Napsali o nás

Vybráno ze zpráv, které byly v souvislosti se soutěží uveřejněny v domácích médiích…

Prosklená budova v Iowě.

29. 11. 2023
To nejlepší z realit. V soutěži Best of Realty bodoval Fragment i Masaryčka

Soutěž Best of Realty, která každoročně vybírá ty nejlepší a nejpozoruhodnější realitní počiny roku, oslavila čtvrt století své existence. A opět prozkoumala, co se na tuzemském realitním trhu událo.

Přečíst ⟶
25. 11. 2023
Pardubické nákupní centrum zvítězilo v prestižní soutěži Best of realty

V polovině listopadu proběhlo v pražském Fóru Karlín předávání cen prestižní developerské soutěže Best of Realty. První místo v kategorii Obchodní centra získal projekt rozšíření obchodně-společenského centra Palác Pardubice.

Přečíst ⟶
24. 11. 2023
Alca byla hrdým partnerem Best of Realty 2023

Slavnostního galavečera se zúčastnila majitelka Alcy Radka Prokopová v doprovodu dvou členů pražského obchodního týmu Marka Zelenky a Lukáše Pytlíčka. Projekty byly rozděleny do 6 různých kategoriío vítězství jich usilovalo více než 80. Alca se jako dodavatel přímo účastnila hned několika vítězných projektů. Například Masaryčka skupiny Penta, Port7 společnosti Skanska, Fragment společnosti Trigema, projektu Parvi Cibulka či Jinonický dvůr. Alca dodávala sanitární techniku do těchto, ale i do řady dalších nominovaných projektů.

Přečíst ⟶
21. 11. 2023
Císařské lázně se pyšní oceněním v prestižní soutěži

Jedinečná národní kulturní památka v samotném srdci lázeňského města získala zvláštní cenu poroty v soutěži Best of Realty — Nejlepší z realit. Ta si klade za cíl oceňovat projekty, které významným způsobem reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu.

Přečíst ⟶
19. 11. 2023
Porotu zaujala Masaryčka i zajímavé bytové domy

V letošním jubilejním pětadvacátém ročníku soutěže se potvrdil trend rostoucí kvality regionálního developmentu a z výhry se tak radují nejlepší realitní projekty ze všech koutů České republiky.

Přečíst ⟶
16. 11. 2023
Urbanity Campus Tachov zvítězil v soutěži Best of Realty v kategorii Skladové a průmyslové areály

„Získané ceny si maximálně vážíme. Je výsledkem obrovského úsilí celého našeho týmu a naší vize vytváření výrobních kampusů nové generace, které přinášejí nejen ekonomický zisk, ale dbají na udržitelnost životního prostředí a citlivě pracují s místními komunitami. Naše kampusy pozitivně rozvíjí celé lokality. Jsme velmi rádi, že náš přístup porota ocenila,“ vyjádřil se Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny Urbanity.

Přečíst ⟶
16. 11. 2023
Palác Pardubice zvítězil v prestižní soutěži Best of Realty

V pražském Fóru Karlín proběhlo v úterý 14. listopadu předávání cen prestižní developerské soutěže Best of Realty. První místo v kategorii Obchodní centra získal projekt rozšíření obchodně-společenského centra Palác Pardubice. Ocenění obdržel za sloučení svých prostor s budovou po bývalém Prioru, jejíž zastaralou architekturu tímto modernizoval. Cenu převzali zástupci skupiny Redstone v čele se zakladatelem Richardem Morávkem. Developer nedávným převzetím správy nad tímto projektem rozšířil své portfolio v oblasti asset management. Má v úmyslu zajišťovat jeho každodenní správu i další budoucí rozvoj.

Přečíst ⟶
15. 11. 2023
Na galavečeru Best of Realty byli vyhlášeni vítězové jubilejního 25. ročníku

Best of Realty – Nejlepší z realit, prestižní soutěž v oblasti nemovitostí, slaví letos čtvrt století své existence. 

Přečíst ⟶
15. 11. 2023
Best of Realty zná vítěze

Best of Realty – Nejlepší z realit, prestižní soutěž v oblasti nemovitostí, slaví letos čtvrt století své existence. Jedná se o jedinečnou platformou pro ocenění a prezentaci nejvýznamnějších realitních projektů v České republice. Slavnostního galavečera, který se konal v úterý 14. listopadu ve Fóru Karlín, se zúčastnily přední osobnosti českého realitního trhu. V letošním jubilejním pětadvacátém ročníku soutěže se potvrdil trend rostoucí kvality regionálního developmentu a z výhry se tak radují nejlepší realitní projekty ze všech koutů České republiky.

Přečíst ⟶
15. 11. 2023
Urbanity Campus Tachov zvítězil v soutěži BEST OF REALTY

V rámci 25. ročníku prestižní soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ byly v úterý 14. listopadu na slavnostním galavečeru v pražském prostoru Forum Karlín oceněny nejlepší projekty v českém realitním sektoru za minulý rok.

Přečíst ⟶

25. 11. 2022
Známe nejlepší reality roku 2022

Do Síně slávy byl uveden doc. Ing. arch. Jakub Cigler, který stojí za řadou výjimečných projektů. Cenu čtenářů získal projekt Maison Ořechovka v Praze 6. 

Přečíst ⟶
18. 11. 2022
Soutěž „Best of Realty – nejlepší z realit“ vyhlásila vítěze již 24. Ročníku

Přečíst ⟶
18. 11. 2022
SOUTĚŽ „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“ VYHLÁSILA VÍTĚZE JIŽ 24. ROČNÍKU

Přečíst ⟶
17. 11. 2022
Nejlepšími bytovými projekty jsou areál v Lipně n. Vltavou a rezidence v Praze 8

Přečíst ⟶
17. 11. 2022
Vítězové soutěže Best of Realty 2022: Rekonstrukce hotelu i rezidence u vody

V úterý 15. listopadu 2022 byly na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. Z pěti desítek nominovaných si v letošním ročníku ocenění „Best of Realty – Nejlepší z realit“ odnesly projekty napříč celou Českou republikou.

Přečíst ⟶
16. 11. 2022
Best of Realty – Nejlepší z realit: vítězové 24. ročníku

Z pěti desítek nominovaných si v letošním ročníku ocenění odnesly projekty napříč celou Českou republikou. Tradiční skleněná trofej tak putovala například do Českých Budějovic, Hradce Králové, Kojetína, Lipna nad Vltavou, Opočna, Ostravy, Prahy či Plzně.

Přečíst ⟶
16. 11. 2022
Soutěž „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“ zná vítěze

V úterý 15. listopadu 2022 byly na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích již 24. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ rozhodla devítičlenná odborná porota, v jejímž čele stál Tomáš Drtina, viceprezident Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Z pěti desítek nominovaných si v letošním ročníku ocenění odnesly projekty napříč celou Českou republikou. Tradiční skleněná trofej tak putovala například do Českých Budějovic, Hradce Králové, Kojetína, Lipna nad Vltavou, Opočna, Ostravy, Prahy či Plzně.

Přečíst ⟶
16. 11. 2022
Soutěž „Best of Realty – nejlepší z realit“ zná vítěze již 24. ročníku

Přečíst ⟶
16. 11. 2022
Vítězi 24. ročníku prestižní soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit vyhlášeni!

Při posuzování projektů nominovaných na titul Best of Realty – Nejlepší z realit klíčovou roli hraje urbanistické a architektonické řešení projektu, jeho přínos lokalitě, kvalita realizace a samozřejmě i komerční úspěšnost. K těmto kritériím se v posledních letech přidal i aspekt udržitelnosti a ohleduplnosti projektu vůči životnímu prostředí i lidem, kteří v něm bydlí či pracují.

Přečíst ⟶
16. 11. 2022
Soutěž Best of Realty - Nejlepší z realit vyhlásila vítěze

„Letošní výsledky soutěže jasně ukazují, že český realitní trh dokáže generovat zajímavé, hodnotné a kvalitní projekty i ve složitých časech. Oproti loňsku jsme zaznamenali mírný nárůst nominovaných projektů – a to zejména těch, které vznikly v regionech: na celkovém počtu nominací se podílely již z více než jedné poloviny. Početně nejvíce zastoupenou kategorií byly jako každoročně Rezidenční projekty, následované Průmyslovými a skladovými areály. Speciálně druhý jmenovaný segment se nyní rozvíjí velmi dynamicky. Vzhledem k vysoké kvalitě nominovaných projektů nebylo rozhodování poroty vůbec jednoduché: v řadě kategorií byly výsledky skutečně velmi těsné," okomentoval výsledky 24. ročníku soutěže Tomáš Drtina.

Přečíst ⟶
16. 11. 2022
Soutěž Best of Realty - Nejlepší z realit vyhlásila vítěze

V kategorii rezidenčních projektů uspěly Rezidence Čertův vršek a Molo Lipno Residence

Přečíst ⟶
15. 11. 2022
Nejlepšími bytovými projekty jsou areál v Lipně n. Vltavou a rezidence v Praze 8

Projekt Molo Lipno Residence je jedním z vítězů 24. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit.

Přečíst ⟶
15. 11. 2022
Best of Realty 2022. Nejlepším tuzemským stavbám dominovaly rezidence

Nejpovedenější stavby nejen v kategorii rezidencí vybírala devítičlenná odborná porota. Hlavními kritérii při posuzování celkem pěti desítek nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a také úspěšnost projektu na realitním trhu a ohleduplnost vůči životnímu prostředí i lidem, kteří v něm bydlí či pracují.

Přečíst ⟶
15. 11. 2022
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit vyhlásila vítěze

O nominaci na titul Best of Realty – Nejlepší z realit pro rok 2022 se ucházely stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2021, a to v pěti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. Z nich porota na svých říjnových zasedáních vybrala vítěze a oceněné (první až třetí místo v každé kategorii). Kromě titulů v uvedených kategorií byla na slavnostním večeru udělena i Zvláštní cena poroty a „ARTN Award for Excellence“, vyhlášen byl i držitel titulu Environmentální projekt roku. Stejně jako v předchozích ročnících jeden ze soutěžících získal Cenu čtenářů, o níž nerozhoduje porota, ale laická veřejnost v hlasování na webu soutěže. V neposlední řadě se pak o další výjimečnou osobnost rozrostla Síň slávy Best of Realty.

Přečíst ⟶
15. 11. 2022
Best of Realty 2022. Nejlepším tuzemským stavbám dominovaly rezidence

To nejzdařilejší z realit za uplynulý rok se objevilo na galavečeru vyhlašování vítězů 24. ročníku soutěže Best of Realty. Zatímco klání komornějších bytových projektů vyhrála pražská Rezidence Čertův vršek, mezi velkými rezidenčními i komerčními areály bodovaly hlavně mimopražské stavby.

Přečíst ⟶
31. 10. 2022
O titul "Best of Realty - Nejlepší z realit 2022" letos usiluje pět desítek projektů

Letos měla porota příležitost hodnotit více než padesát zajímavých projektů, v řadě případů skutečně velmi kvalitních. Oproti loňsku to znamená nárůst, zejména díky projektům realizovaným v regionech, které se na celkovém počtu nominací podílejí již více než z jedné poloviny,“ přibližuje letošní ročník Tomáš Drtina z agentury Incomind, předseda odborné poroty a zároveň viceprezident ARTN.

Přečíst ⟶
26. 10. 2022
Best of Realty 2022: více než padesát soutěžících

Galavečer s vyhlášením výsledků proběhne v pražském Foru Karlín v úterý 15. listopadu. Od pondělí 24. 10. je také možné v laickém hlasování na webu soutěže rozhodovat o tom, který projekt napříč kategoriemi letos získá „Cenu veřejnosti“.

Přečíst ⟶
26. 10. 2022
O titul „BEST of REALTY – nejlepší z realit 2022“ usiluje pět desítek projektů

24. ročník ročník soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ se blíží do finále. Její pořadatel uzavřel příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním zasedání nominovala více než pět desítek projektů, které se ve svých kategoriích budou ucházet o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2022“. Galavečer s vyhlášením výsledků českých „realitních Oskarů“ proběhne v pražském Foru Karlín v úterý 15. listopadu. Od pondělí 24. 10. je také možné v laickém hlasování na webu soutěže rozhodovat o tom, který projekt napříč kategoriemi letos získá „Cenu veřejnosti“.

