoře.

For developing a production hall based on a new concept of Faurecia, known as “remote JIT”. This concept contributes to costs and time savings in production and transport.

Rezidenční projekty

Rivergate, Praha 5

Developer: Torino-Praga Invest; Architekt: Richard Zachar

Za unikátní rekonstrukci a restauraci dvou secesních domů v prestižní lokalitě Prahy 5. Bylo zachováno vše originální a většinou původní. Vznikl tak luxusní rezidenční komplex, doplněný soukromou lázeňskou částí a společenskými prostory.

For the unique reconstruction and restoration of two Art Nouveau buildings in the prestigious locality of Prague 5. Preserving all the rare and most of the original features, the project gave rise to a luxury residential complex, complete with a private spa and social space.
Vila Augustus, Praha 10

Developer: JRD; Architekt:  PS architekti

Za propojení elegantního a kvalitního provedení luxusní bytové vily s náročným nízkoenergetickým standardem, který šetří nejen peníze, ale i zdraví obyvatel. Za komerční úspěch tohoto nevšedního pojetí projektu.

For the merger between the elegant and quality design of the luxury villa with strict low-energy standards, benefiting both the budget and health of the residents. For the commercial success of this remarkable project. 
2Barevné Letňany, Praha 9

Developer: Trigema Development; Architekt: Daniel Smitka

Za realizaci kvalitního nízkoenergetického projektu s výborným komerčním výsledkem. Projekt smysluplně dotváří započatou koncepci rozsáhlejšího území v osvědčené lokalitě pražských Letňan.

For the development of a quality low-energy project with an excellent commercial result. The project adds meaningful finishing touches to the overall concept of a rather large area in the time-tested locality of Prague’s Letňany. 
Zvláštní cena poroty
Multifunkční aula Gong – rekonverze plynojemu v národní kulturní památku Ostrava, Dolní Vítkovice; Dolní oblast Vítkovice

Developer: zájmové sdružení právnických osob; Architet: Josef Pleskot

Za realizaci unikátní přestavby nepoužívaného objektu plynojemu v rámci národní kulturní památky Dolní Vítkovice, kdy vznikla multifunkční hala pro pořádání kulturních a společenských akcí s hlavním sálem o kapacitě 1500 diváků.

For undertaking a unique conversion of an unused gas holder in the National Cultural Monument, The Lower Area of Vítkovice, into the multipurpose hall Gong, with the main auditorium seating 1,500, for holding cultural and social events. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidenční Park Baarova z kategorie Rezidenční projekty

Developer: Praha 4; PASSERINVEST GROUP/Rezidenční Park Baarova; Architekt: CMC architects 

Hotelové projekty

Clarion Congress Hotel České Budějovice

 Hotel byl oceněn za výborně a prakticky provedenou rekonstrukci, velmi dobře řešené kongresové prostory a za zachování image hotelu Gomel jako místa setkávání obyvatel Českých Budějovic.
Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem

Hotel byl oceněn za kapacitně vyvážený a velmi prakticky řešený hotelový provoz propojený s multifunkčním komplexem CPI City Center Ústí nad Labem.
fabrika hotel

Hotel získal ocenění za realizaci zajímavého projektu s mnoha prvky inteligentní budovy, podporujícími šetrný přístup k životnímu prostředí, a za zajímavé moderní interiéry a kongresové prostory.

Obchodní centra

Forum Nová Karolina

Projekt byl oceněn za vytvoření nové, architektonicky unikátní a velkoryse pojaté destinace pro nákupy i trávení volného času a za položení základu nové čtvrti na území bývalého průmyslového areálu.

The project has been awarded for the creation of a new, architecturally unique and generously conceived shopping and leisure destination, along with laying the foundation of a new neighborhood in the former industrial area.  
Futurum Hradec Králové

Projekt byl oceněn za kvalitně provedenou modernizaci úspěšného nákupního centra, které nyní může nabídnout zákazníkům nejenom nákupní prostředí odpovídající aktuálním trendům, ale díky významnému rozšíření kapacity ploch i širší a atraktivnější mix nájemců.

The project was awarded for the quality modernization of the successful shopping centre, which, in addition to a shopping environment consistent with the latest trends, can now provide a wider and more attractive tenant mix, thanks to the significant extension of its area.

Nová administrativní centra

City Green Court

Za vytvoření  vynikajícího pracovního prostředí, potvrzeného certifikací LEED PLATINUM. Porota na nové administrativní budově stojící v prestižní lokalitě Prahy 4 ocenila i transparentnost vnitřních prostor, která je dána nasvětlením přímým denním světlem.

For an excellent working environment as confirmed by a LEED PLATINUM certificate. The Jury also appreciated the transparency of interiors, which is due to the direct daylight shining into this new office building situated in the prestigious locality of Prague 4.
IQ Ostrava

Za odvážný developerský počin, který svým kvalitním řešením architektury a zelení v parteru společně s vodními plochami oživuje širší centrum Ostravy. Porota ocenila i komerční úspěšnost projektu.

For a bold development achievement which, thanks to the quality architectural design and greenery with water features on the ground level, has breathed life into the wider centre of Ostrava. The Jury has also appreciated the commercial success of the project. 
Futurama Business Park, II. etapa

Za velmi kvalitní pracovní prostředí a za řešení parteru s použitím výtvarných děl v přímém sousedství rozvojové lokality Rohanského ostrova. Porota také ocenila, že ve srovnání s I. etapou, která získala ocenění v roce 2009, nedošlo ke snížení standardu.

For a high-quality working environment, along with the ground level design, incorporating artworks, in immediate proximity to the development area of Rohanský Island. The Jury has also appreciated that, compared with Stage I (awarded in 2009), no decline in the standard has occurred. 

Rekonstruované kanceláře

QUBIX 4 Praha

Za zdařilou rekonstrukci a modernizaci, díky které budova reflektuje veškeré aspekty moderního kancelářského objektu a je významným konkurentem nové administrativní výstavby.

For successful reconstruction and modernization, which - taking on all the aspects of modern office structures - has made this building significantly competitive with new office developments.
Pařížská 26, Praha

Za přispění do poměrně úzké nabídky moderních kanceláří, které citlivou rekonstrukcí respektují původní výstavbu, v tomto případě secesní objekt.

For the enrichment of the relatively narrow offering of offices sensitively refurbished in harmony with the original structure, in this case, an Art Nouveau building,
Havlíčkova Plaza

Za odvážný počin jednoho z prvních developerských kroků, které vedou k pozvednutí celé lokality v okolí Masarykova nádraží v Praze.

For a bold achievement of one of the first development steps toward the improvement of the entire locality around Masaryk Station in Pragues. 

Rezidenční projekty

Villa Charles, Praha

Villa byla oceněna za velmi úspěšné dotvoření vilové čtvrti v  ulici Ch. de Gaulla a za kvalitní provedení projektu s ponecháním dostatečného prostoru pro individuální řešení klientů. Jedná se o projekt, který představuje bydlení nejvyššího standardu v osvědčené lokalitě, navíc s vynikajícím komerčním výsledkem.

