Get Adobe Flash player
 
¬ napsali o nás
¬ ceny pro oceněné
¬ fotogalerie
¬ loga soutěže
¬ kontaktujte nás


INFORMACE

Odešli informace o soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty svým přátelům.
Klikni zde >>


HLEDEJ NA WEBUGENERÁLNÍ PARTNER SOUTĚŽE

Best of Realty 2005: Ceny pro vítěze putovaly do Prahy, Brna a Zlína

Velká míčovna Pražského hradu, jejíž historie sahá až do 60. let 16. století, se ve středu 9. listopadu stala svědkem vyhlášení výsledků soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit 2005. Na tři stovky osobností ze světa nemovitostí a souvisejících oborů se zde sešly, aby se jako první dozvěděly, který projekt se letos stal držitelem titulu Best of Realty - Nejlepší z realit. Mezi hosty, reprezentujícími český i zahraniční realitní trh, usedl i JUDr. J. Král, první náměstek ministra pro místní rozvoj, dále Ing. Zdeňka Klapalová, CSc., prezidentka ARTN a Mgr. Patrik Kamas, který zastupoval Zlínský kraj. Nechyběli samozřejmě ani zástupci významných bankovních domů, právních i daňových kanceláří, developeři, architekti, hypoteční poradci, odborní novináři a mnozí další.

Fanfáry pro vítěze
Ty zazněly prostorami Míčovny za večer celkem pětkrát. Vítaly na podium vítěze v kategorii Hotely, Nákupní centra, Rekonstruované kanceláře, Nová administrativní centra a Rezidenční projekty. Porotci v čele s inženýrem Kamilem Kosmanem, předsedou poroty, ani letos neměli jednoduchou práci. O titul Best of Realty usilovalo v pěti základních, výše uvedených kategoriích celkem pětatřicet projektů. Tři projekty aspirovaly na Zvláštní cenu poroty. Nominované projekty reprezentovaly osm českých a moravských měst a devět pražských městských částí. Na jejich vzniku se podílelo 32 developerských společností a stejný počet architektonických kanceláří (to v případě architektonických návrhů budov samotných; samozřejmě, že další početnou skupinu tvořili interiéroví architekti). Znamená to, že někteří developeři měli „více želízek v ohni“. Nejmenší rezidenční projekt nominovaný na titul nabízel pět bytových jednotek, největší více než stokrát tolik - 510 bytů. Zejména kategorie Nová administrativní centra a Rezidenční projekty byly nabity zajímavými projekty.

Anděl, Alchymist, Jelení dvůr
Jako výčet postav pohádkových postav a míst mohou působit zjednodušeně uvedené názvy hotelů, které letos porotu zaujaly nejvíce.
Na místě nejvyšším stanul Jelení dvůr společnosti EuroAgentur Hotels & Travel a.s., který stojí v bezprostřední blízkosti Pražského hradu. Na jeho rekonstrukci pracovala projekční kancelář Grafic z Vrchlabí. Druhé místo obsadila malostranská Residence Alchymist, jejíž rekonstrukci developersky zajistila Jana Investment. Třetí místo patřilo modernímu hotelu Anděl’s Suites. Na pražském Smíchově jej postavila společnost UBM Bohemia. Na čtvrtém, již „nemedailovém“ místě stanulo pražské Rokoko, které je jak hotelem, tak obchodní pasáží.

Brno je zlatá (nákupní) loď
Nejlepším nákupním centrem se letos podle odborné poroty stala brněnská Galerie Vaňkovka. Nyní je už možné prozradit, že ve své kategorii byla favoritem od samého počátku, kdy se o nominaci začala ucházet. Pod tímto projektem, který zdařile oživil tu část Brna, jež v 19. století představovala prosperující průmyslovou část moravské metropole, je jako investor podepsána společnost ECE Group, na architektonické podobě se podíleli architekti ECE a ateliér Hrůša & Pelčák. Stříbrnou příčku získalo nákupní centrum Varyáda v Karlových Varech společnosti TK Development. Na pomyslném třetím stupínku stanula Galerie Butovice, jejímž developerem byla společnost ING Real Estate Development.
Z pražského Václavského náměstí přes Karlín až do Plzně.
Právě do těchto míst putovaly ceny udělené v kategorii Rekonstruované kanceláře. Z vítězství se radovali zástupci společnosti Flow East, developera administrativní budovy The Forum, která stojí na pražském Václavském náměstí. Na zdařilé rekonstrukci pracoval ateliér SH Architects. Stříbrnou „medaili“ získal Machine House, projekt společnosti Real Estate Pernerova s.r.o., která tak vdechla život dalšímu karlínskému objektu. Bronz putoval do západočeské metropole. Na třetím místě v kategorii Rekonstruované kanceláře totiž skončila plzeňská budova Business Center Bohemia. Čtvrtá příčka patřila projektu Longin Court, projektu tak trochu ukrytému před očima veřejnosti v klidné ulici Na Rybníčku v Praze 2.