Přečíst ⟶
25. 10. 2022
O titul „BEST OF REALTY“ letos usiluje pět desítek projektů

24. ročník ročník soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ se blíží do finále. Její pořadatel uzavřel příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním zasedání nominovala více než pět desítek projektů, které se ve svých kategoriích budou ucházet o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2022“. Galavečer s vyhlášením výsledků českých „realitních Oskarů“ proběhne v pražském Foru Karlín v úterý 15. listopadu. Od pondělí 24. 10. je také možné v laickém hlasování na webu soutěže rozhodovat o tom, který projekt napříč kategoriemi letos získá „Cenu veřejnosti“.

Přečíst ⟶
25. 10. 2022
Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“ vyhlásila nominace

24. ročník ročník soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ se blíží do finále. Její pořadatel uzavřel příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním zasedání nominovala více než pět desítek projektů, které se ve svých kategoriích budou ucházet o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2022“. Galavečer s vyhlášením výsledků českých „realitních Oskarů“ proběhne v pražském Foru Karlín v úterý 15. listopadu. Od pondělí 24. 10. je také možné v laickém hlasování na webu soutěže rozhodovat o tom, který projekt napříč kategoriemi letos získá „Cenu veřejnosti“.

Přečíst ⟶
25. 10. 2022
Na půl stovky projektů usiluje o vítězství v prestižní soutěži BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT 2022

Základními hodnocenými kategoriemi soutěže jsou již tradičně Rezidenční projekty, Administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a logistické areály, udělovány jsou nicméně i další speciální ceny. O nominaci na respektovaný titul se do 2. září 2022 mohly ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2021. Devítičlenná jury, která při svých zasedáních rozhoduje o nominacích a vítězích, se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), členů profesních sdružení, bank, agentur pro výzkum trhu a realitních makléřů.

Přečíst ⟶
5. 08. 2022
Již jen necelý měsíc zbývá do uzávěrky přihlášek 24. ročníku soutěže BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT

Blíží se konečný termín uzávěrky přihlášek prestižní soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit. Jako mediální partner této soutěže si proto dovolujeme upozornit, že tou poslední šancí, kdy bude možné nominovat svůj developerský projekt do soutěže je 2. září 2022!  

Přečíst ⟶
16. 06. 2022
24. ročník soutěže „Best Of Realty – Nejlepší z realit“ se otevírá pro přihlášky projektů

Soutěž, patřící k nejprestižnějším ve svém oboru, se po celou dobu své existence koná pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě a realizaci úzce spolupracuje nejen s profesními sdruženími, ale i zástupci developerských společností a realitními agenty, architekty, bankami, agenturami pro výzkum trhu a dalšími relevantními subjekty českého realitního a developerského trhu.

Přečíst ⟶
16. 06. 2022
Best Of Realty: blíží se uzávěrka přihlášek

Do svého již 24. ročníku vstoupila soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, která každoročně oceňuje projekty, jež reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu. O nominaci na ceněné tituly se mohou až do 2. září 2022, kdy proběhne uzávěrka přihlášek, ucházet tuzemské stavby dokončené a zkolaudované po 1. lednu 2021. Vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším projektům proběhne na slavnostním galavečeru 15. listopadu 2022, jehož dějištěm je už tradičně pražské Forum Karlín.

Soutěž se po celou dobu své existence koná pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY.

S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže.

Přečíst ⟶
15. 06. 2022
24. ročník soutěže „Best of Realty – nejlepší z realit“ se otevírá pro přihlášky projektů

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace, šetrnost vůči životnímu prostředí a samozřejmě i úspěšnost na trhu nemovitostí. Ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu. S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže www.bestofrealty.cz.

Přečíst ⟶
15. 06. 2022
Pro přihlášky projektů se otevírá již 24. ročník soutěže BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT

Uchazeči o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2022 v příslušné kategorii musí organizátorovi soutěže nejpozději 2. září 2022 odeslat elektronickou přihlášku – vyplněný nominační formulář (https://www.bestofrealty.cz/prihlaska/) spolu s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu. Přihlášky i fotografie lze elektronicky zasílat již nyní.

Přečíst ⟶

18. 11. 2021
23. ročník „Best of realty“ ocenil nejlepší rezidenční projekty

V úterý 9. listopadu proběhl v pražském Foru Karlín další ročník soutěže „Best of realty“, která je věnována nejlepším realitním projektům na českém trhu. Soutěžilo se v celkem 7 kategoriích, a to: Menší rezidenční projekty, větší rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra, hotelové projekty a skladové a průmyslové areály. Navíc pak byla udělena také zvláštní cena poroty, kterou získal klášter Mělník.

Přečíst ⟶
11. 11. 2021
Soutěž: Nejlepší bytový projekt je v Praze 4, obchodní centrum v Jihlavě

Vítězem 23. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit se v kategorii větších bytových projektů stala Nová Nuselská v Praze 4. Z obchodních center porotu nejvíce zaujalo Aventin Jihlava. V menších bytových projektech uspěla Rezidence U Boroviček v Praze 6

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
BEST OF REALTY – VÍTĚZOVÉ ROKU 2021

Bodovaly projekty napříč celou Českou republikou; kromě pražských získaly ocenění také projekty v Plzni, Chrášťanech, Mělníku, Českém Krumlově, Strážném, Jihlavě, Prostějově, Olomouci, Brně i na Pustevnách.

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
BEST OF REALTY 2021: ENVELOPA OFFICE CENTER ZÍSKALA 2. MÍSTO V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI OZNAČOVANÉ ZA ČESKÉ "REALITNÍ OSKARY"

Na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín byla v úterý 9.  listopadu 2021 předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za rok 2021. V kategorii "nová administrativní centra" získala 2. místo kancelářská budova Envelopa Office Center, nedávno dokončená a otevřená v Olomouci developerskou skupinou Redstone.

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
Vítězi rezidenční kategorie prestižní soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty se staly Rezidence U Boroviček a Nová Nuselská

Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Bodovaly projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských získaly ocenění také projekty v Plzni, Chrášťanech, Mělníku, Českém Krumlově, Strážném, Jihlavě, Prostějově, Olomouci, Brně i na Pustevnách. V tradičně nejpočetnější kategorii rezidenčních projektů zvítězily projekty Retidence U Boroviček (do 50 bytů) a Nová Nuselská (od 51 bytů).

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
Přeměna zchátralého mělnického kláštera boduje. Ocenili ji i odborníci

Projekty z Prahy, ale i z Mělníka či Chrášťan získaly titul Best of Realty - Nejlepší z realit. V letošním ročníku uspěly jak bytové projekty, tak třeba průmyslová výstavba nebo záchrana kláštera.
Zdroj: https://melnicky.denik.cz/zpravy_region/premena-zchatraleho-melnickeho-klastera-boduje-ocenili-ji-i-odbornici-20211110.html

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
Best of Realty 2021: Envelopa Office center získala 2. místo

Na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín byla v úterý 9. listopadu 2021 předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za rok 2021. V kategorii „nová administrativní centra“ získala 2. místo kancelářská budova Envelopa Office Center, nedávno dokončená a otevřená v Olomouci developerskou skupinou Redstone.

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
Best of Realty: Podívejte se na nejlepší realitní projekty roku 2021

Hlavními kritérii při posuzování čtyř desítek nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a také úspěšnost projektu na realitním trhu a ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
Soutěž: Nejlepší bytový projekt je v Praze 4, obchodní centrum v Jihlavě

Přečíst ⟶
10. 11. 2021
Best of Realty 2021

Zúčastnili jsme se slavnostního galavečera u příležitosti vyhlášení výsledků soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“.

Přečíst ⟶
9. 11. 2021
Nejlepší realitní projekty roku: bodovaly kanceláře, sklady i národní kulturní památka

To nejzdařilejší z realit za uplynulý rok se objevilo na galavečeru vyhlašování vítězů 23. ročníku soutěže Best of Reality. Nejpovedenější stavby nejen v kategorii rezidencí vybírala desetičlenná odborná porota.

Přečíst ⟶
5. 11. 2021
Best of Realty competition - November 9

The 23rd edition of the Best of Realty competition will take place in the Karlín Forum in Prague on Tuesday, November 9.

Přečíst ⟶
29. 10. 2021
Unikátní prostorné byty v těsné blízkosti Pražského hradu nabízí rezidence Maison Ořechovka

Návrh rezidence Maison Ořechovka nesází pouze na jedinečné umístění jen pár minut od historického centra, ale také na osvědčenou kvalitu z pera inovativního studia QARTA architektura. Jiří Řezák a David Wittassek přišli s konceptem, který si získal pozornost odborné poroty soutěže Realitní projekt roku a obdržel nejvyšší celorepublikové ocenění Cenu architektů. Čtveřice domů z první etapy byla nominována taktéž do soutěže Best of Realty, jejíž vyhlášení proběhne 9. listopadu v pražském Foru Karlín.

Přečíst ⟶
29. 10. 2021
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit spěje do finále

 23. ročník ročník soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ spěje do finále. V první polovině září uzavřel její pořadatel příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním říjnovém zasedání nominovala bezmála pět desítek projektů, které se budou ve svých kategoriích ucházet o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2021“. Slavnostní večer pořádaný u příležitosti vyhlášení výsledků českých „realitních Oskarů“ proběhne v pražském Foru Karlín v úterý 9. listopadu. Od včerejška je také možné na webu soutěže udělovat hlasy projektům v laické „Ceně veřejnosti“.

Přečíst ⟶
24. 08. 2021
Přihlašujte projekty do soutěže „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“

Do svého již 23. ročníku vstupuje soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, která každoročně oceňuje projekty, jež významným způsobem reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu. O nominaci na ceněné tituly se mohou až do 3. září 2021, kdy proběhne uzávěrka přihlášek, ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2020. Pokud to vývoj koronavirové pandemie a s tím spojená opatření dovolí, plánují organizátoři vyhlásit výsledky a předat ceny nejlepším projektům na slavnostním večeru v úterý 9. listopadu v  pražském Foru Karlín. 

Přečíst ⟶
9. 03. 2021
Nejzelenější projekt roku: Centrála ČSOB získala ocenění Best of Realty 2020 za udržitelnost

Přečíst ⟶
5. 03. 2021
REALITNÍ ÚNOR: REKORDY I PROPADY

Večer 17. února byly v přímém přenosu vyhlášeni vítězové soutěže Best of Realty 2020

Přečíst ⟶
28. 02. 2021
Mamaison Residence Downtown Prague stříbrný

Čtyřhvězdičkový hotel Mamaison Residence Downtown Prague získal druhé místo v kategorii hotelů v 22. ročníku prestižní soutěže Best of Realty. Hotel v samém srdci Prahy patří do portfolia CPI Hotels, největší hotelové skupiny v České republice.

Přečíst ⟶
28. 02. 2021
Forbes RealDeal: Penta se dočkala, krok ke sjezdovce v Praze a biskupové na nákupech

Známí jsou i ocenění 22. ročníku tradiční soutěže Best of Realty. V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních výstaveb si odnesli vítězství Vila Na Petřinách 7 a Rezidence Park Masarykova v Liberci společnosti Syner. Mezi administrativními centry uspěla nová budova centrály ČSOB v Praze 5. Zvláštní cenu poroty získalo Vinařství Lahofer v Dobšicích od architektonického studia Chybik+Kristof.

Přečíst ⟶
25. 02. 2021
Nejlepší z realit oceněny „Best of Realty – Nejlepší z realit“

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a v neposlední řadě také úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí.

Přečíst ⟶
24. 02. 2021
Hotel Mamaison Residence Downtown Prague uspěl v soutěži Best of Realty

Čtyřhvězdičkový hotel Mamaison Residence Downtown Prague získal druhé místo v kategorii hotelů v prestižní soutěži Best of Realty, jejíž 22. ročník byl minulý týden vyhlášen. Hotel v samém srdci Prahy patří do portfolia CPI Hotels, největší hotelové skupiny v České republice.

Přečíst ⟶
24. 02. 2021
Nejlepší projekty českého realitního trhu

O vítězích již 22. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla desetičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou (agentura Incomind). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Mezi vítěze se tentokrát více než v předchozích ročnících dokázaly prosadit projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských byly oceněny i projekty v Liberci, Brně, Chebu, Pardubicích a Dobšicích u Znojma. 