The Villa was awarded for the successful completion of a residential area in Ch. de Gaulle Street and for the quality implementation of the project, leaving sufficient space for customized solutions. This is a project which, aside from providing the highest standard of living in the proven location, delivers outstanding commercial results.
DOCK rezidence, 1. etapa, Praha

U projektu, který je součástí nově vznikající čtvrti v Praze 8 přímo u bývalých doků na Vltavě, porota ocenila zejména jeho velmi kvalitní provedení a dotažení jednotlivých apartmánů do nejmenších detailů.

This project is developed as part of a newly emerging area, adjacent to the former dockland in Prague 8, and the Jury especially appreciated the high quality of refinement, with meticulous attention paid to the smallest detail.
Rezidence 3D, Praha 4

Rezidence 3D je komerčně úspěšným projektem tří vila domů, které jsou zasazeny do starší zástavby rodinných domů v Praze 4. V projektu byl citlivě využit okolní terén pro exkluzivní řešení zahrádek a teras pro jednotlivé apartmány.

Rezidence 3D is a commercially thriving project, comprised of three villa houses set in the area of rather old family houses in Prague 4. The surrounding terrain has been sensitively used in the exclusive design of little gardens and terraces of particular apartments. 
Zvláštní cena poroty
Lipno nad Vltavou

Zvláštní cenu poroty získala Obec Lipno nad Vltavou za strategicky propracovaný dlouhodobý územní a stavební rozvoj obce velmi úspěšně kombinující investice veřejného a soukromého sektoru, a to zejména v oblasti cestovního ruchu.

The Special Jury Prize has been awarded to the Municipality of Lipno nad Vltavou, for its strategically elaborated long-term territorial and urban development, truly successfully blending public and private investments, primarily in the area of tourism.
Cena čtenářů mediálních partnerů
KOTI Hájek, Praha

Hotelové projekty

Hotel MIURA, Čeladná

Hotel Miura získal první místo za mimořádně originální architektonické ztvárnění exteriéru, kdy koncept citlivě zapadá do okolní přírody, a interiéru, jehož moderní řešení bude hosty oceňováno.

The Hotel Miura has won first prize for a startlingly original architectural implementation of the exterior as well as the interior, where the concept of the former blends perfectly into the surrounding landscape, while the interior will be appreciated by guests for its modern design. 
Wellness hotel Horal, Velké Karlovice

Wellness hotel Horal byl oceněn za svou eleganci i zakomponování do krajiny, která jej obklopuje. Díky své vybavenosti má velké předpoklady být úspěšný i po ekonomické stránce. 

The Wellness Hotel Horal has been awarded for its elegance and its degree of integration into the surrounding scenery. Owing to its facilities, it has also all the makings of a financially successful business. 
Alexandria Spa & wellness hotel, Luhačovice

 Alexandria Spa & wellness hotel byl oceněn především za originální skloubení nové části hotelu se zrekonstruovaným objektem. Díky zachování původních výrazných prvků interiérů byl také zachráněn historický ráz budovy.

Alexandria Spa & Wellness Hotel has been awarded, first and foremost, for achieving an original and harmonious balance between the new and refurbished parts of the hotel. As the original distinctive features of the interior have been preserved, the building has retained its historical character. 

Nová administrativní centra

Main Point Karlín, Praha

Projekt získal první místo za vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se nachází.

The project has been awarded for the perfect balance of its distinctive architecture, outstanding commercial achievement and the most efficient utilization of the technical and technological potential of the building and site.
Spielberk Office Centre, Brno

Projekt byl oceněn za pokračování velmi dobře vytvořeného architektonického a obchodního konceptu, který nejenom rozšiřuje, ale i zhodnocuje předchozí fáze projektu a celou lokalitu.

The project has been awarded for the continuation of a remarkable, cleverly designed architectural and commercial concept, which – aside from its expansion – brings additional value to the previous phases of the project and the entire locality.
Lyra Office Building, Praha

Oceněný projekt je efektivní, z velké části úspěšně pronajatou kancelářskou budovou, která byla realizována v lokalitě disponující velkým potenciálem pro další růst její hodnoty.

The awarded project has given rise to an effective building of which a considerable portion has already been leased and whose value is certain to increase due to its highly promising location. 

Rezidenční projekty

Rezidence Švédská, Praha

 Projekt získal první místo za komerční úspěšnost, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž došlo k zachováním soukromí rezidentů. Rezidence Švédská vytváří bydlení nejvyššího standardu v exkluzivní lokalitě.

The project has won first prize for its commercial success, its unique combination of the building’s original atmosphere and the new development, and its above-standard solutions, thanks to which the privacy of residents has been preserved. Rezidence Švédská provides superior-standard housing in an exclusive locality. 
Barevné Letňany, Praha

 Rezidenční projekt Barevné Letňany je zdařilým moderním rezidenčním areálem, u něhož bylo porotou oceněno uplatnění na trhu i jeho citlivé zasazení do stávající obytné zóny.

Barevné Letňany is a successful residential complex, which has also been awarded by the Jury for its market achievements and sensitive insertion into the existing residential zone. 
Azalea Projekt, Praha

Azalea Projekt byl oceněn za kvalitní architekturu, zajímavé provedení stavby a působivé začlenění bytů a rodinných domů do přírodního exteriéru.

Azalea Projekt has been awarded for its quality architecture, intriguing finish of the construction and the impressive blending of the apartments and family houses into the natural setting. 
Zvláštní cena poroty
Zóna Kampus Brno

Projekt získal Zvláštní cenu poroty za komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí s výrazným synergickým efektem, to vše řešené na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni.

The project has won the Special Jury Prize for creating a complex combination of public service and commercial functions, along with achieving a synergic effect using highly sophisticated techniques in urban architecture. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Korunní, Praha 10

Developer: Sekyra Group, a.s. 

Hotelové projekty

Wellness & Spa Hotel Augustiniánský dům, Luhačovice

První místo bylo uděleno za citlivě provedenou revitalizaci novorenesančního objektu, z něhož se stal hotel, který snese ta nejpřísnější měřítka.  Design pokojů i veřejně přístupných prostor splňuje požadavky i velmi náročných návštěvníků hotelu.

First place has been awarded for the sensitive revitalisation of the Neo-Renaissance building, transformed into a hotel, meeting the strictest standards. The rooms and public areas have been designed to comply with the requirements of even the most discerning visitors. 
Hotel Grand Majestic Plaza, Praha

Druhé místo bylo uděleno za nápadité architektonické řešení, kdy byl moderní hotelový provoz umístěn do historické budovy v centru města. V Praze tak vyrostl další hotel, který i díky interiérům může hostům přinést nevšední zážitek.

Second place has been awarded for the imaginative architectural design of the modern hotel integrated into a historical building in the centre of the city. Prague has another new hotel which, as far as the interiors are concerned, provides its guests with a remarkable experience. 
NH Olomouc Congress, Olomouc

Třetí cenu hotel obdržel za nápadité řešení veřejně přístupných a kongresových prostor a za moderní architekturu. V rámci regionu se jedná o stavbu zcela ojedinělou, a proto lze předpokládat i její obchodní úspěšnost.

