Get Adobe Flash player
 
¬ napsali o nás
¬ ceny pro oceněné
¬ fotogalerie
¬ loga soutěže
¬ kontaktujte nás


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE
Nejlepší tuzemské stavby oceněny

Bytový projekt Rezidence Švédská, administrativní centrum Main Point Karlin a hotel Miura, to jsou vítězné stavby letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit. Developeři se letos předháněli především v rezidenční výstavbě.

Celkem 23 projektů, které byly v Česku dokončeny po 1. lednu 2010, se utkalo v letošním již 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty. O vítězích rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která soutěž odborně zaštiťuje. V porotě zasedli i další odborníci z řad profesních sdružení, developerů, bank, realitních makléřů a architektů.

Letos bez obchodních center


Nejsilněji byla zastoupena kategorie rezidenčních projektů, ve které se sešlo 13 "soutěžících". Porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili "komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí". Mezi novými administrativními centry zvítězil Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za "vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se projekt nachází". V kategorii hotelů získal titul hotel Miura v Čeladné, a to za "originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru". Oproti loňskému ročníku bylo hodnocených kategorií méně. "Počet projektů letos přihlášených do soutěže odráží celkovou ekonomickou situaci i vývoj na trhu nemovitostí v jeho jednotlivých segmentech. Zatímco trh nového bydlení je každoročně obohacován o řadu zajímavých projektů, trh obchodních center stagnuje a ani do rekonstrukcí kancelářských budov se v současné době developeři příliš nepouštějí. Proto jsme tyto dvě kategorie letos nehodnotili," vysvětlila ředitelka soutěže Jana Hrabětová.

Praha s Moravou napůl

Zvláštní cenu poroty získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích za "komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí  s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni". Čtyři hlavní ceny soutěže si tak rozdělily pražské stavby s moravskými. "Zatímco rezidenčním projektům nadále vládne hlavní město, další kategorie už skýtají jiný obrázek.
Většinové zastoupení Brna a moravských regionů je mimořádně potěšující," popisuje aktuální trend Kamil Kosman. Držitelem ceny Award for Excellence, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Zdeněk Lukeš, architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena mu byla udělena za "angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti". Cenu čtenářů mediálních partnerů získala Rezidence Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla nominována i na Zvláštní cenu poroty. S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další ročník soutěže. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty dokončené mezi 1. lednem 2011 a létem 2012.

(Renata Lichtenegerová)

---

Nejlepší z realit 2011
Rezidenční projekty
1. Rezidence Švédská, Praha 5, SATPO Development
2. Barevné Letňany, Praha 9, Trigema prostřednictvím dceřiné společnosti Bytové domy Letňany
3. Azalea Projekt, Praha 9, KRR Development

Nová administrativní centra
1. Main Point Karlin, Praha 8, PSJ INVEST
2. Spielberk Office Centre, Brno, CTP
3. Lyra Office Building, Praha 5, Erste Group Immorent ČR

Hotely
1. Hotel MIURA, Čeladná, UNISTAV
2. Wellness hotel Horal, Velké Karlovice, Danuše Hradilová – HP Tronic
3. Alexandria Spa & Wellness hotel, Luhačovice, Lázně Luhačovice
Pramen: Crest Communications
úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.