Přečíst ⟶
24. 02. 2021
V soutěži Best of Realty 2020 zvítězily ekologicky zaměřené projekty

Pořadatelé soutěže, která se zaměřuje na český realitní trh a oceňuje budovy v kategoriích od průmyslových a skladových areálů až po bytové domy, oznámili vítěze 22. ročníku v přímém přenosu ze studia v pražském Karlíně. Poprvé v historii soutěže bylo vyhlášení výsledků přesunuto z listopadu na únor, a navíc do online prostoru.

Přečíst ⟶
24. 02. 2021
Jedním z nejlepších hotelů v soutěži Best of Realty je Mamaison Residence Downtown Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Mamaison Residence Downtown Prague získal druhé místo v kategorii hotelů v prestižní soutěži Best of Realty, jejíž 22. ročník byl minulý týden vyhlášen. Hotel v samém srdci Prahy patří do portfolia CPI Hotels, největší hotelové skupiny v Česku.

Přečíst ⟶
23. 02. 2021
Nejlepší české stavby? Úspěch slavily pražské kanceláře

Letošnímu 22. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ znovu dominovaly rezidence. Přestože se koronavirová nákaza nepromítla do počtu ani kvality přihlášených projektů, galavečer s vyhlášením nejlepších staveb, realizovaných v Česku po 1. lednu 2019, měl netradiční podobu.

Přečíst ⟶
22. 02. 2021
Nejzelenější projekt roku: Centrála ČSOB získala ocenění Best of Realty 2020 za udržitelnost

Nová centrála Československé obchodní banky v Praze v Radlické ulici získala letošní cenu Best of Realty – Nejlepší z realit za udržitelnost. Vyhrála také kategorii nových administrativních center.

Přečíst ⟶
22. 02. 2021
The Best Administrative Building of 2020 Has 177 Boreholes

The competition of the best projects on the Czech real estate market "Best of Realty 2020" knows the winners. ČSOB bank won in the category of New Administrative Centers with its southern part of the headquarters called SHQ located in Prague 5.

Přečíst ⟶
22. 02. 2021
Nejlepší administrativní budova má téměř 200 zemních vrtů

Soutěž těch „nej“ projektů na českém realitním trhu Best of Realty 2020 vyhrála v kategorii "Nová administrativní centra" banka ČSOB se svou jižní částí centrály SHQ v Praze.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Distribuční centrum Real Digital v Panattoni Parku Cheb South bylo vyhlášeno nejlepší průmyslovou budovou v Česku za poslední rok

Stavitel průmyslových zón Panattoni opět triumfoval v prestižní oborové soutěži Best of Realty, která oceňuje ty nejlepší developerské projekty za posledních 12 měsíců. V kategorii průmyslových a logistických areálů zvítězilo distribuční centrum, které postavil pro společnost Real Digital v Panattoni Parku Cheb South. Vyhlášení výsledků a předání ocenění těm nejlepším proběhlo ve středu 17. února 2021 prostřednictvím online vysílání.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Centrála ČSOB je nejzelenější projekt roku - Best of Realty 2020

Nová centrála Československé obchodní banky v Praze v Radlické ulici získala letošní cenu Best of Realty – Nejlepší z realit za udržitelnost. Vyhrála také kategorii nových administrativních center. „Nová jižní budova banky hned v několika rovinách přesahuje běžný rámec novostaveb. Je to dáno inovativním přístupem banky jako osvíceného investora a zaměstnavatele. Výsledkem je pak komplexně řešený projekt, který vytváří flexibilní prostředí pro své uživatele a zároveň respektuje životní prostředí, což mimo jiné potvrzuje vůbec nejvyšší možné ohodnocení v rámci mezinárodní environmentální certifikace LEED na úrovni Platinum,“ řekla výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy Simona Kalvoda, členka odborné poroty 22. ročníku soutěže, která cenu Environmentální projekt roku Best of Realty 2020 na slavnostním večeru vyhlašovala.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Nejlepšími budovami jsou centrála ČSOB nebo bytový dům v Liberci

Nejlepšími budovami roku 2020 se v anketě společnosti Best of Realty staly v bytových projektech Rezidence Park Masarykova v Liberci a Vila Na Petřinách v Praze 6.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Viladům Na Petřinách 7 vítězem 22. ročníku soutěže Best Of Realty

Rezidenční projekt Na Petřinách 7, za jehož realizací stojí společnost All New Development, zvítězil ve 22. ročníku prestižní soutěže Best Of Realty v kategorii bytových projektů menšího rozsahu.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Soutěž ocenila nejlepší bytové projekty, kanceláře, hotely i haly

Vítězi 22. ročníku soutěže Best of Realty se staly Vila na Petřinách, nová centrála ČSOB, The Fizz Student House v Praze 7 a průmyslový areál Real Digital v Chebu. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Centrála ČSOB získala ocenění Best of Realty 2020 za udržitelnost

Nová centrála Československé obchodní banky v Praze v Radlické ulici získala letošní cenu Best of Realty – Nejlepší z realit za udržitelnost. Vyhrála také kategorii nových administrativních center.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Vila Na Petřinách 7 a Rezidence Park Masarykova jsou mezi vítězi 22. ročníku Best of Realty-Nejlepší z realit

V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, která naše čtenáře nejvíc zajímá, letos získalo nominaci 21 uchazečů: osm v kategorii bytových projektů menšího rozsahu (do 50 bytových jednotek) a 13 v kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu (od 51 bytových jednotek). V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Vila Na Petřinách 7 v Praze 6. Ocenili velkorysý přístup při volbě použitých materiálů a zařizovacích prvků, práci s detaily a kvalitní řešení společných prostor i zeleně. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl projekt Rezidence Park Masarykova v Liberci. Jury v tomto případě vyzdvihla vybudování kvalitního moderního bydlení v centru Liberce, efektivní a zároveň elegantní využití terénu – včetně originálního zapojení potoka protékajícího pozemkem.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
V kategorii hotelů titul získal THE FIZZ Student House v Praze 7

V kategorii hotelů titul získal THE FIZZ Student House v Praze 7. Ve své kategorii zvítězil díky jedinečnosti konceptu komplexních služeb určených pro ubytování mladé generace. Projekt je podle poroty i pozitivním příkladem dalšího rozvoje území v blízkosti pražského Nádraží Holešovice.

Přečíst ⟶
19. 02. 2021
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit vyhlásila vítěze 22. ročníku

Mezi vítěze se tentokrát více než v předchozích ročnících dokázaly prosadit projekty napříč celou Českou republikou. Kromě pražských byly oceněny i projekty v Liberci, Brně, Chebu, Pardubicích a Dobšicích u Znojma.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
The Na Petřinách 7 Apartment House Receives Award at the 22nd Annual Best of Realty Ceremony

The Na Petřinách 7 residential project, realized by All New Development, was the winner in the category of small-scale apartment projects at the 22th annual prestigious Best of Realty awards. The Svoboda & Williams real estate agency was exclusively retained to mediate the sale of units in this premium residential project.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Soutěž „Best of Realty — Nejlepší z realit“ vyhlásila vítěze 22. ročníku

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2020“ se ucházely stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2019, a to ve čtyřech základních kategoriích (v každé z nich se uděluje první, druhé a třetí místo): Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Distribuční centrum Real Digital v Panattoni Parku Cheb South bylo vyhlášeno nejlepší průmyslovou budovou v Česku za poslední rok

Stavitel průmyslových zón Panattoni opět triumfoval v prestižní oborové soutěži Best of Realty, která oceňuje ty nejlepší developerské projekty za posledních 12 měsíců. V kategorii průmyslových a logistických areálů zvítězilo distribuční centrum, které postavil pro společnost Real Digital v Panattoni Parku Cheb South. Vyhlášení výsledků a předání ocenění těm nejlepším proběhlo ve středu 17. února 2021 prostřednictvím online vysílání. 

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Ocenění za nejlepší průmyslovou budovu putovalo do Chebu

Distribuční centrum Real Digital v Panattoni Parku Cheb South bylo vyhlášeno nejlepší průmyslovou budovou v Česku v uplynulém roce.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Nejzelenější projekt roku: Centrála ČSOB získala ocenění Best of Realty 2020 za udržitelnost

Nová centrála Československé obchodní banky v Praze v Radlické ulici získala letošní cenu Best of Realty – Nejlepší z realit za udržitelnost. Vyhrála také kategorii nových administrativních center. „Nová jižní budova banky hned v několika rovinách přesahuje běžný rámec novostaveb. Je to dáno inovativním přístupem banky jako osvíceného investora a zaměstnavatele. Výsledkem je pak komplexně řešený projekt, který vytváří flexibilní prostředí pro své uživatele a zároveň respektuje životní prostředí, což mimo jiné potvrzuje vůbec nejvyšší možné ohodnocení v rámci mezinárodní environmentální certifikace LEED na úrovni Platinum,“ řekla výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy Simona Kalvoda, členka odborné poroty 22. ročníku soutěže, která cenu Environmentální projekt roku Best of Realty 2020 na slavnostním večeru vyhlašovala.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Soutěž „Best of Realty — Nejlepší z realit“ vyhlásila vítěze 22. ročníku

V podvečer 17. února 2021 byly vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za rok 2020. O vítězích již 22. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ rozhodla desetičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Soutěž „Best of Realty — Nejlepší z realit“ má vítěze

V podvečer 17. února 2021 byly v přímém přenosu ze studia v pražském Karlíně vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za rok 2020. O vítězích již 22. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ rozhodla desetičlenná porota v čele s Tomášem Drtinou (agentura Incomind). Mezi vítěze se tentokrát více než v předchozích ročnících dokázaly prosadit projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských byly oceněny i projekty v Liberci, Brně, Chebu, Pardubicích a Dobšicích u Znojma.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Zlato v Best of Realty pro Rezidenci Masarykova

V konkurenci téměř 50 přihlášených projektů v soutěži BEST OF REALTY 2020 první místo získala bytová Rezidence Park Masarykova, kterou v loňském roce v Liberci dokončili stavaři společnosti SYNER.

Přečíst ⟶
18. 02. 2021
Zvláštní cena poroty: prohlédněte si úspěšné sídlo vinařství v Dobšicích

Stavba Vinařství Lahofer od proslulého architektonického týmu Chybik+Kristof získala ve středu Zvláštní cenu poroty v soutěži Best of Realty – Nejlepší z realit 2020. Nové sídlo vinařství, které je zasazené do vinic v Dobšicích na Znojemsku se lidem slavnostně otevřelo loni v červnu.

Přečíst ⟶
17. 02. 2021
Soutěž „Best of Realty — Nejlepší z realit“ vyhlásila vítěze 22. ročníku

V podvečer 17. února 2021 byly v přímém přenosu ze studia v pražském Karlíně vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za rok 2020. O vítězích již 22. ročníku soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla desetičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou (agentura Incomind). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Mezi vítěze se tentokrát více než v předchozích ročnících dokázaly prosadit projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských byly oceněny i projekty v Liberci, Brně, Chebu, Pardubicích a Dobšicích u Znojma.

Přečíst ⟶
17. 02. 2021
Zlato v soutěži Best of Reality získala mezi padesátkou projektů liberecká Rezidence Park Masarykova

V konkurenci téměř 50 přihlášených projektů v soutěži BEST OF REALTY 2020 první místo získala bytová Rezidence Park Masarykova, kterou v loňském roce v Liberci dokončili stavaři společnosti SYNER.

Přečíst ⟶

27. 10. 2020
Rezidence Sakura opět zabodovala, je mezi čtyřmi nejlepšími budovami světa

Nominaci odborné poroty si vysloužila Sakura i v letošním 22. ročníku tuzemské nejprestižnější oborové soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit v kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu. 

Přečíst ⟶
26. 10. 2020
Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru, vstoupila již do svého 22. ročníku

O nominaci na respektovaný titul se do 4. září 2020 mohly ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2019. 

Přečíst ⟶
26. 10. 2020
O titul "Best of Realty - Nejlepší z realit 2020" letos usiluje téměř 50 projektů

V první polovině září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek a odborná porota na svých zasedáních nominovala projekty, které se budou v jednotlivých kategoriích ucházet o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2020“. 

Přečíst ⟶
23. 10. 2020
O titul usiluje téměř 50 projektů

 Jury se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), bankéřů, realitních makléřů, reprezentantů poradenských společností a také České rady pro šetrné budovy s ohledem na to, že nemovitosti čím dál více směřují k energetické a environmentální šetrnosti.