This hotel has received third prize for the imaginative architectural treatment of both the publicly accessible and congress areas, along with modern architecture. As the building is totally unique to the region, its commercial success can be expected. 

Obchodní centra

Olympia Brno - fáze 4, Brno

Projekt získal prvenství za naplnění vize formulované již v 90. letech minulého století. Na okraji Brna v několika fázích postupně vyrostl - ve spolupráci s renomovanými architekty - největší mimopražský nákupně-zábavní komplex v České republice. Jeho regionální dosah díky šíři, pestrosti a kvalitě nabídky překračuje hranice Jihomoravského kraje.

This project has received first prize for the fulfilment of the vision outlined in the 1990s. The outskirts of the city have seen the development of the largest shopping and entertainment park, situated out of Prague and built step by step in cooperation with leading architects. Its regional reach goes beyond the borders of the South Moravian Region due to the wide and diverse range of quality goods.  
Fashion Arena Outlet Center, Praha

Projekt byl oceněn za úspěšné završení své druhé rozvojové fáze, po jejíž realizaci se komplex stal s téměř stovkou obchodů renomovaných značek největším outletovým centrem v České republice.
This project has been awarded for the successful completion of the second development phase. With almost one hundred renowned brand retailers, the complex has become the largest outlet centre in the Czech Republic.
OC ATRIUM, Hradec Králové

Projekt byl oceněn za obohacení centra krajské metropole o moderní nákupní pasáž, která byla vhodným způsobem napojena na obchodní dům Tesco.

This project has been awarded for the enhancement of the centre of the regional metropolis through a modern shopping mall, conveniently connected to the Tesco department store.

Nová administrativní centra

Amazon Court, Praha

Projekt získal první cenu za originální vnitřní řešení umožňující realizaci nadstandardního pracovního prostředí. Dále za celkovou kvalitu a vynikající architekturu, díky níž se řadí mezi dominanty Prahy 8.

This project has won first prize for the originality of its interior design solution which has created a premium working environment and, furthermore, for its overall quality 
Campus Science Park, Brno

Projektu bylo uděleno druhé místo za ucelený koncept a vysokou kvalitu administrativních prostor v dané lokalitě města Brna.

This project has received second prize for its coherent concept and the high quality of office space created in the given area of the City of Brno. 
City West, Praha

Projekt byl oceněn za úspěšnou koncepci vytvářející příjemné pracovní prostředí pro budoucí i současné nájemce v nově vznikající administrativní lokalitě.

This project has been awarded for its successful concept creating a pleasant working environment of its future and current tenants in the newly developing office location.

Rezidenční projekty

Zelené Město, I. etapa, Praha

Projekt Zelené Město získal první místo za bezchybné propojení všech atributů moderního bydlení. Patří k tomu nejlepšímu, co bylo v rezidenčním developmentu v Praze zrealizováno.

The project known as Zelené Město (Green City) has received first prize for combining all the attributes of modern housing in a flawless manner. It ranks with the best residential projects that have been developed in Prague. 
Eko Logické vily Nymburk, Nymburk

Eko Logické vily Nymburk byly oceněny nejen za moderní architekturu stavby, ale i za její začlenění do exteriéru.

Eco Logical Villas Nymburk have been awarded for the modern architecture of the construction, along with its smooth integration into the exterior.
Villa Park Čechovka, Havlíčkův Brod

Projekt Villa Park Čechovka získal ocenění za zdařilé uplatnění všech současných trendů v řešení rezidenčních projektů.

The Villa Park Čechovka project has been awarded for successfully introducing all the current trends in the design of residential developments.
Zvláštní cena poroty
Centrum Černošice

Zvláštní cena poroty byla projektu udělena za nebývale přiměřené urbanisticko-architektonické řešení, které přispělo k vytvoření živoucího centra tohoto města a k výraznému zkvalitnění života jeho obyvatel.

The Special Jury Prize has been awarded to this project for an unprecedented, optimal urban and architectural solution which contributes to the creation of the bustling centre of the town, along with significantly improving the quality of life of its residents. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Královská Vyhlídka, Karlovy Vary

Developer: Satpo Development 

Hotelové projekty

The Augustine Hotel, Praha

Hotel získal prvenství za harmonické spojení a respektování historických budov s prvky moderní architektury, a to vše v luxusním provedení.

Thıs represents a harmonıous blend of building design. While respecting the structures’ historical quality there are also included elements of modern architecture, all done in a luxurious manner.
Hotel Aplaus, Litomyšl

Hotel byl oceněn za odvážný developerský počin, protože se podařilo zrekonstruovat budovu, která vytváří mimo jiné podmínky pro estetické zážitky hotelových hostů.

This has been quite an adventurous undertaking in property development as the building has been successfully reconstructed in such a way that the hotel offers its guests, among its other services, a unique aesthetic experience.
Hotel Kempinski, Praha

Hotel získal ocenění za skloubení estetických, funkčních i provozních nároků na luxusní hotelový dům včetně originálních předpokladů úspěšné prodejní koncepce.

This represents a project which has been able to satisfy the aesthetic, functional and organizational requirements of a luxury hotel while, at the same time, fulfilling the original expectations for a successful marketing concept. 

Obchodní centra

ARKÁDY Pankrác, Praha

Projekt byl oceněn za profesionální realizaci obchodního centra, které doplnilo funkční strukturu pražské pankrácké pláně o moderní a vysoce kvalitní nákupní příležitost.

This project has been awarded for the professional implementation of a shopping centre that provides modern, high quality shopping opportunities to the functional pattern of Prague’s Pankrác.
CITY PARK Jihlava

Projekt byl oceněn za obohacení regionální metropole o nákupní komplex odpovídající aktuálním tržním trendům. Ve strategické poloze, v těsné blízkosti centra města, se navíc podařilo nabídnout moderní architektonické řešení nejen budovy, ale i okolního prostoru, který prošel zásadní revitalizací.

This project has been awarded for the addition of a shopping complex in accordance with contemporary market trends towards the regional city. Developed in a strategic location in close proximity to the centre of the city, it offers the modern architectural design of the building itself as well as having fundamentally revitalised the surrounding area.
CAMPUS SQUARE Brno

Projekt byl oceněn za vhodnou volbu a následnou realizaci komplexu, který zohledňuje specifika lokality (propojující širokou škálu funkcí včetně školství či zdravotnictví) i širšího okolí a příjemným způsobem kombinuje prvky retail parku a nákupní pasáže.

This project has been awarded for the excellent choice and subsequent realisation of a complex which considers the specific features of its particular site (bringing together various functions, including education and health service) as well as its wider surrounding area, and – in a pleasing manner – combines the features of a retail park with a shopping arcade

Nová administrativní centra

Futurama Business Park, I. etapa, Praha

Projekt Futurama Business Park, I. etapa je porotou oceněn jako vítěz kategorie Nová administrativní centra za prozíravý developerský přístup, který umožnil dosažení takové architektonické, objemové a provozní kvality, která ve spojení s jeho lokalitou zajišťuje velký potenciál pro další stabilní úspěšné zvyšování hodnoty tohoto projektu.