Nil žije v symbióze s Vltavou
Velké napětí panovalo mezi společnostmi, jejichž projekty byly nominovány na titul Best of Realty - Nejlepší z realit 2005 v kategorii Nových administrativních center. Konkurence byla skutečně veliká. Každý z nominovaných projektů se vyznačoval vysokou kvalitou, úspěšností na trhu i zajímavým architektonickým ztvárněním. Z klání nakonec vyšel vítězně Nile House společnosti Europolis Invest, další z budov, které „pod taktovkou“ této společnosti vyrůstají na pražském Rohanském ostrově v rámci projektu River City Prague. Danube House, jenž v tomto projektu vyrostl jako první, je mimo jiné držitelem titul Best of Realty 2003 ve stejné kategorii. Po architektonické stránce je pod projektem Nile House podepsán ateliér Kohn Pedersen Fox Associates (KPF). Také společnost Passerinvest Group nebyla v soutěži Best of Realty žádným nováčkem. Letos o titul usilovala budova Beta (Building Beta), nová součást projektu BB Centrum v Praze 4. Ve své kategorii získala druhé místo. Její „starší sestra“, budova Alpha, se vloni „usadila“ na stříbrné příčce. Třetí místo obsadila Budějovická alej společnosti Skanska Budějovická Alej a.s. Čtvrté místo porota přisoudila Budově Pfizer společnosti UBM Bohemia.

Alibabu už nedoprovází čtyřicet loupežníků
Nyní se cítí dobře v nové společnosti -ve společnosti Čertovky a Zemanky. Ale konec pohádkám... Kategorie Rezidenční projekty byla již tradičně nejvíce obsazená - nominováno na titul bylo celkem patnáct projektů převážně z Prahy. Výjimku tvořily dva strakonické domy, nesoucí jednoduché označení - Viladům A a Viladům B, a harrachovské apartmány Čertovka. Cenu však mohly získat jen tři projekty. Pro trofej nejcennější si na podium přišli zástupci společnosti ING Real Estate Development. Ti získali prvenství za projekt Alibaba, jehož tvůrci jsou architekti z ateliéru Šafer Hájek Architekti. Dlužno podotknout, že tento architektonický ateliér byl podepsán pod dalšími dvěma projekty, které se probojovaly do užších nominací. Jedním z nich byl Longin Court a druhý Bytový dům Na Zemance developerské společnosti AT Development, na který v kategorii Rezidenční projekty čekal bronz. Pro cenu si přišli i zástupci společnosti V Invest. Jejich projekt Apartmány Čertovka, stojící v Harrachově, získal stříbrnou příčku v této nejsilněji obsazené kategorii. Také v případě společností, jejichž projekty získaly druhé a třetí místo v této kategorii, se nejednalo o nováčky. Vloni si společnost V Invest ze soutěže odnesla prvenství za Vilu Mrázovka a AT Development získala s Bytovým domem Nedvědovo náměstí Cenu čtenářů mediálních partnerů. Residence Nový Anděl, jejímž developerem je společnost Metrostav, obsadila čtvrtou příčku. O Zvláštní cenu poroty se letos ucházely tři zcela odlišné projekty: průhonická Residence Classis společnosti The Acred Group, Budova B Office Parku Nové Butovice společnosti Central Resource a Baťův zlínský mrakodrap, tzv. Budova 2, sídlo Zlínského kraje. Originální skleněná cena pro držitele Zvláštní ceny poroty nakonec putovala do Zlína. Ani letos nechyběla Cena čtenářů mediálních partnerů. Z rukou vydavatele hlavního mediálního partnera, měsíčníku REALIT, ji převzal zástupce společnosti J&T Global. Největší přízně čtenářů mediálních partnerů 7. ročníku soutěže se totiž dočkala Residence Jeseniova v Praze 3. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která již pět let poskytuje soutěži svoji odbornou záštitu, se letos rozhodla udělit svoji Award Excellence JUDr. Luďkovi Sekyrovi, generálnímu řediteli společnosti Sekyra Group. Ten ji osobně převzal z rukou prezidentky Asociace, inženýrky Zdenky Klapalové. Loňským držitelem této ceny byl Evan Z. Lazar ze společnosti Salans. Další, v pořadí již osmý ročník soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit, byl odstartován bezprostředně poté, co odešli poslední hosté a v Míčovně zhasly křišťálové lustry. Zhruba za rok se v některém z pražských sálů opět sejdou významné osobnosti českého i zahraničního realitního trhu, aby se zúčastnily vyhlášení výsledků této prestižní soutěže. Přehled všech projektů nominovaných na titul Best of Realty - Nejlepší z realit 2005 přináší i publikace Best of Realty, která je každoročně u příležitosti konání soutěže vydávána.

ČLENOVÉ POROTY BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT 2005
Předseda:
Ing. Kamil Kosman
(Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí/Česká spořitelna)
Členové:
Dr. Tomáš Drtina (Incoma Research)
Ing. arch. Oleg Haman (Obec architektů)
Ing. arch. Jan Melichar (Obec architektů)
Ing. Pavel Hlinka (Národní federace hotelů a restaurací)
Guy Barker (Invesco)
Lukáš Schirl (Jones Lang LaSalle)
Ing. arch. Michal Šourek (MS Group)
Milorad M. Miškovič (Real Estate Karlín Group)

úvodo násnejlepší z realitpřihláška do soutěžepresspublikacepartneři
© 2018 BEST OF REALTY, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejlepší z realit - Best of Realty je registrovaná ochranná známka.