Přečíst ⟶
23. 10. 2020
Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“

O nominaci na respektovaný titul se do 4. září 2020 mohly ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2019. Ze strany organizátora jsou nyní všechny aktivity spojené se soutěží v plném proudu. Desetičlenná odborná porota, v jejímž čele stojí Dr. Tomáš Drtina (agentura Incomind), na svých zasedáních rozhoduje o tom, které projekty letos budou v jednotlivých kategoriích bojovat o vítězství. Jury se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), bankéřů, realitních makléřů, reprezentantů poradenských společností a také České rady pro šetrné budovy s ohledem na to, že nemovitosti čím dál více směřují k energetické a environmentální šetrnosti.

Přečíst ⟶
22. 10. 2020
Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru

Galavečer s vyhlášením výsledků českých „realitních Oskarů“ a předáním ocenění byl, s ohledem na aktuální vývoj pandemie koronaviru, posunut z tradičního listopadu na druhou polovinu ledna roku 2021. Jeho dějištěm se opět stane pražské Forum Karlín.

Přečíst ⟶
22. 10. 2020
O titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2020 usiluje téměř 50 projektů, nejvíce rezidenčních

Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru, vstoupila již do svého 22. ročníku. V první polovině září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek a odborná porota na svých zasedáních nominovala projekty, které se budou v jednotlivých kategoriích ucházet o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2020“.

Přečíst ⟶
22. 10. 2020
O titul Best of Reality 2020 usiluje téměř 50 projektů

Odborná porota 22. ročníku soutěže nominovala projekty, které se ucházejí o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit“.

Přečíst ⟶

24. 11. 2019
Nejlepší nové kancelářské budovy roku 2019. Pracujete v nich?

Dva pražské a jeden brněnský projekt ovládly 21. ročník prestižní české soutěže nemovitostí Best of Realty 2019 – Nejlepší z realit. Které kancelářské budovy se umístil na vítězných příčkách a čím si získaly přízeň poroty?

Přečíst ⟶
17. 11. 2019
Zlínský Prior získal prestižní ocenění

Obchodní dům Zlín se dočkal dalšího prestižního ocenění. Zdařilou obnovu baťovské dominanty, která se přesně před rokem po rekonstrukci znovu otevřela veřejnosti, ocenili porotci soutěže Best of Realty. Ta již 21 let hodnotí nejlepší projekty českého realitního trhu uplynulého roku. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v úterý 12. listopadu v Praze, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí společnoti HP Tronic Martina Žáčková.

Přečíst ⟶
17. 11. 2019
Nejlepší z realit – Best of Realty zná všechny vítěze

Na slavnostním večeru byly v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou (GfK Czech). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Přečíst ⟶
15. 11. 2019
Nové kancelářské centrum Churchill v Praze zaujalo porotce i veřejnost

Nejzdařilejší stavby, dokončené od začátku loňského roku, se utkaly v prestižní soutěži Best of Realty 2019. Odborná porota rozhodovala mezi čtyřicítkou nominovaných v pěti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Administrativní centra, Obchodní centra, Hotely, Průmyslové areály. Hned několikrát se na pódium Fora Karlín, kde se letošní galavečer konal, vraceli zástupci společnosti Penta Real Estate.

Přečíst ⟶
14. 11. 2019
Obchodní dům Zlín získal ocenění Best of Realty

Obchodní dům Zlín se dočkal dalšího prestižního ocenění. Zdařilou obnovu baťovské dominanty, která se přesně před rokem po rekonstrukci znovu otevřela veřejnosti, ocenili porotci soutěže Best of Realty. Ta již 21 let hodnotí nejlepší projekty českého realitního trhu uplynulého roku. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v úterý 12. listopadu v Praze.

Přečíst ⟶
14. 11. 2019
Nejlepší industriální stavbou Česka je logistické centrum největší sítě lékáren Dr.Max a distributora léků ViaPharma

V kategorii „Skladové a průmyslové areály“ 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ zvítězil projekt developera Panattoni pro lékárenské společnosti ViaPharma a Dr.Max, které patří pod skupinu Penta Investments. Vznikl v průmyslovém areálu v Pavlově na dálnici D6 na západ od Prahy, lékárenské společnosti do něj chtějí nainstalovat automatické skladovací technologie a slibují si od něj zefektivnění distribuce.

Přečíst ⟶
13. 11. 2019
Prestižní soutěž „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“ zná své vítěze letošního roku

Na slavnostním večeru byly dne 12.11.2019 v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou (GfK Czech). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Přečíst ⟶
13. 11. 2019
Nejlepší bytový projekt je v Praze 5, obchodní centrum ve Zlíně

Vítězem 21. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit se v kategorii větších bytových projektů stala druhá etapa Rezidence Waltrovka v Praze 5. Z obchodních center porotu nejvíce zaujal Obchodní dům Zlín. V menších bytových projektech uspěla Barrandovská zahrada v Praze 5. Mezi novými administrativními centry zvítězil projekt Praga Studios v Praze 8. V kategorii hotelů titul získal Hotel Jungmannovo náměstí 1 v Praze 1. U skladových a průmyslových areálů byl nejlepší projekt Viapharma/Dr.MAX v Panattoni Parku u pražského Letiště Václava Havla. Organizátoři to dnes oznámili na slavnostním vyhlášení výsledků.

Přečíst ⟶
13. 11. 2019
Baťovský Obchodní dům získal další ocenění: Best of Realty

Zlínský Obchodní dům má další prestižní ocenění. Zdařilou obnovu baťovské dominanty, která se přesně před rokem po rekonstrukci znovu otevřela veřejnosti, ocenili porotci soutěže Best of Realty.

Přečíst ⟶
13. 11. 2019
Cyberdog zvítězil v 21. ročníku Best of Realty

Na slavnostním galavečeru v pražském Foru Karlín byly 12. listopadu vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. Mezi vítězi 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, nechyběla ani společnost Trigema s projektem technologicko-informačního centra Cyberdog.

Přečíst ⟶
13. 11. 2019
Letošní Best of Realty má vítěze

Na slavnostním večeru byly včera v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ rozhodla devítičlenná odborná porota v čele s Tomášem Drtinou ze společnosti GfK. Mediálním partnerem soutěže je také Stavební fórum.

Přečíst ⟶
12. 11. 2019
Obchodní dům Zlín se dočkal dalšího prestižního ocenění!

Stal se vítězem 21. ročníku soutěže Best of Realty 2019 v kategorii Obchodní centra! Zdařilou rekonstrukci unikátního prvorepublikového projektu ocenila odborná porota této soutěže, která již 21 let hodnotí nejlepší projekty českého realitního trhu uplynulého roku. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v úterý 12. listopadu v Praze.

Přečíst ⟶
8. 11. 2019
Říjnové reality: Praha má další megaprojekt

Porota soutěže „Best of  Realty – Nejlepší z realit“ nominovala projekty, které se budou ucházet o vítězství v letošních pěti soutěžních kategoriích. Vyhlášení výsledků proběhne v úterý 12. listopadu na slavnostním večeru v budově Forum Karlín.

Přečíst ⟶
22. 10. 2019
O titul best of realty – nejlepší z realit 2019 usiluje i přes 20 rezidenčních projektů

Projekty soutěží v pěti základních kategoriích - Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. „Největší počet uchazečů o respektovaný titul je již tradičně mezi rezidenčními projekty. A také letos je tato kategorie rozdělena na dvě, a to podle jejich rozsahu: do 50 bytových jednotek a od 51 jednotek,“ říká Jana Hrabětová, ředitelka soutěže. „Best of Realty letošním ročníkem vstoupila do třetí dekády své existence, během níž byly oceněny stovky projektů napříč celou Českou republikou. S ohledem na vývoj realitního trhu a jeho pevné místo v tuzemské ekonomice soutěž letos rozšiřujeme o další dvě kategorie. Do Síně slávy každý rok uvedeme jednu výjimečnou osobnost, která se zasloužila o rozvoj, propagaci a dobré jméno trhu nemovitostí, developmentu či souvisejících oborů. V neposlední řadě reagujeme na vzrůstající společenskou poptávku po výstavbě energeticky šetrných budov vypsáním nové soutěžní kategorie Environmentálně šetrný projekt, jehož vítěz bude vybrán napříč všemi nominovanými projekty,“ přibližuje novinky letošního ročníku Jana Hrabětová.

Přečíst ⟶
22. 10. 2019
O titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2019 usilují více než čtyři desítky projektů

Do své další fáze vstoupil 21. ročník soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit. V září uzavřel pořadatel soutěže společnost Best of Realty příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním zasedání nominovala projekty, které se budou v jednotlivých kategoriích ucházet o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2019. Vyhlášení výsledků a předání ocenění těm nejlepším proběhne v úterý 12. listopadu na slavnostním večeru ve Foru Karlín v Praze 8.

Přečíst ⟶
22. 10. 2019
Česká rada pro šetrné budovy

V čele devítičlenné odborné poroty soutěže, považované v tuzemsku za nejprestižnější v oboru, stojí Dr. Tomáš Drtina (GfK Czech). Jury se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), bankéřů, realitních makléřů a reprezentantů poradenských společností. S ohledem na letošní novou soutěžní kategorii – Environmentálně šetrný projekt – je členkou poroty také zástupkyně České rady pro šetrné budovy.

Přečíst ⟶
22. 10. 2019
O titul BEST OF REALTY – Nejlepší z realit 2019 usilují více než čtyři desítky projektů

Do své další fáze vstoupil 21. ročník soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“. V září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním zasedání nominovala projekty, které se budou v jednotlivých kategoriích ucházet o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2019. Vyhlášení výsledků a předání ocenění těm nejlepším proběhne v úterý 12. listopadu na slavnostním večeru ve Foru Karlín v Praze 8.

Přečíst ⟶
27. 06. 2019
Začíná 21. ročník soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit

„V souvislosti se vstupem do třetího desetiletí soutěže jsme se rozhodli rozšířit udělovaná ocenění o nové kategorie. První z nich je Síň slávy. Do ní bude organizátorem soutěže každý rok uvedena jedna osobnost, která se v uplynulých letech výjimečnou formou zasadila o rozvoj, propagaci a dobré jméno realitního trhu, developmentu či souvisejících oborů. Počínaje letošním ročníkem bude udělována také Cena pro environmentálně šetrný projekt: členem poroty soutěže proto bude zástupce České rady pro šetrné budovy, jenž bude garantem této kategorie a ze všech nominovaných projektů vybere jeden, který tuto cenu získá. Novinkou je i změna místa konání slavnostního večera, na němž budou v listopadu vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům ve všech vyhlášených kategoriích. Dosavadní prostor Kongresového centra České národní banky již nedostačoval velkému zájmu o účast na této akci, letos se tak dějištěm galavečera poprvé stane pražské Forum Karlín,“ přibližuje novinky letošního ročníku Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.

Přečíst ⟶
26. 06. 2019
Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“ se letos rozšiřuje o další dvě kategorie: Síň slávy a Environmentálně šetrný projekt.

„V souvislosti se vstupem do třetího desetiletí soutěže jsme se rozhodli rozšířit udělovaná ocenění o nové kategorie. První z nich je Síň slávy. Do ní bude organizátorem soutěže každý rok uvedena jedna osobnost, která se v uplynulých letech výjimečnou formou zasadila o rozvoj, propagaci a dobré jméno realitního trhu, developmentu či souvisejících oborů. Počínaje letošním ročníkem bude udělována také Cena pro environmentálně šetrný projekt: členem poroty soutěže proto bude zástupce České rady pro šetrné budovy, jenž bude garantem této kategorie a ze všech nominovaných projektů vybere jeden, který tuto cenu získá. Novinkou je i změna místa konání slavnostního večera, na němž budou v listopadu vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům ve všech vyhlášených kategoriích. Dosavadní prostor Kongresového centra České národní banky již nedostačoval velkému zájmu o účast na této akci, letos se tak dějištěm galavečera poprvé stane pražské Forum Karlín,“ přibližuje novinky letošního ročníku Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.

Přečíst ⟶
26. 06. 2019
Soutěž otevírá pro přihlášky projektů do 21. ročníku

Do svého již 21. ročníku vstupuje soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru. O nominaci na ceněný titul se mohou až do 2. září 2019 ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2018.  Soutěž se letos rozšiřuje o další dvě kategorie: Síň slávy a Environmentálně šetrný projekt. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhne v úterý 12. listopadu 2019 ve Foru Karlín v Praze 8.