Jury awarded the Futurama Business Park, I. Etapa as winner of New office buildings category due to its development forward thinking approach and as project, which will in conjunction with its location secure great potential for its sustainable successful value growth due to its design, volume and operational qualities.
Explora Business Centre, Jupiter Building, Praha

Projekt Explora Business Centre, Jupiter Building, je oceněn za jeho přispění k současnému i budoucímu rozvoji lokality, a to zejména díky nadstandardním profesionálním výsledkům při jeho přípravě a realizaci ve všech aspektech „developmentu“ v oblasti komerčních nemovitostí.

Explora Business Centre, Jupiter Building is awarded as project contributing successfully to the existing and future development of its location and as project which was professionally designed and executed above standards in all aspects of commercial real estate develoment.
Trianon, Praha

Projekt Trianon získal ocenění za dosažení mimořádného developerského obchodního úspěchu.

Project Trianon is awarded for outstanding developer‘s commercial success achievement.

Rekonstruované kanceláře

Classic 7 Business Park, Praha

Cena byla udělena za obohacení jak kancelářského, tak lokálního segmentu realitního trhu a výbornou proměnu zanedbané industriální budovy v moderní administrativní objekt. Zachování charakteristických původních prvků je důkazem bystrého developmentu.

This project has been awarded for the enrichment of the office property as well as the local real estate markets and the exemplary transformation of a dilapidated industrial building into a modern administrative complex. The conservation of its original distinctive features is evidence of tasteful development.
Palác Archa, Praha

Cena byla udělena za šetrnou rekonstrukci stávajícího objektu, a to jak z hlediska stavebně náročné budovy, tak okolí. S ohledem na současné požadavky nájemníků se developerovi podařilo najít vhodný kompromis při realizaci.

This project has been awarded for the sensitive reconstruction of an existing building whilst considering its complex structure as well as its surrounding area. The developer has managed to find an acceptable middle ground with regard to the tenants’ current requirements. 

Rezidenční projekty

A7 - Holešovický pivovar

Cena byla udělena za citlivou rekonstrukci industriální stavby v souladu s vytvořením nové, moderní dominanty a výrazný přínos v další přeměně pražských Holešovic.

This project has been awarded for the sensitive reconstruction of an industrial building in harmony with a newly developed dominating modern structure as well as being a considerable asset to the further transformation of Prague’s Holešovice district.
Hanspaulka – nové vily

Cena byla udělena za nadčasovou architekturu i použité materiály a důstojnou návaznost na ducha jedné z nejtradičnějších pražských rezidenčních lokalit.

This project has been awarded for its timeless architecture, applied materials and construction in the spirit of one of the most traditional Prague residential areas.
Residence Prokopova, Praha

Cena byla projektu Prokopova udělena za výrazné osvěžení a odlehčení zástavby pražského Žižkova a materiálovou originalitu.

The Prokopova project has been awarded for the significant brightening and lightening of the built-up area in Prague’s Žižkov, along with its structural originality. 
Zvláštní cena poroty
Národní technická knihovna

 Cena byla udělena za vzorový příklad stavby veřejných služeb, vynikající urbanistické, architektonické a technické řešení a doposud nejvýraznější ukázku spolupráce veřejného a soukromého sektoru v oblasti developmentu nemovitostí.

For a model case of public service property development, outstanding spatial and architectural solution, and so far the strongest example of public private partnership in the real estate industry. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Atriové vily Císařka, I., II. a III. etapa, Praha

Hotelové projekty

Hotel Karlov, Benešov

Developer: VHS HC Benešov s.r.o.

Cena udělena za harmonické spojení historických budov s vysokými nároky hotelových hostů.

This prize is awarded for the harmonious fusion of the historical character of the buildings and the sophisticated needs of modern hotel guests. 
Kongresové a sportovně-rekreační centrum (hotel Omnia), Janské Lázně

Developer: RODOP, a.s.

Cena udělena za moderní a účelné pojetí hotelu pro sportovně zaměřené hosty.

This prize is awarded for a modern and purposeful approach to the design of the hotel for sporting guests. 
Hotel Kašperk, Kašperské Hory

Developer: Ing. Jan Klenor

Cena udělena za obnovení dominanty náměstí a respektování historické budovy spojené s hotelovou činností.

This prize is awarded for the rehabilitation of the historical hotel building which dominates the square and the sensitive and respectful approach to its construction work. 

Obchodní centra

Central Most, Most

Developer: Crestyl/Huts II.

Cena udělena za příklad toho, že velké moderní nákupní centrum, které pozvedne střed města, lze vybudovat i mimo regionální metropole.

This prize is awarded for demonstrating that a modern shopping centre that is destined to enhance a city centre can also be developed outside the regional metropolis. 
Galerie Fénix, Praha 9

Developer: CPI Group a.s.

Cena udělena za úspěšnou revitalizaci v prostoru centrálních Vysočan, která (vedle dalších funkcí komplexu) vhodným způsobem významně zlepšila obchodní nabídku v dané lokalitě a jejím okolí.

This prize is awarded for successful revitalisation in the central area of Vysočany, which (together with other functions of the complex) has significantly contributed to the appropriate expansion of retail facilities in the location and its environs. 
Nisa Liberec, Liberec

Developer: ING Real Estate Development CR, s.r.o.

Cena udělena za rekonstrukci a zásadní rozšíření nákupního centra, které se tak stalo největším obchodním komplexem severně od Prahy.

This prize is awarded for the reconstruction and fundamental extension of the shopping centre, which has consequently become the largest retail complex to the north of Prague. 

Nová administrativní centra

Avenir Business Park - III. etapa, Praha 5

Developer: IMMORENT ČR, s.r.o.

Cena udělena za kvalitu, flexibilitu a funkčnost, kde celková koncepce vytváří příjemné pracovní prostředí a umožňuje expanze v rámci projektu. Díky tomu je projekt Avenir úspěšný komerčně a zároveň se zásadně zasadil o celkové zvýšení renomé lokality Nových Butovic. 

This prize is awarded for quality, flexibility and functionality, where the entire concept creates a pleasant working environment and will allow expansion within its development. This is why the Avenir project has proved commercially successful and has fundamentally contributed to the overall increase of Nové Butovice’s reputation as a location. 
Corso IIA, Praha 8

Developer: Kolonáda International, a.s., člen Real Estate Karlin Group 

Cena udělena za vysoce kvalitní architekturu citlivě zohledňující charakter lokality Karlína a jeho významný přínos pro budoucí rozvoj této lokality.

This prize is awarded for the high quality of architecture, remaining sensitive to the character of Karlín while significantly contributing to the future growth of the location. 
Gemini, Praha 4

Developer: IMMORENT ČR, s.r.o.

Cena udělena za celkový koncept projektu, funkčnost a originální architekturu.

This prize is awarded for the overall concept of the project, its functionality and original architecture. 

Rezidenční projekty

Polyfunkční dům L’Ocelot, Praha

Developer: L´Ocelot, a.s.

Cena udělena za originální pojetí a kvalitní stavební realizaci projektu v dané lokalitě.

This prize is awarded for an original design concept and for the quality construction of the project in the given location. 
Zahrady Uhříněves, Praha 10

Developer: V Invest  CZ a.s.

Cena udělena za ucelený koncept projektu a volbu materiálů.

This prize is awarded for the comprehensive concept of the project as well as its selection of materials. 
Bytové domy Na Vyhlídce, Praha 9

Developer: Vivus, s.r.o.

Cena udělena za maximální využití potenciálu dané lokality.

This prize is awarded for the maximum utilisation of the given area’s potential.  
Zvláštní cena poroty
City Tower, Praha 4

Developer:  ECM Real Estate Investment  

Cena je udělena za odvahu se kterou developer vstoupil na dlouhodobě problematické území, za vytrvalost, se kterou prosazoval svou vizi, za úroveň, na které od prvopočátku koncipoval svůj projekt, a za jeho úspěšnou realizaci. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Steinova vila,, Praha 6 z kategorie Rezidenční projekty

Developer: A.K.F.Development 

Hotelové projekty

Grand Hotel Zvon, České Budějovice

Developer: Hochstaffl Bohemia s.r.o.

Ocenění bylo uděleno za rekonstrukci hotelu, která respektovala původní architekturu, již doplnila o moderní prvky zajišťující maximální komfort hostů.

The prize was awarded for the reconstruction of the hotel which, while being undertaken with consideration to the original architecture, enabled modern features to be incorporated for added comfort of guests.. 
Dům U Zlatého Anděla, Praha 1

Developer: Celetná 29. s.r.o.

Porota ocenila obdivuhodnou snahu projektantů a dodavatelů stavby vytvořit z ruiny dílo, které se stane ozdobou hlavního města Prahy a zároveň úspěšným lákadlem pro své hosty.

It is admirable how the architects and contractors alike managed to convert a ruin into a hotel, which is destined to be the pride of the City of Prague and a great attraction for its guests. 
Hotel Perla, Praha 1

Developer: Financia a.s.

Vznikl unikátní hotel, který využil moderní architekturu ve staré zástavbě. Projekt dokázal, že modernost se dá velmi dobře skloubit s klasikou. Hotel navíc plně využívá místa ke ztvárnění svého názvu – je to doopravdy perla.

A unique hotel was created, featuring modern architecture in an old building. The project proved that it is possible to combine modern and classic elements while creating something worthy of its name – it is truly a “pearl”.   

Obchodní centra

Palladium, Praha 1

Developer:  EPD

Ocenění bylo uděleno za završení mnohaletého úsilí o vybudování prvního velkoplošného nákupního centra v komplikovaném území centra Prahy a jeho citlivé začlenění do této vysoce exponované lokality.

The prize has been awarded for many years’ efforts to develop and seamlessly integrate the first large-sized shopping facility in the extremely difficult and busy location of the centre of Prague.
 
 
Olympia Brno - III.etapa, Brno

Developer: Somerston Olympia CZ, s.r.o.

Porota ocenila developersky velmi úspěšné rozšíření prosperujícího nákupního komplexu na okraji Brna o novou část a dále i znovudobytí pozice největšího mimopražského nákupního centra v České republice.

The prize has been awarded for the very successful development of a new part of the well-established shopping complex in the suburbs of Brno and regaining the position of the largest Czech shopping park outside Prague 
Dopravně-obchodní centrum Mercury, České Budějovice

Developer: CB - Mercury Center a.s.

Cena byla udělena za obohacení prostoru českobudějovického autobusového nádraží o nové moderní nákupní centrum a za originální způsob umístění dopravní funkce na střechu komplexu.

For a new modern shopping centre on the premises of the bus terminal in České Budějovice along with the novel concept of transport facilities located on the roof of the complex.  

Nová administrativní centra

Sídlo ČSOB, Praha 5

Developer: Skanska CZ a.s., Divize Project Development/ČSOB Group

Porota ocenila odvahu investora vstoupit do dosud neprověřené mimocentrální pražské lokality s výjimečným architektonickým projektem a zejména důraz kladený na vztah k životnímu prostředí.

The jury appreciated the investor’s courage to enter an unproven decentralised location, with an exceptional architectural design and in particular, its emphasis on environmental issues. 
The Park - II. etapa, Praha 4

Developer: AIG/Lincoln CZ

Porota ocenila zejména funkční a racionální koncept s důrazem na flexibilitu a možnosti dalšího růstu nájemců v příjemném pracovním prostředí, které se odráží ve vynikajícím postavení tohoto projektu na trhu.

The jury appreciated a functional and rational design, focusing on flexibility and potential future growth of its tenants in a pleasant working environment, reflected in outstanding market position of this project. 
Avalon, Plzeň

Developer: Plzeň City Center, s.r.o. (ACRED Group)

Porota ocenila zejména odvahu developera vstoupit na dosud nedostatečně prověřený mimopražský trh, a to s projektem, který citlivým způsobem zhodnocuje lokalitu v blízkosti historického centra Plzně.

The jury appreciated the developer’s courage to enter the regional market, which is yet not proven, with their project for sensitive development of the site in the vicinity of the historical centre of Plzeň. 

Rezidenční projekty

Na Krutci - I. etapa, Praha 6

Developer: Metrostav Krutec s.r.o.

Cena byla udělena za navrácení unikátního stylu a modernizovaného soudobého provedení do rezidenčního sektoru.

For bringing a unique style and updated, contemporary design back into the residential sector. 
Statenický Mlýn, Statenice

Developer:c Ballymore Properties

Projekt byl oceněn za přispění k rozvoji pražské příměstské krajiny ve skutečně klasickém residenčním prostředí.

The prize has been awarded for contribution to Prague's suburban landscape in a truly classic residential setting. 
Červený Kopec, Brno

Developer: RENTALKON-Developerská s.r.o.

Cena udělena za obohacení brněnského trhu s novými byty a za návrh, který integruje architekturu a parkové úpravy do okolního prostředí.

The prize has been awarded for the enriching of real estate market in Brno and very careful integration of a new residential project into the existing natural setting.  
Zvláštní cena poroty
Letkov u Plzně

Developer: Výstavba Pubec s.r.o.

Porota u tohoto projektu ocenila zejména měřítko navržené parcelace a regulaci výstavby s ohledem na okolní krajinu. Jednotný design oplocení a komunikací byl dobrým základem pro vznik kvalitního urbanistického prostředí.

The jury appreciated the size of the proposed subdivision of land in particular, along with the construction designed to respect the character of the adjoining landscape. The unified design of fencing and roads provided a solid basis for creating a quality urban environment. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Liběchov, Liběchov

Developer: Rezidence Liběchov, s.r.o. 

Hotelové projekty

Chateau Mcely, Mcely

Za citlivý přístup při obnově chátrajícího zámku, jeho zdařilou proměnu v hotel a úspěšné architektonické zapojení v rámci obce. 
Mandarin Oriental Prague, Praha 1

Tímto počinem Praha rozšířila ubytovací možnosti o jedinečnou architektonickou perlu, která zcela jistě zvýší prestiž města v oblasti cestovního ruchu. 
Hotel Nautilus, Tábor

Za unikátní řešení rekonstrukce budovy s využitím tradičních i moderních prvků architektury. Město Tábor tímto počinem získalo jedinečný hotel.  