Přečíst ⟶
25. 06. 2019
Do svého již 21. ročníku vstupuje soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit

O nominaci na ceněný titul se mohou až do 2. září 2019 ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2018.  Soutěž se letos rozšiřuje o další dvě kategorie: Síň slávy a Environmentálně šetrný projekt. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhne v úterý 12. listopadu 2019 ve Foru Karlín v Praze 8. 

Přečíst ⟶
25. 06. 2019
Soutěž Best of Realty připravila pro svůj 21. ročník několik novinek

O cenách udělovaných v základních kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály rozhoduje odborná porota, udělující i jednu Zvláštní cenu poroty. Speciální ocenění „Award for Excellence“ každoročně vyhlašuje a na galavečeru předává také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnese Cenu čtenářů. Jak již bylo zmíněno v úvodu, letošní ročník se rozšiřuje o dvě zcela nové kategorie: Síň slávy a Environmentálně šetrný projekt.

Přečíst ⟶
25. 06. 2019
Soutěž otevírá pro přihlášky projektů do 21. ročníku

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě úzce spolupracuje s realitními agenty, agenturami pro výzkum trhu, zástupci developerských společností, architekty, bankami, profesními sdruženími, poradenskými společnostmi a dalšími relevantními subjekty českého realitního a developerského trhu. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů.

Přečíst ⟶

19. 11. 2018
Vítězi 20. ročníku BEST OF REALTY v kategorii rezidenčních projektů Luka Living a Truhlárna

V kategorii rezidenčních projektů, která naše čtenáře nejvíce zajímá, získalo letos nominaci celkem dvacet uchazečů: z toho sedm v kategorii menších bytových projektů a třináct v kategorii větších projektů.
V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Truhlárna v Praze 6. Podle nich projekt dokázal velmi zdařile vyřešit dva nelehké úkoly: vytvořit komorní, luxusní a zároveň velmi netradiční bydlení pro nejnáročnější klientelu a citlivým přístupem přispět nejen k zachování, ale i k podtržení původní atmosféry této části pražského Břevnova.
V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl projekt Luka Living v Praze 13. Jury u něj vyzdvihla velmi odvážný, razantní, a především úspěšný vstup do málo rozvinuté oblasti nájemního bydlení. Ambiciózní projekt nastavil za použití těch nejmodernějších technologií zcela novou úroveň nájemního bydlení v hlavním městě. Navíc díky vhodně zvolené struktuře nebytových prostor výrazně zvýšil úroveň služeb nejen pro obyvatele domu, ale i rezidenty v jeho sousedství.

Přečíst ⟶
19. 11. 2018
„Best of realty – Nejlepší z realit“ zná vítěze letošního ročníku

Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Přečíst ⟶
19. 11. 2018
Byty i továrny jde postavit invenčně. Podívejte se na nejlepší oceněné projekty

Letošní 20. ročník prestižní soutěže Nejlepší z realit - Best of Realty opět doložil, že nejlepší novostavby bytových domů a administrativních center se staví v Praze. Výjimkou mezi oceněnými je rekreační bydlení u Máchova jezera, jehož investor získal druhou cenu v kategorii rezidenční projekty většího rozsahu.

Přečíst ⟶
15. 11. 2018
Rekordní počet soutěžících

Na slavnostním galavečeru byly v pražském Kongresovém centru ČNB vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích jubilejního 20. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Korporátní bankovnictví).
O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2018“ se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2017, a to v kategoriích: rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra, hotely a skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž probíhá. Stejně jako vloni byla udělena i Cena čtenářů, kdy prostřednictvím hlasovací stránky mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici a vyjádřit tak „vox populi“.

Přečíst ⟶
15. 11. 2018
Prestižní soutěž „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“ zná své vítěze letošního ročníku

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2018″ se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2017, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Svou cenu „Award for Excellence” udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž probíhá. Stejně jako vloni byla udělena i Cena čtenářů, kdy prostřednictvím hlasovací stránky mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici a vyjádřit tak „vox populi”.

Přečíst ⟶
15. 11. 2018
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit 2018 – výsledky

Na slavnostním galavečeru 15. 11. 2018 byly v Praze v Kongresovém centru České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích jubilejního 20. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Korporátní bankovnictví). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Přečíst ⟶
15. 11. 2018
Prestižní soutěž zná své vítěze letošního ročníku

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů získalo letos nominaci celkem dvacet uchazečů: z toho sedm v kategorii menších bytových projektů a třináct v kategorii větších projektů. V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Truhlárna v Praze 6. Podle nich projekt dokázal velmi zdařile vyřešit dva nelehké úkoly: vytvořit komorní, luxusní a zároveň velmi netradiční bydlení pro nejnáročnější klientelu a citlivým přístupem přispět nejen k zachování, ale i k podtržení původní atmosféry této části pražského Břevnova. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl projekt Luka Living v Praze 13. Jury u něj vyzdvihla velmi odvážný, razantní, a především úspěšný vstup do málo rozvinuté oblasti nájemního bydlení. Ambiciózní projekt nastavil za použití těch nejmodernějších technologií zcela novou úroveň nájemního bydlení v hlavním městě. Navíc díky vhodně zvolené struktuře nebytových prostor výrazně zvýšil úroveň služeb nejen pro obyvatele domu, ale i rezidenty v jeho sousedství.

Přečíst ⟶

20. 11. 2017
Nejlepší z realit 2017: kromě záplavy komerčních projektů ocenila porota také moderní kostel

Příjemným překvapením byla Zvláštní cena, kterou porota udělila kostelu sv. Václava v Sazovicích u Zlína. Obyvatelé vesnice připravovali stavbu kostela, který tu chyběl, od konce druhé světové války. Nový kostel sv. Václava postavil místní stavitel podle projektu architekta Marka Jana Štěpána a jeho týmu. Realizaci vesnice financovala z darů místních podnikatelů i příspěvků obyvatel. Architekti navrhli unikátní stavbu, která připomíná svitek papíru – kostel je jednoduchý, plný světla a nadčasový.

Přečíst ⟶
12. 11. 2017
Nejlepší projekty roku: ocenění získal kostel, obchodní centrum i hotel

Už 19. ročník soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ zná své vítěze. Nominace letos získaly celkem 43 projekty v pěti základních kategoriích. O vítězství se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2016.

Přečíst ⟶
10. 11. 2017
Výsledky odrážejí dobrou kondici trhu

V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů získalo letos nominaci celkem 18 uchazečů, z toho šest v kategorii menších bytových projektů a dvanáct v kategorii větších. V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Villa Atrium Bubeneč v Praze 6. Ocenili kvalitní a moderní architekturu, která oživila lokalitu a vhodně doplnila okolní zástavbu. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl DOCK River Watch 2 v Praze 8. Jury vyzdvihla nejen samotný projekt, ale také dlouhodobou a nyní již zjevně velmi zdařilou snahu developera o přerod zanedbané lokality v novou, živou městskou čtvrť. Velmi kvalitní architektura i použité materiály jen podtrhují, jak velkou a pozitivní proměnou celá oblast prochází.

Přečíst ⟶
10. 11. 2017
Nejlepší průmyslovou stavbou roku je CTPark Planá nad Lužnicí

V Kongresovém centru České národní banky byly vyhlášeny výsledky 19. ročníku soutěže „Nejlepší z realit - Best of Realty“. Vedle rezidenčních, obchodních či kancelářských budov byly vyhlášeny i tři nejlepší budovy v kategorii Skladové a průmyslové parky. První cenu si odnesl areál CTPark Planá nad Lužnicí.

Přečíst ⟶
10. 11. 2017
Best of Reality ovládla Praha. Zdejší projekty dostaly nejvyšší ocenění

Soutěž Nejlepší z realit v letošním roce ovládly developeři se svými projekty v Praze. Odborná porota složená z osmi porotců hodnotila především  lokalitu, urbanistické a architektonické řešení, kvalitu realizace a úspěšnost na realitním trhu.
Mezi rezidenčními byty do 50 bytů se na první místě umístila Villa Atrium Bubeneč od společností Codeco / Pata & Frydecký Architekti. Zvláštní cenu poroty získal kostel svatého Václava v Sazovicích u Zlína. Obyvatelé obce si ze svých prostředků, darů od sponzorů a s pomocí architekta postavili kostel jednoduché a nadčasové architektury.

Přečíst ⟶
10. 11. 2017
Další cena za architekturu

Architektura je ve Smetanově městě často skloňovaným pojmem. Není tak neobvyklé, že počiny významných architektů bodují u odborných porot Místostarosta Josef Janeček začátkem týdne převzal cenu Award for Excellence za dlouhodobou a významnou podporu soudobé architektury.

Přečíst ⟶
9. 11. 2017
Realitními projekty DOCK, Mechanica, Centrum Chodov nebo Theresian Hotel

V 19. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty zvítězily v jednotlivých kategoriích rezidenční projekt DOCK River Watch 2 v Praze 8, administrativní centrum Mechanica v Praze 5, rozšíření obchodního Centra Chodov, Theresian Hotel & Spa v Olomouci a CTPark v Plané nad Lužnicí. Mezi projekty menšího rozsahu vyhrála Villa Atrium Bubeneč.

Přečíst ⟶
9. 11. 2017
Soutěž Best of Realty 2017 – výsledky

Na slavnostním galavečeru byly 7. listopadu v Praze v Kongresovém centru České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 19. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Korporátní bankovnictví).

Přečíst ⟶
9. 11. 2017
Theresian Hotel & Spa zabodoval a získal 1. místo v prestižní soutěži „BEST OF REALTY“

V kategorii hotelů získal titul olomoucký Theresian Hotel & Spa za velmi zdařilou a citlivou rekonstrukci historického domu „s příběhem“ v centru města. Porota neocenila jen skvělou architekturu a vhodná interiérová řešení, ale také přístup vedení a personálu k prvním hostům hotelu. Hodnocení klientů řadí tento hotel mezi nejkvalitnější a nejžádanější v České republice, popisuje jeden z porotců.

Přečíst ⟶
8. 11. 2017
Nejlepší stavby: Byty v areálu bývalé továrny na letecké motory či kostel

V klání Best of Realty soutěžilo celkem 43 projektů. Po roce se udělovala i cena za nejlepší nákupní centrum. Zvláštní cenu obdržel netradiční svatostánek.

Přečíst ⟶
8. 11. 2017
Kdo získal "realitní Oscary"? Známe nejlepší bytové domy, hotely i kanceláře

Vítěze 19. ročníku soutěže Best of Realty vybrala osmičlenná odborná porota. Vedle zástupců profesních sdružení v ní zasedli bankéři, realitní poradci či samotní uživatelé nemovitostí. U přihlášených projektů hodnotili lokalitu, urbanistické a architektonické řešení, kvalitu provedení a úspěšnost na realitním trhu.

Přečíst ⟶
8. 11. 2017
Ceny Best of Realty - Nejlepší z realit 2017 jsou rozdány. A kdo se letos titulem pyšní?

Na slavnostním galavečeru byly včera v Praze v Kongresovém centru České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům tuzemského realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích již 19. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realtyrozhodla osmičlenná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Přečíst ⟶

24. 11. 2016
Best of Realty 2016 – výsledky odrážejí vyšší kvalitu domácího developmentu

Na slavnostním galavečeru byly v Kongresovém sále ČNB vyhlášeny výsledky 18. ročníku soutěže Best of Realty a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. „Kvalita nominovaných v letošním ročníku dokumentuje další oživení developerského trhu ve všech hodnocených kategoriích. Nejvíce je to vidět na rezidenčním segmentu.“ – tak hodnotí výsledky letošního ročníku Pavel Kühn, předseda poroty soutěže.

24. 11. 2016
Výroční cena ARTN letos připadla projektu ELI BEAMLINES

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) letos po patnácté rozhodla o držiteli prestižní Výroční ceny „AWARD FOR EXCELLENCE“. Za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj českého trhu nemovitostí byl letos oceněn projekt laserového centra ELI BEAMLINES v Dolních Břežanech.