Obchodní centra

Obchodní centrum Chodov, Praha 4

Za rozvoj velikostí i rozsahem nájemního mixu výjimečného centra v exponované a komplikované lokalitě. 
Nákupní centrum Čepkov Zlín, Zlín

Za naplnění potenciálu dlouho nevyužitého území v centru Zlína a obohacení regionální metropole o plnohodnotné nákupní centrum. 
Obchodní centrum Šestka, Praha 6

Za originální architektonické řešení a, které širokou nabídku obchodních jednotek zakomponuje do prostředí plného zeleně. 

Nová administrativní centra

Luxembourg Plaza, Praha 3

 Za zdařilou kombinaci kancelářské a hotelové funkce vhodně zasazené do tradiční rezidenční lokality.
Spielberk Office Centre, Brno

Za realizaci komerčně úspěšného projektu, který svým designem přispívá ke kultivaci prostředí v obchodně-průmyslové lokalitě.
Nestlé Česko, Praha 4

Za obchodně úspěšný projekt nastavující vysokou laťku kvality pro další rozvoj lokality.

Rezidenční projekty

Bydlení Mazanka, Praha 8

Za maximální využití potenciálu lokality, vysokou kvalitu projektu středního segmentu, za estetickou atraktivitu a zároveň i komerční úspěch. 

Charlotta Nouvelle, Praha 2

Za vysokou kvalitu luxusního projektu v prvotřídní lokalitě a jeho citlivé začlenění do okolní zástavby.
Kollárova 14, Praha 8

Za zdařilou rekonstrukci a vestavbu, za kvalitní řešení projektu, jeho vysoký standard a komerční úspěch.
Zvláštní cena poroty
Rekonstrukce usedlosti Ladronka, Praha

Není častým jevem, aby stavba byla občany tak spontánně přijata ihned po svém dokončení. Rekonstrukce usedlosti Ladronka ze 17. století a přilehlého parku mezi Vypichem a Strahovem, která byla financována z prostředků Městské části Praha 6, se téměř okamžitě stala součástí rekreačně-sportovního a společenského života Pražanů. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Lofty Palmovka, Praha 8

Hotelové projekty

Jelení dvůr, Praha 1

Tvůrci projektu si nekladli za cíl vytvořit luxusní hotel v blízkosti Hradu, ale hotelové zařízení, které by dýchalo svou historií a splňovalo i nároky na pohodlí, útulnost a českou pohostinnost. 
Residence Alchymist, Praha 1

Je velkou zásluhou všech, kteří se na tomto projektu podíleli. Podařilo se jim zachránit, zrekonstruovat a vrátit do života cennou historickou budovu.
Andelęs Suites, Praha 5

Svojí moderní architekturou hotel poskytuje pocit výjimečnosti, výběrem barev pak vytváří uklidňující prostředí, přispívá k relaxaci. Vytváří i atmosféru soukromí, které každý host na svých cestách potřebuje. 

Obchodní centra

Galerie Vaňkovka, Brno

Dokonalé architektonické vyjádření genia loci symbolu rozkvětu průmyslové části města v 19. století, zdařilé spojení s historickým centrem, vydařená integrace a využití části původní památkově chráněné zástavby.
Obchodní centrum Varyáda, Karlovy Vary

Zajímavé architektonické zvýraznění vstupu do obchodního centra ve formě prosklené věže, která upoutá již zdaleka. Úspěšný prodej a pronájem komerčních ploch.
Galerie Butovice, Praha 5

Zajímavý multifunkční objekt s netradičním řešení interiéru. Zdařilé spojení obchodní činnosti se sportovním areálem a dětskými hřišti v rekreační části města.

Nová administrativní centra

Nile House, Praha 8

Za úspěšné pokračování developerského konceptu, který inovativně přetváří kdysi zanedbané nábřeží Vltavy v přehlídku špičkové architektury.
Building Beta, Praha 4

Za úspěšné pokračování budování výjimečného administrativního města ve městě a nevšední komerční úspěch. 
Budějovická alej, Praha 4

Za velice povedené zakomponování projektu do rychle se rozvíjející lokality.

Rekonstruované kanceláře

The Forum, Praha 1

Cenu získává za obnovu neobarokní tváře budovy a výrazný příspěvek k celkovému oživení pražského Václavského náměstí.
Machine House, Praha 8

Druhé místo uděleno za vytvoření moderního funkčního pracovního prostředí při maximálním zachování industriálního charakteru budovy.
Business Center Bohemia, Plzeň

Cena udělena za odvážnou investici mimo pražský trh a její provedení. Odrazem toho je komerční úspěšnost projektu. 

Rezidenční projekty

Residence Alibaba, Praha 5

Zkušený developer + zkušený architekt = developerská příležitost využitá bez zaváhání.
Apartmány Čertovka, Harrachov

Neotřelý přístup k rozvoji rezidenčního projektu v horské rekreační lokalitě. 
Bytový dům Na Zemance, Praha 4

Zdařilé komorní řešení, které obohacuje trh sympatickým výrazem a naznačuje další možný rozvoj lokality.
Zvláštní cena poroty
Budova č. 21 - Baťův mrakodrap, Zlín

Rekonstrukce Budovy 21 se stala důležitým milníkem v budoucím rozvoji města Zlína a při obnově jeho památek. Zřetelně ukazuje, že při developerských počinech je nutné vycházet z kulturního dědictví. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Jeseniova, Praha 3

Hotelové projekty

Hotel Aria, Praha 1

Za mimořádně celistvý přístup k realizaci hotelového projektu, založený na vyvážené symbióze koncepce ideové, výtvarné a provozní.
Pachtův Palác, Praha 1

Za úspěšnou konverzi a revitalizaci historické budovy. 
K+K Hotel, Praha 1

Za zdařilou rekonstrukci architektury secesní hotelové budovy a její provozní modernizaci.

Obchodní centra

Olympia - Plzeň

Tematicky zaměřený styl centra se zajímavým designem fasády a velkorysým řešením galerie.
Olympia - Olomouc

Zajímavý design fasády a skladba nájemců.
IGY - České Budějovice

Ukázkový příklad odvahy k revitalizaci centra města (Brownfield) a Průkopnický čin z hlediska lokality v Českých Budějovicích. 

Nová administrativní centra

The Park, Praha 4

Průkazný architektonicko developerský počin. Na zdařilém urbanistickém konceptu je zřejmé, že je možné realizovat stavbu, která je ekonomicky úspěšná a zároveň reprezentuje vysokou kvalitu architektonického zpracování. Vynikající ukázka spolupráce developera a architekta. 
Budova Alpha, Praha 4

Další úspěšné pokračování rozsáhlého developementu v kontextu městského centra. Využitá příležitost pro zviditelnění jediného nájemce kultivovanou architekturou. 
Roztyly, Praha 4


Standardní zdařilá realizace objektu pro jednoho klienta. Viditelná souhra architektonického řešení, limitního rozpočtu a požadavků na provoz koncového uživatele. 

Rekonstruované kanceláře

KOTELNA, Praha 8

Za přispění k obnově a znovuzrození industriální části Karlína a jedinečnému využití průmyslové architekturu pro potřeby současných administrativních funkcí. 
City Empiria, Praha 4

Za přispění k rozvoji lokality, za kvalitu provedení náročné rekonstrukce realizované za provozu a za marketingový úspěch.

Rezidenční projekty

Vila Mrázovka, Praha 5

Umístění, hodnota projektu a inovativní návrh - po všech stránkách vítězná kombinace pro Vilu Mrázovka!
Hřebenka XY, Praha 5

Forma a funkce v dokonalé rovnováze, to jsou promyšleně navržené byty projektu Hřebenka XY. 
Řadové a rodinné domy Sympatie, Praha 8

Ojedinělé řešení bydlení v Praze. 
Zvláštní cena poroty
Marina Lipno, Lipno nad Vltavou

Za pionýrský development přírodního rekreačního parku a jeho prosazení na mezinárodním trhu zařízení pro volný čas. 
Cena čtenářů mediálních partnerů
Bytový dům Nedvědovo náměstí, Praha 5

Hotelové projekty

Hotel Josef, Praha 1

Porota ocenila zejména realizaci high-tech projektu a tvůrčí řešení fasád a interiérů, které korespondují s trendy 3. tisíciletí (arch. Eva Jiřičná). 
Hotel Carlo IV., Praha 1

Za technicky náročnou realizaci přeměny historicky cenného objektu, který se stal výrazným oživením Senovážného náměstí.
Hotel La Palais, Praha 2

Cena mu byla udělena za vytvoření luxusního hotelu s domácí atmosférou v neobvyklé lokalitě.

Obchodní centra

Palác Flora, Praha

Porota ocenila správné využití příležitosti vybudovat moderní nákupní centrum v exponované městské lokalitě.
OC Letňany, Fáze II

Za úspěšné rozšíření nákupního centra, které se dokázalo prosadit i ve vysoce konkurenčním prostředí severní části metropole.
Centrum Haná, Olomouc

Za architektonicky zdařilý projekt, který obohatil obchodní síť regionální metropole.

Nová administrativní centra

Danube House, Praha 8

Projekt porotu zaujal především originálním řešením komplexního městského centra, které zvyšuje hodnotu pobřežní části Prahy. Danube House porota označila za jeden z nejlépe zpracovaných kancelářských projektů a o jeho vítězství bylo rozhodnuto jednomyslně. 
Anděl City, Praha 4

Oceněn byl zejména jeho příspěvek k rozvoji Smíchova a úspěšný první krok učiněný na cestě k řešení multifunkčního využití této pražské lokality. 
Polygon House, Praha 4

Porota ocenila využití nestandardního tvaru pozemku a zapojení fantazie do architektonického řešení objektu, který vznikl na velmi exponovaném místě.

Rekonstruované kanceláře

budova ve Spálené ulici, číslo 14, Praha 2

Prvenství získala za citlivou rekonstrukci elegantní secesní budovy a unikátní propojení kvality a krásy minulosti s veškerým komfortem a možnostmi architektury 21. století.
I.P. Pavlova 5, Praha 2

Porota ocenila proměnu zdevastované historicky významné budovy v prvotřídní kancelářský objekt.
Petrov Bussines Center, Brno

Za tvůrčí restaurací objektu a svým přínosem pro sousedící historické nemovitosti, které projektu dodávají atmosféru současnosti.

Rezidenční projekty

Americká Park, Praha 2

Projektů porotu nejvíc zaujal za unikátní kombinací nového rezidenčního developmentu a původního parku.
Pod Kozincem, Praha 15

Za výhodné řešení projektů bytové výstavby kombinující primární řešení interiérů oproti exteriéru stavby, s důrazem na využití denního světla i na funkčnost.
Podvinný Mlýn, Praha 9

Cena byla udělena za vytvoření úspěšného a po architektonické stránce atraktivního projektu; byl oceněn i rozvoj bytového trhu v devátém pražském obvodě.
Zvláštní cena poroty
Hergertova cihelna, Praha

Zvláštní cenu poroty za citlivou rekonstrukci, která znovu oživila malostranskou část nábřeží Prahy. 

Hotelové projekty

Radisson SAS Alcron, Praha

Developer: CROWN WSF
 
Za znovuobnovení špičkového hotelu v symbióze výtvarného, kulinářského a manažerského umění. 
Andel's Hotel Prague, Praha

Developer: UBM BOHEMIA 

Za vynikající současný design a jeho prvotřídní aplikaci technickou i provozní.
Hotel U města Vídně (Český Krumlov)

Developer: A-TRIO (CZ) 

Za realizaci úspěšného projektu, založeného na důsledném znovuoživení velmi silného genia loci.

Obchodní centra

Slovanský dům, Praha

Developer: PKSC 
 
Za architektonicky citlivé a návštěvnicky přitažlivé obohacení centra Prahy polyfunkčním komplexem s komerčně nejúspěšnějším českým multikinem.
Palác Euro, Praha

Developer: LBB-REALITY

Za nadčasové architektonické řešení a pozitivně naplněnou příležitost na velmi exponovaném místě hlavního města. 
Obchodní Centrum Futurum, Brno

Developer: CARREFOUR / TK DEVELOPMENT 

Za úspěšné rozšíření nákupního centra, které se dokáže prosadit i ve vysoce konkurenčním prostředí jižního okraje Brna.

Nová administrativní centra

BB CENTRUM, Budova A, D, Office Center and Residence BB Centrum, Praha

Developer: PSJ INVEST-PASSERINVEST GROUP 

Za další etapy jednoho z nejúspěšnějších administrativních center a prvotřídní sestavy nájemců. 
Centrum Karlovo náměstí, Praha

Developer: GE CAPITAL GOLUB EUROPE 

Za realizaci prvotřídního investičního projektu v znovu oživené prominentní části Hlavního města Prahy a za prvotřídní portfolio nájemců kancelářských ploch.
Administrativní a bytový objekt Benešovská, Praha

Developer: REALIA PROJEKT

Za komplexní a komerčně velmi úspěšný projekt dokazující, že i menší investice mají své místo na trhu s nemovitostmi. 

Rekonstruované kanceláře

EXPO 58, Praha

Developer: ALLGEMEINE IMMOBILIEN VERWALTUNG 

Ocenění za rekonstrukci, která vdechla budově citlivě nový život jak z komerčního tak i z architektonického hlediska.
Palác Riesů ze Stallburgu, Praha

Developer:  FINANCIA 

Ocenění za rekonstrukci, která při zachování vysoké kvality propojila komerčně úspěšným způsobem minulost se současností.
Stará Celnice, Praha

Developer: IKANO PROPERTIES / BALDER 

Ocenění za komerční úspěch při pronájmu kancelářské části této budovy. 