21. 11. 2016
Nejlepší z realit 2016

V pražském Kongresovém sále ČNB byla předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 18. ročníku soutěže "Nejlepší z realit − Best of Realty" rozhodla devítičlenná odborná porota. U veřejnosti získal nejvíce hlasů projekt Byty Na Vackově v Praze 3 od společnosti Metrostav Development − vpravo na prvním snímku je Ondřej Buršík, obchodní ředitel firmy. Cenu předává Roman Latuske, generální ředitel vydavatelství Economia.

Přečíst ⟶
21. 11. 2016
Úspěšný projekt CTP: Hotel Courtyard by Marriott v Brně získal 2. místo v prestižní soutěži Best of Realty 2016

Hotel Courtyard by Marriott v Brně získal v nejprestižnější soutěži ve svém oboru druhé místo v kategorii „Hotely“. Projekt společnosti CTP byl oceněn za rozvoj a výrazné rozšíření kvalitních hotelových služeb v Brně.

Přečíst ⟶
17. 11. 2016
Známe nejlepší realitní projekty roku. Uspěly nové bytové domy i záchrana chátrajících míst

Přečíst ⟶
16. 11. 2016
Nejlepší průmyslové reality roku 2016 oceněny

Na slavnostním galavečeru byly včera v Kongresovém sále České národní banky v Praze vyhlášeny výsledky a předána ocenění vítězným projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. V soutěži „Nejlepší z realit – Best of Realty“ ovládl kategorii skladových a průmyslových areálů projekt nové centrály a logistického centra společnosti DSV, realizovaný developerem Panattoni Europe ve středočeském Pavlově.

Přečíst ⟶
16. 11. 2016
Ocenění za nejlepší průmyslovou nemovitost získalo nové logistické centrum DSV

Nejlepší developerské projekty v České republice bojovaly jako každý rok o realitní ocenění Best of Realty. Přihlášených bylo celkem 37 projektů. V kategorii skladových a průmyslových nemovitostí se vítězem nakonec stalo logistické centrum DSV v Panattoni Parku Prague Airport II.

Přečíst ⟶
16. 11. 2016
Panattoni Europe zazářila na stupních vítězů v soutěži Best of Realty – Nejlepší z Realit

Developerská společnost Panattoni Europe obsadila dva stupně vítězů v 18. ročníku prestižní realitní soutěže Best of Realty, která oceňuje ty nejlepší developerské projekty za posledních 12 měsíců.

Přečíst ⟶

16. 12. 2016
Dvě realitní ceny zamířily do kraje

Domov pro seniory GrandPark Havířov a obchodní centrum Frýda ve Frýdku-Místku byly oceněny v soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty. V letošním, 17. ročníku soutěžilo v pěti kategoriích celkem 37 projektů.
Havířovský domov pro seniory dostal Zvláštní cenu poroty. "Porota nehodnotila pouze architektonickou stránku objektu, ale zajímal ji domov jako celek. Velmi nás těší, že náš projekt získal ocenění za posun v kvalitě a rozsahu nabízených sociálních služeb v Moravskoslezském kraji," řekl k výsledkům soutěže Ľubomír Vais, předseda představenstva společnosti EBM Partner, která je developerem a investorem projektu. Frýdecko-místecká Frýda získala druhé místo v kategorii Obchodní centra, podle porotců za vybudování moderního nákupního centra v ideální lokalitě, ležící na pomyslné hranici obou částí města, a za významné obohacení nabídky obchodu a zábavy ve Frýdku-Místku.

6. 12. 2015
Soutěž „Best of Realty“ ocenila vítěze letošního ročníku

17. ročník soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ zná své vítěze. O ocenění letos usilovalo 37 projektů v pěti základních kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Informují o tom pořadatelé soutěže.

6. 12. 2015
Letošní výsledky Best of Realty signalizují posun ke kvalitě

Na slavnostním galavečeru byly 11.11. vyhlášeny výsledky 17. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“ a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích rozhodla odborná porota v čele s Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking). O ocenění letos usilovalo celkem 37 projektů v pěti základních kategoriích. Uděleny byly také Zvláštní cena poroty, Cena ARTN „Award for Excellence“, Cena čtenářů a nově také Cena Erste Corporate Banking pod patronací generálního partnera soutěže.

6. 12. 2015
V soutěži Nejlepší z realit letos bodovaly mimopražské stavby. Vyhrála rezidence z Olomouce

Ocenění v soutěži "Best of Realty - Nejlepší z realit" si tuzemští developeři považují. Vítězem nejsilněji zastoupené rezidenční výstavby se v letošním 17. ročníku soutěže stal projekt Rezidence Na Dlouhé - nadstandardní bydlení v centru Olomouce.

1. 12. 2015
Havířovský GrandPark uspěl v realitní soutěži

Domov pro seniory GrandPark Havířov získal Zvláštní cenu poroty v celostátní soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty. V 17. ročníku soutěžilo celkem 37 projektů v pěti kategoriích.

Přečíst ⟶
27. 11. 2015
Nejlepší realitní projety roku 2015

Na slavnostním galavečeru byly 11. listopadu v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 17. ročníku soutěže "Nejlepší z realit – Best of Realty", která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota. 

Přečíst ⟶
25. 11. 2015
Ocenění Best of Realty 2015 poprvé získala budova základní školy. Titul ozdobil i domov pro seniory

Bezmála čtyři desítky projektů z různých koutů České republiky usilovaly o titul Best of Realty - Nejlepší z realit v letošním ročníku stejnojmenné soutěže. Vyhlášení výsledků soutěže, oceňující rezidenční, administrativní, obchodní, hotelové, skladové a průmyslové projekty, jejichž dokončení proběhlo v uplynulých zhruba dvaceti měsících, se odehrálo na slavnostním večeru ve středu 11. listopadu 2015 v Kongresovém sále ČNB v Praze.

Přečíst ⟶
19. 11. 2015
Realitní trháky roku

Po delším období útlumu se odeznívání realitní krize projevilo i v soutěži Nejlepší z realit - Best of Realty. Letos o ceny zápolilo téměř 40 projektů, velká většina z Prahy, 16 z nich patřilo bydlení. 
Jako nejlepší rezidenční projekt odborníci vybrali pražskou pasivní Vilu Na Výsluní firmy JRD a ateliéru Podlipný Sladký architekti (1). Druhý v této kategorii skončil Palác Dlouhá od FIM Group a ateliéru DaM (2), třetí dům Sedmikráska od Daramis Group a kanceláře Loxia (3), oba taktéž z Prahy.
V hlavním městě zůstaly i ceny za kancelářské budovy. Mezi novými je vítězem komplex Quadrio od CPI a kanceláře Cigler Marani Architects (4), mezi rekonstruovanými budova Na Příkopě 14 firmy NP Investments a kanceláří DaM, tbi.architekti, Verderame Cale Architecture a Aukett (5).
Nejlepším hotelem se stal Horský hotel Čeladenka v Čeladné investora Kovotour Plus a studia Havlický design (6). Mezi obchodními centry zvítězilo Centrum Pivovar Děčín od Settimo Developmentu a architekta Václava Hlaváčka (7). Cenu čtenářů získaly Apartmány Medvědín ve Špindlerově Mlýně od UBM Bohemia a kanceláře ADNS (8).

13. 11. 2015
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit 2015 – výsledky

Na slavnostním galavečeru byly včera 11. 11. 2015 v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 17. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking).

Přečíst ⟶
12. 11. 2015
Další ročník soutěže Nejlepší z realit zná své vítěze

Své vítěze zná letošní ročník prestižní soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit. Osmičlenná odborná porota vybírala ze 37 projektů v pěti základních kategoriích.

Přečíst ⟶
12. 11. 2015
Prestižní soutěž „ BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT“ zná vítěze letošního ročníku

Na slavnostním galavečeru byly včera v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.

Přečíst ⟶

4. 12. 2014
Nejlepší realitou je Vila Na Výsluní

Na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru České národní banky v Praze byly vyhlášeny výsledky šestnáctého ročníku soutěže "Nejlepší z realit – Best of Realty", která je v tuzemsku považována za nejprestižnější ve svém oboru.
O ocenění usilovalo celkem 37 projektů v šesti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely, Skladové a průmyslové areály a Rekonstruované kancelářské budovy. Soutěž probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.
V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, kde bylo celkem 16 uchazečů o titul, porotci udělili první cenu Vile Na Výsluní, vyprojektované architektonickým studiem Podlipný Sladký za excelentní interpretaci elegantního a pohodlného bydlení v tradiční vilové části pražských Strašnic. Luxusní nízkoenergetické byty postavené v pasivním standardu nejen šetří vlastníkům přibližně polovinu celkových měsíčních provozních nákladů, ale současně zaručují zdravé bydlení nedaleko centra.
Mezi obchodními centry zvítězilo Centrum Pivovar Děčín – nevšední nákupní centrum, které citlivě a zdařile spojuje původní historické části budov pivovaru z poloviny devatenáctého století s novými moderními prvky architektury. Z nových administrativních center si vítězství odneslo Quadrio v Praze 1, v kategorii hotelů za úspěšný koncept kompletní rekonstrukce původní Lorkovy vily, který oslovuje zejména domácí turisty.
Zvláštní cenu poroty letos získalo Forum Karlín za posun pražského Karlína do centra společenského a kulturního dění.
Předseda odborné poroty Pavel Kühn k letošnímu ročníku uvedl: "Šestnáctý ročník soutěže odráží pozitivní posun na trhu nemovitostí v České republice. I když jsme ještě daleko od období tzv.,zlatých časů realitního trhu, letošní projekty potvrdily další oživení developmentu." 

21. 11. 2014
Soutěž „ BEST OF REALTY“ zná svého vítěze

O vítězích 16. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking).

Přečíst ⟶
20. 11. 2014
Reportáž České televize v pořadu Zprávy ve 23

Reportáž je v čase 21:18 - 22:47

Přečíst ⟶
11. 11. 2014
Prestižní soutěž „BEST OF REALTY" ocenila Quadrio i Vilu Na Výsluní

Na slavnostním galavečeru byly v Praze v Kongresovém centru České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 16. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking).

11. 11. 2014
Výsledky soutěže Best of Realty — Nejlepší z realit 2014

Na slavnostním galavečeru byly 4. 11. 2014 v Praze v Kongresovém centru České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 16. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking).

Přečíst ⟶
10. 11. 2014
Cena pro Forum Karlín

V prestižní soutěži Best of Realty - Nejlepší z realit získal zvláštní cenu poroty projekt Forum Karlín v Praze 8, jehož součástí je i sídlo vydavatelství Economia. Ocenění přebral za developerskou firmu North Line Ondřej Špalek, vedle něj je Lenka Kostrounová (ČSOB), členka odborné poroty.

Přečíst ⟶
7. 11. 2014
Nejlepší projekty roku 2014: odborníci zvolili pasivní bytový dům

Už 16. ročník soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty zná své vítěze. O ocenění letos bojovalo celkem 37 projektů v šesti základních kategoriích. Byla udělena také Zvláštní cena poroty, Cena ARTN, a to Award for Excellence a Cena čtenářů.

Přečíst ⟶
7. 11. 2014
Šestnáctý ročník soutěže Nejlepší z realit zná své vítěze

Šestnáctý ročník prestižní české soutěže Nejlepší z realit - Best of Realty zná své letošní vítěze. V šesti kategoriích o nejlepší ocenění soupeřilo celkem 37 projektů, pro něž hlavní podmínkou bylo ukončené kolaudační řízení v průběhu minulého roku a alespoň polovina prostor určených k prodeji či pronájmu.

Přečíst ⟶
5. 11. 2014
V prestižní realitní soutěži bodovaly stavby miliardářů i firem z regionů

Vila Na Výsluní, Centrum Pivovar Děčín a Quadrio jsou trojicí hlavních vítězů 16. ročníku soutěže "Best of Realty - Nejlepší z realit". Ta je považována za nejprestižnější klání developerských projektů v tuzemsku.

Přečíst ⟶
5. 11. 2014
Soutěž "Nejlepší z realit – Best of Realty" zná letošní vítěze

Na slavnostním galavečeru byly v úterý v Praze v Kongresovém centru České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.