Rezidenční projekty

Bydlení Cibulka, Praha

Developer: METROSTAV INTERTRADE

Za vynikající komerčni úspěch, jenž je důsledkem vzácně vyrovnaných kvalit umístění, architektonického řešení i realizace.
Vila Tercia, Praha

Developer: AKRO DEVELOPMENT 

Za objemově přiměřený a vzhledově progresivní development v stabilizované rezidenční lokalitě.
Tržiště 22, Praha

Developer: TORINO-PRAGA INVEST / ČESKÝ DŮM

Za pečlivou obnovu vzácného historického objektu a jeho úspěšné navrácení obytné funkci. 
Zvláštní cena poroty
Rožnov - Děkanská pole

Hotelové projekty

Holiday Inn, Praha

Developer: Targa Hotels, Praha

Tento hotel, s výjimečně zdařilým návrhem a realizací interiéru a vysokou úrovní bezpečnosti hostů, povýšil efektivnost hotelového provozu na nový stupeň.
U Zlaté Studně, Praha

Developer:  Film Group 555, Praha

Špičkový design hotelu umístěného na unikátním místě, jež skloubil historický charakter objektu s moderním hotelovým provozem.
Hotel Renaisance, Praha

Developer: Gestin, Praha

Čestné uznání poroty obdrží společnosti Tunnel a Vitra Koncept, jako nájemci, kteří svým přístupem vyvolali rozvoj části holešovického území a její profilaci na centrum špičkové designérské tvorby.

Obchodní centra

Olympia Brno, Brno

Developer: Tristannifer Management, Modřice u Brna 

Toto nákupní zábavní centrum představuje svým rozsahem, náplní, celkovým ztvárněním a spotřebitelským přijetím špičkového představitele této kategorie.
Futurum Ostrava, Ostrava

Developer: TK Development a Foras, Ostrava

Futurum Ostrava je architektonicky zdařilé nákupní centrum, vybudované na místě starého stadionu s atraktivní skladbou nájemců.
Park Hostivař, Praha

Developer: Plan & Bau, Praha 

Projekt, kterému se podařilo přinést na nenasycený pražský trh dosud tolik postrádané propojení obchodní a zábavní funkce.

Nová administrativní centra

Office Park Nové Butovice, Praha

Developer: Property Development Partners, Praha

Za pionýrský rozvoj lokality na okraji města a za komerční úspěch při obsazení budovy prvotřídními nájemníky.
Zlatý Anděl, Praha

Developer: ING RE CEE, Praha

Za zahájení rozvoje lokality Prahy 5-Smíchov a za architektonicky odvážné řešení.
Listova Budova, Brno

Developer: Technologický Park Brno, Brno 

Za efektivně řešenou a plně obsazenou budovu vynikajícími nájemníky, která byla úspěšně integrována do koncepce rozvoje Českého Technologického Parku.

Rekonstruované kanceláře

Corso Karlín, Praha

Developer: Real Estate Karlín, Praha 

Originální tvarově a materiálně řešená rekonstrukce s důrazem na detaily, inspirovaná kontextem daného prostředí, s kvalitním řešením vnitřních prostor. Produkt vhodný i pro institucionální investory.
Londýnská 41, Praha

Developer: Orco Property Group, Praha 

Lapidární jednoznačnost architektonického řešení ve stávající historické zástavbě s výraznými interiérovými prvky. Vynikající tržní uplatnění.
Krakovská 9, Praha

Developer: Ikano, Praha 

Zajímavá kombinace rekonstukce historické budovy s high tech novostavbou, která umožňuje vyhovění aktuálním podmínkám trhu.

Rezidenční projekty

Rezidence Kavčí Hory, Praha

Developer: Rentalkon, Praha 
 
Za prvotřídní výběr lokality, výjimečný prodejní úspěch a angažovanou spolupráci developera s architektem, jež umožnila realizaci světové úrovně.
Obytný Park Troja, Praha

Developer: Opus Immobilien, Praha

Dvě velmi úspěšné etapy projektu, který přispěl k rozvoji dané lokality a výrazně navýšil její bonitu.
Apartments Maria, Mariánské Lázně

Developer: Primed

Špičková konverze lázeňského domu na bytový objekt vyhovující nadstandardním podmínkám luxusního segmentu s objevnou koncepcí vlastnické struktury.
Čestné uznání
Tunnel a Vitra Koncept

Čestné uznání poroty obdrží společnosti Tunnel a Vitra Koncept, jako nájemci, kteří svým přístupem vyvolali rozvoj části holešovického území a její profilaci na centrum špičkové designérské tvorby. 

Nová administrativní centra

Hadovka Office Park, Praha

Byl oceněn za umístění v dosud nerozvinuté lokalitě a úspěšnost tržní realizace.

Rekonstruované kanceláře

Karlin Palace, Praha

Karlin Palace byl oceněn za pionýrskou konverzi industriální nemovitosti a velmi úspěšnou tržní realizaci.

Rezidenční projekty - novostavby

Nad Petruskou 8A, Praha

Nad Petruskou 8A byl oceněn za celkově vyvážené řešení a citlivé zakomponování do stávající zástavby.

Rezidenční projekty - rekonstrukce

Vězeňská 5, Praha

Vězeňská 5 byl oceněn za velmi kvalitní a úspěšnou realizaci a prvotřídní řemeslný detail. 
Čestné uznání
ING Real Estate

ING Real Estate obdžel čestné uznání za odvážnost, s níž rozvíjí projekty s neobvyklým architektonickým řešením přinášející přidanou hodnotu, jež pozitivně ovlivňuje český trh nemovitostí.  

Obchodní centra v Praze

Vinohradský pavilon, Praha

 V kategorii nákupní galerie v Praze vybrala porota Vinohradský pavilon kvůli jeho profesionálnímu marketingu a managementu, zajímavému architektonicky-dispozičnímu řešení a skladbě nájemníků. 

Obchodní centra na okraji Prahy

Centrum Černý Most, Praha 14

Centrum Černý Most obdrželo Cenu Nejlepší z realit 1999 v kategorii periferních nákupních center, mimo jiné i proto, že odhalilo lokalitu, která nebyla považována za příliš hodnotnou a bylo klíčem k jejímu silnému rozvoji.

Obchodní centra mimopražská

Galerie Orlí, Brno

Pro její odvážnost a originalitu řešení komplexní lokality a zajímavé řešení vnitřních ploch udělila porota Cenu Nejlepší z realit 1999 v kategorii nákupních galerií mimo Prahu projektu Galerie Orlí v Brně.

Nové administrativní projekty v Praze

BBCentrum budova C, Praha

Projekt BBCentrum budova C obdržela Cenu Nejlepší z realit 1999 v kategorii nové administrativní projekty v Praze pro kreativitu a vytrvalost developera, který svým úsilím umístil tuto lokalitu na mapu Prahy a dále za její vynikající skladbu nájemníků.

Nové administrativní projekty mimo Prahu

Kaplan building, Brno

Rozvoj a pronájem komerčních nemovitostí mimo Prahu není jednoduchou záležitostí. Porota uděluje Cenu Nejlepší z realit 1999 budově Kaplan, která je součástí Českého technologického parku v Brně, za její originální architekturu a pionýrské zásluhy v oblasti rozvoje brněnského trhu s administrativními prostory.
Čestné uznání
Tančící dům, Praha

Četné uznání bylo uděleno budově známé pod jménem Tančící dům, která se stala symbolem pražského trhu s nemovitostmi. Jedná se o velmi odvážný projekt s trvalou přidanou hodnotou pro naše hlavní město.