Přečíst ⟶

7. 11. 2013
Nejlepší z realit: Pražské secesní domy, vítkovický Gong i bývalé Rudé právo

Luxusní rezidenční projekt, který vznikl citlivou rekonstrukcí secesních domů. Unikátní přestavba nepoužívaného plynojemu na multifunkční budovu s hlavním sálem pro 1500 diváků v areálu národní kulturní památky Dolní Vítkovice. A také velkorysý projekt vznikající na místě bývalé budovy Rudého práva v širším centru Prahy. Takoví jsou letošní vítězové soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit. O nominaci se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2012. "Letošní počet nominovaných opět přesáhl čtyřicítku, což lze vnímat jako signál oživení trhu. Kromě kategorie Rezidenční projekty, kde byla patrná dominance hlavního města, porota hodnotila projekty z celé České republiky," říká předseda poroty Tomáš Drtina. Týdeník Ekonom na následujících stránkách nabízí přehled vítězných projektů včetně zdůvodnění verdiktu odborné poroty.

Přečíst ⟶
7. 11. 2013
Reportáž České televize v pořadu Z metropole

Dnešní Platnéřskou ulicí procházela jedna z hlavních cest středověké Prahy: Ze Staroměstského náměstí až k vltavskému brodu. Asi od poloviny 14. století tu začaly převažovat dílny platnéřů, kde se z kovových plátů vyráběly části brnění. Platnéřská ulice dnes přitahuje hoteliéry. Tamní pětihvězdičkový hotel se pyšní čerstvým oceněním The Best of Realty pro rok 2013.

Přečíst ⟶
6. 11. 2013
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit 2013 – výsledky

Na slavnostním galavečeru byly včera 5. 11. 2013 v Praze v Kongresovém centru České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 15. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota.

Přečíst ⟶
6. 11. 2013
Nejlepší realitou se stal komplex Rivergate i nové OC Černý Most

V noci na středu byly vyhlášeny nejlepší realitní stavby roku. O vítězích 15. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty” rozhodla osmičlenná odborná porota. V nejpočetnější kategorii rezidenčních projektů porotci zvolili jako nejlepší luxusní komplex Rivergate se soukromou lázeňskou částí.

Přečíst ⟶
16. 10. 2013
O co se lze ucházet?

Když loni uspěla kancelářská budova Main Point Karlín na prestižním realitním veletrhu MIPIM ve francouzském Cannes, byla to velká událost. Letos se podobný úspěch neopakoval. 
V České republice se každoročně uděluje Grand Prix Obce architektů, titul Stavba roku a Ceny Best of Realty. Zatímco Grand Prix se soustřeďuje výhradně na architekturu, Stavba roku zohledňuje i stavební stránku projektu a Best of Realty je hlavně ocenění pro realitní projekty. Jen jedinkrát v historii se stalo, že všechny tři tuzemské soutěže měly stejného vítěze. Centrála ČSOB od architekta Josefa Pleskota v pražských Radlicích získala v roce 2008 Grand Prix OA, stala se Stavbou roku 2007 a v témže roce zvítězila i v kategorii Nových administrativních center Best of Realty. 
Stavba roku své laureáty za rok 2013 vyhlásila minulý týden a žádné z pražských administrativních center titul nezískalo. City Green Court společnosti Skanska v Praze 4 však obdrželo Cenu ministra životního prostředí za ekologickou stavbu a Palác Křižík II, stojící na Smíchově, pro změnu Cenu primátora hl. m. Prahy. Loni byla Praha v této soutěži úspěšnější a titul si odnesla kancelářská budova Qubix 4 Praha, která vznikla rekonstrukcí stavby ze 70. let a je držitelem zeleného certifikátu LEED Platinum. 
Podobně macešsky se k administrativním centrům staví Grand Prix Obce architektů, v níž v posledních letech s administrativní budovou uspěl jen Josef Pleskot. Jiná je situace v soutěži Best of Realty, která má pro novostavby administrativních center samostatnou kategorii. Její laureáty najdete v boxu. 

3. 01. 2013
Nejzajímavější domy z architektonických soutěží a výstav v roce 2012

Každým rokem se architekti se svými projekty účastní řady významných oborových soutěží. Některé stavby jsou pak natolik unikátní, že zvítězí i "na více frontách". Prohlédněte si, které nové a zrekonstruované domy či veřejné stavby letos zaujaly odborné poroty tuzemských a zahraničních soutěží.

Přečíst ⟶

7. 12. 2012
Forum a IQ Ostrava oceněny v soutěži Best of Realty

Soutěž Nejlepší z realit - Best of Realty 2012 letos udělovala ceny v pěti základních kategoriích: rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra a hotely.
Mezi obchodními centry zvítězilo Forum Nová Karolina v Ostravě, které bylo oceněno za vytvoření nové, architektonicky unikátní a velkoryse pojaté destinace pro nákupy i trávení volného času a položení základu nové čtvrti na území bývalého průmyslového areálu. Developerem je společnost Multi Development.
IQDruhé místo mezi administrativními centry pak získala budova IQ Ostrava Office Park nizozemského developera CTP. Umístění získala za odvážný developerský počin, který svým kvalitním řešením architektury a zelení v parteru společně s vodními plochami oživuje širší centrum Ostravy. Porota ocenila i komerční úspěšnost projektu.
Úspěch ostravských projektů doplňuje Jan Světlík, majitel a předseda představenstva skupiny Vítkovice Machinery Group, který získal cenu Award for Excellence za rozvoj Dolní oblasti Vítkovice. Cenu uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

6. 12. 2012
Lipno se jako jediná obec v ČR může pyšnit oceněním „Best of Realty“

Prestiže i uznání se dočkalo Lipno nad Vltavou, které jako vůbec první sídlo v České republice získalo Zvláštní cenu odborné poroty v odborníky oceňované soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty. Porotci cenu udělili za strategicky propracovaný dlouhodobý územní a stavební rozvoj, jenž velmi úspěšně kombinuje investice veřejného a soukromého sektoru, a to zejména v oblasti cestovního ruchu. Za celou čtrnáctiletou historii soutěže je to poprvé, co se držitelem ocenění stala obec.

6. 12. 2012
Nejlepší realitní projekty 2012

14. ročník soutěže ‚Nejlepší z realit – Best of Realty‘ už má vítěze. Zejména v kategorii rezidenčního bydlení bylo z čeho vybírat – přihlášeno do ní bylo 18 projektů. 
Rozhodujícími kritérii v soutěži Best of Realty jsou nejen architektonická řešení, ale i úspěšnost na realitním trhu. O ocenění letos usilovalo celkem 36 projektů, což je o polovinu více než loni. Z vítězných projektů nás v redakci nejvíce zaujaly Rezidenční projekt v Praze 6 Villa Charles (obr. 1), nové administrativní centrum City Green Court (obr. 2) a rekonstruované kanceláře projektu QUBIX (obr. 3) – oba v Praze 4.

15. 11. 2012
Nejlepší bytový dům je v Praze, obchodní centrum v Ostravě

Vítězem letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit - Best of Realty se v kategorii bytových domů stal projekt Villa Charles z Prahy 6. Z obchodních center nejvíc zaujalo ostravské Forum Nová Karolina. ČTK to dnes sdělili organizátoři soutěže.
Vítězem mezi novými kancelářskými projekty je City Green Court v Praze 4. Ze stejné lokality pochází i vítěz kategorie rekonstruovaných kanceláří, kterým je projekt Qubix. V kategorii hotelů byl nejúspěšnější českobudějovický Clarion Congress Hotel.   
"Celkově soutěž 'Nejlepší z realit - Best of Realty' potvrdila, že i přes pokračující ekonomickou krizi se realitní trh rozebíhá, byť způsobem brzda-plyn," uvedl místopředseda dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a šéf odborné poroty soutěže Kamil Kosman. O ocenění letos usilovalo celkem 36 projektů.   
Dnes uzavřená soutěž není jediným realitním kláním v Česku. Na začátku října vyhlásila ABF - Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství výsledky letošního ročníku soutěže Stavba roku. Ocenění dostalo pět architektonickým počinů, a to bez rozlišení pořadí. Cenu získala pestrá směsice staveb, od opraveného františkánského kláštera v Hostinném na Trutnovsku až po obří nádrže na pohonné hmoty v Loukově na Kroměřížsku.

15. 11. 2012
Nejlepší komerční nemovitosti roku

Porotci vybrali nejlepší komerční nemovitosti, které poslední rok a půl byly v Česku postaveny či prošly zásadní rekonstrukcí. Vsoutěži Nejlepší z realit – Best of Realty, jejímž mediálním partnerem je týdeník Ekonom, byly již počtrnácté oceněny komerční nemovitosti. Oproti předchozímu ročníku letos vzrostl počet přihlášených projektů z 23 na 36. Zatímco nových obchodních center se otevřelo v posledních dvou letech v Česku málo, kancelářských objektů bylo dost. Podle Kamila Kosmana, předsedy odborné poroty Best of Realty 2012, to odráží fakt, že se český realitní trh dostal z nejhoršího. "Prvně zažívají boom logistická centra, pak kanceláře a poté teprve nákupy. Podle toho, jak letos vypadá soutěž, tak se skutečně odrážíme ode dna," míní Kosman. Výjimečný architektonický počin komerčního typu jako třeba kdysi pražský Tančící dům, sice letos porotu neoslnil, ale podle Kosmana hlavně mezi administrativními centry došlo ke zlepšení. "Jde o koncepčně a technicky dobře realizované prvotřídní projekty nové generace včetně energetických úspor. Rovněž mezi rezidenčními projekty je vidět snahu o stále vyšší kvalitu," dodal šéf poroty.
Spolu s dalšími odborníky udělil první cenu v nejsilněji obsazené kategorii bytových projektů Ville Charles v pražských Dejvicích, jejímž developerem je DBD Group a tvůrcem QARTA architektura. Porota ocenila, že projekt představující nejvyšší standard ponechal prostor pro individuální řešení klientů. Zatímco oceněné rezidenční projekty pocházejí jen z Prahy, hotelové objekty ověnčené medailemi naopak z regionů. Vítězství v této kategorii získal Clarion Congress Hotel v Českých Budějovicích developera Vigano ze skupiny CPI Group a architektonické kanceláře Ateliér Kročák Architekt. Podle šéfa týmu Jaromíra Kročáka je pro úspěšný projekt nejdůležitější finančně silný investor.

Přečíst ⟶
12. 11. 2012
Soutěž Nejlepší z realit - Best of Realty 2012 má své vítěze

Ve středu 7. listopadu byly uděleny ceny za nejlepší stavby. Ceny se letos udělovaly v pěti základních kategoriích: rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra a hotely.

Přečíst ⟶
12. 11. 2012
Výsledky letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit - Best of Realty

Na slavnostním galavečeru byly včera večer v Praze v kongresovém sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za letošní rok. O vítězích 14. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla šestičlenná odborná porota v čele s Ing. Kamilem Kosmanem, místopředsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Vítězem letošního ročníku soutěže se v kategorii bytových domů stal projekt Villa Charles z Prahy 6. Z obchodních center nejvíc zaujalo ostravské Forum Nová Karolina.

Přečíst ⟶
12. 11. 2012
Projekt KOTI Hájek získal Cenu čtenářů soutěže Best of Realty

Rezidenční projekt KOTI Hájek finské developerské společnosti YIT Stavo získal v soutěži Best of Realty 2012 Cenu čtenářů mediálních partnerů. Zvítězil v konkurenci celkem 35 projektů ve všech soutěžních kategoriích. Komorní bytový dům se nachází v městské části Prahy 11 a je postaven v souladu s finskými standardy a s ohledem na životní prostředí, informoval developer.

11. 11. 2012
Prohlédněte si vítězné stavby soutěže Best of Realty 2012

Architektonická soutěž Best of Realty - Nejlepší z realit zná vítěze 14. ročníku. Vedle cen v pěti kategoriích byla udělena i Zvláštní cena poroty (získala ji obec Lipno nad Vltavou), Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (Jan Světlík) a Cena čtenářů (projekt KOTI Hájek v Praze 4).

Přečíst ⟶
8. 11. 2012
Tohle jsou podle odborníků nejlepší projekty českého realitního trhu

Soutěž Nejlepší z realit - Best of Realty 2012 zná své vítěze. Ceny se letos udělovaly v pěti základních kategoriích: rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra a hotely.

Přečíst ⟶
8. 11. 2012
I v krizi rostou zajímavé stavby

Praha, Ostrava a jižní Čechy zabodovaly v letošním ročníku soutěže o nejlepší dokončené nemovitostní projekty Best of Realty. V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů vybrala odborná porota Villu Charles v Praze 6 od developera DBD Group.

Přečíst ⟶
8. 11. 2012
V Praze byly vyhlášeny výsledky soutěže Nejlepší z realit

Vítězem letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit - Best of Realty se v kategorii bytových domů stal projekt Villa Charles z Prahy 6. Z obchodních center nejvíc zaujalo ostravské Forum Nová Karolina. ČTK to dnes sdělili organizátoři soutěže. 

Přečíst ⟶
7. 11. 2012
Výsledky soutěže Nejlepší z realit pro rok 2012

ČT 24 - Ekonomika ČT24

Přečíst ⟶
Projekt Koti Hájek vyhrál Cenu čtenářů

Rezidenční Projekt Koti Hájek vyhrál Cenu čtenářů prestižní soutěže Best of Realty.

Přečíst ⟶

11. 12. 2011
Nejlepší tuzemské stavby oceněny

Bytový projekt Rezidence Švédská, administrativní centrum Main Point Karlin a hotel Miura, to jsou vítězné stavby letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit. Developeři se letos předháněli především v rezidenční výstavbě.

Celkem 23 projektů, které byly v Česku dokončeny po 1. lednu 2010, se utkalo v letošním již 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty. O vítězích rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která soutěž odborně zaštiťuje. V porotě zasedli i další odborníci z řad profesních sdružení, developerů, bank, realitních makléřů a architektů.

Letos bez obchodních center


Nejsilněji byla zastoupena kategorie rezidenčních projektů, ve které se sešlo 13 "soutěžících". Porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili "komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí". Mezi novými administrativními centry zvítězil Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za "vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se projekt nachází". V kategorii hotelů získal titul hotel Miura v Čeladné, a to za "originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru". Oproti loňskému ročníku bylo hodnocených kategorií méně. "Počet projektů letos přihlášených do soutěže odráží celkovou ekonomickou situaci i vývoj na trhu nemovitostí v jeho jednotlivých segmentech. Zatímco trh nového bydlení je každoročně obohacován o řadu zajímavých projektů, trh obchodních center stagnuje a ani do rekonstrukcí kancelářských budov se v současné době developeři příliš nepouštějí. Proto jsme tyto dvě kategorie letos nehodnotili," vysvětlila ředitelka soutěže Jana Hrabětová.

Praha s Moravou napůl

Zvláštní cenu poroty získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích za "komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí  s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni". Čtyři hlavní ceny soutěže si tak rozdělily pražské stavby s moravskými. "Zatímco rezidenčním projektům nadále vládne hlavní město, další kategorie už skýtají jiný obrázek. 
Většinové zastoupení Brna a moravských regionů je mimořádně potěšující," popisuje aktuální trend Kamil Kosman. Držitelem ceny Award for Excellence, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Zdeněk Lukeš, architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena mu byla udělena za "angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti". Cenu čtenářů mediálních partnerů získala Rezidence Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla nominována i na Zvláštní cenu poroty. S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další ročník soutěže. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty dokončené mezi 1. lednem 2011 a létem 2012. 

(Renata Lichtenegerová) 

1. 12. 2011
Pozor na greenwashing

Čeští developeři se stále potýkají s krizí a část realitního trhu stagnuje. Téměř o polovinu proto klesl počet přihlášených projektů už loni a letos úbytek účastníků v soutěži Best of Realty pokračoval. Ve třináctém ročníku mohly soutěžit projekty postavené po 1. lednu 2010 a nebylo možné počítat se žádným "dojezdem" z předkrizového období. Výsledkem bylo, že letos se účastníci střetli pouze ve třech kategoriích namísto obvyklých pěti. Z hodnocení úplně vypadla obchodní centra, od jejichž výstavby developeři upustili, a rekonstrukce kancelářských budov.

Zrcadlení

V soutěži Best of Realty nehraje roli jen vizuální stránka staveb, jak tomu u podobných soutěží bývá. Rozhodující pro porotu jsou tři kritéria: výběr lokality, architektonické a urbanistické řešení, kvalita realizace a úspěšnost na trhu nemovitostí. "Soutěž vždy chtěla být zrcadlem realitního trhu, a to v dobrém i zlém. Proto se tento fakt vloni, letos a pravděpodobně i příští rok projeví v klesajícím počtu přihlášených projektů," říká Kamil Kosman, předseda poroty soutěže. Patrné letos bylo, že se v Česku stále stavějí hlavně rezidenční projekty – přihlášených jich letos bylo celkem třináct. Deset soutěžících pak připadlo na zbývající dvě kategorie, kam spadaly hotely a nová administrativní centra. Na nich se ukázalo, nakolik krize ovlivnila přístup developerů k novým projektům. Nové kanceláře ani hotely se totiž těm vzešlým ze stavebního boomu příliš nepodobají. V prvním případě developeři sázejí na "zelenost" projektů, druhý zase ukazuje, že hoteliéři, kteří se chtějí na trhu uplatnit, musejí nabídnout hotely s výjimečným designem.
Jisté proměny ale doznaly i rezidenční projekty. Developeři jsou často kritizováni za to, že změny sice proklamují, ale ve skutečnosti spoléhají nato, že lidé zůstanou stejně nenároční jako v době stavebního boomu. Namísto zajímavě a prakticky uspořádaných bytů a dobré architektury posílají na trh projekty, které si leckdy nezadají s panelovými "králíkárnami" dob minulých. Úroveň přihlášených však podle porotců prokázala, že trh s byty přestává být trhem developerů a stává se trhem klientů. "Za ideální lze dnes považovat projekt, který má optimálně nastaven poměr cena/výkon, nachází se ve stabilizované lokalitě s dostatkem občanské vybavenosti a dobrou dopravní dostupností prostředky veřejné dopravy," je přesvědčen porotce soutěže Petr Němeček. Zájem je dnes prý především o menší rezidenční projekty s nízkopodlažními domy, takzvané viladomy. "Významnou roli hraje i orientace bytů – pokud možno na dvě světové strany – a dostatek úložných prostor. Velký vliv na úspěšnost má dobře řešené parkování, zděné a uzamykatelné komory a sklepy," dodává Němeček.

Hlavně příjemné

Všechny bytové projekty, které letos v soutěži uspěly, stojí v hlavním městě. Komorní komplex Rezidence Švédská developera Satpo, který zvítězil, najdeme na pražské Hřebence. Jeho dominantou je rekonstruovaná činžovní vila, kterou obklopují dvě novostavby. V první developer vystavěl tři mezonetové byty s rozsáhlými terasami, další částí komplexu je objekt s jedním bytem a vlastní terasou. Porotci na projektu ocenili hlavně komerční úspěch – byl zkolaudován přesně před rokem a už v lednu byly všechny byty předány novým majitelům. Stejně tak se podle porotců developerovi podařilo "ojediněle skloubit atmosféru původního objektu s novostavbou" a zaujalo je i rozvržení staveb, které zajišťuje všem obyvatelům komplexu soukromí.
"Uživatelsky příjemné urbanistické řešení" ocenili porotci rovněž u projektu, který se ocitl na druhé příčce – Barevné Letňany developera Trigema. Ten vzniká postupně od roku 2009. K dokončenému Červenému a Žlutému domu letos v srpnu přibyl Modrý dům. Osmipodlažní budova získala díky třem ustupujícím patrům kaskádovitý tvar, což umožnilo vybudovat u některých bytů rozsáhlé terasy. Navzdory krizi bylo už v době kolaudace prodáno 96 procent bytů. Třetím umístěným je pak projekt Azalea developera KRR Development. Téměř 50 bytů a sedm řadových domů stojí na jižním svahu údolí v pražských Hrdlořezech. Velkým pozitivem komplexu je fakt, že většina příjezdových komunikací je zabudována pod zem. Projekt byl dokončen začátkem letošního roku a v tuto chvíli je většina bytů prodána nebo rezervována.

Zálusk na platinum

Po stavebním půstu na trhu kancelářských budov, který nastal těsně po propuknutí krize, vznikají zase nové projekty, a to i na spekulativní bázi. Developeři jsou optimističtí a věří, že citelné ochlazení bude mít za následek nedostatek nových kanceláří, a proto své projekty snadno prodají či pronajmou. Firmy však za poslední roky změnily přístup a požadují jiný standard než dříve. Tím nejdůležitějším je důraz na "zelenost", úspornost budov. "I díky krizi si uvědomili, že náklady na energie jsou významnou položkou firemních rozpočtů. Navíc je jasné, že za několik let budou ceny za vytápění dvojnásobné, proto lidé i společnosti hledají způsob, jak se na to připravit," domnívá se Jaroslav Pašmik z České rady pro šetrné budovy. Developeři podle něj nechtějí riskovat, jsou si totiž vědomi, že u úsporných budov jde i o jistou módu či prestiž, a proto mohou počítat s atraktivními nájemci. Že se takový přístup developerům vyplácí, dokládá na příkladu pankrácké stavby City Green Court developera Skanska. Ta díky své "zelenosti" získala prestižního nájemce, jímž je firma PricewaterhouseCoopers. "Počet zájemců o mezinárodní certifikace se za poslední dva roky zněkolikanásobil," tvrdí Pašmik. Například o certifikaci LEED má aktuálně zájem dvacet českých projektů. Mezi nimi je například karlínská budova Main Point Karlín českého developera PSJ Invest, která se stala vítězem soutěže Best of Realty 2011 v kategorii nových administrativních budov. Zkolaudována byla letos v srpnu a už má své nájemce. Právě úspornost hrála důležitou roli v jejím hodnocení. Nyní developer pro Main Point Karlín údajně usiluje o nejvyšší úroveň certifikátu LEED, kterou je Platinum. Mezi dvaceti zájemci o certifikaci, jež je zveřejněna na internetu, však tato budova není. "Doba, kdy registrovaný projekt necháte zobrazit ve veřejné části seznamu, může být různá. My si to šetříme, až budeme ve finále," vysvětluje projektový manažer stavby Jakub Jirka. Pokud by Main Point na tuto úroveň skutečně dosáhl, stal by se první takovou budovou ve střední Evropě.
"V porovnání s ostatními standardními kancelářemi má o 36 procent nižší provozní náklady," tvrdí Jirka. Velký vliv na úsporu energie má kromě jiného chlazení studenou vodou z Vltavy. "Díky tomu neběží suché chladiče na střeše objektu, a tak nevytváříme hluk a nepřispíváme k přehřívání ploch v městských aglomeracích," dodává Jirka. Karlínská budova je ale zajímavá i svou architekturou. Architekti z ateliéru DaM budově vytvořili nepřehlédnutelnou barevnou fasádu, které dominují francouzská otevíratelná okna na celou výšku podlaží. Vnitřní atrium přivádí do budovy přirozené denní světlo, které stoupá do výše deseti pater.
Úspornost i obchodní úspěch hrály roli i u dalších oceněných projektů, jimiž jsou brněnský Spielberk Office Centre od společnosti CTP a pražská Lyra Office Building od Erste Group Immorent. "U některých současných developerů je však proklamovaná ekologičnost čirý marketing," varuje Pašmik. Některé společnosti tohoto trendu využívají, aniž by jejich stavby splňovaly nutné parametry. "Je to greenwashing. Tedy snaha nepravdivě prezentovat svou firmu jako environmentálně zodpovědnou," podotýká.

Hotel, který nemá obdoby

Poslední letošní kategorie, která hodnotila to nejlepší, co vzniklo na hotelovém trhu, překvapila svou úrovní. Tím spíše, že všude je slyšet o tom, že se hotely potýkají s obrovskými problémy. "Pokud nějaký investor projeví zájem o investování do rekonstrukcí či výstavby nových hotelů, v celé republice mimo Prahu se stále naskýtá řada příležitostí, protože současná kvalita neodpovídá kvalitativním nárokům," tvrdí člen poroty a předseda Asociace hotelů a restaurací ČR Pavel Hlinka. Připomíná, že i Evropská unie se staví k projektům v regionech podstatně vstřícněji, což může investorům pomoci s financováním zejména do historických objektů. Není proto překvapením, že všechny tři první příčky obsadily hotely v regionech. 
Nejvíce hlasů získal hotel Miura v Čeladné, který postavila firma Unistav. Druhým byl Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích vybudovaný firmou HP Tronic a třetí skončil luhačovický hotel Alexandria Spa & Wellness Hotel, jehož investorem jsou lázně Luhačovice. 
Designový hotel připomínající kosmickou loď zdobí díla umělců, jako jsou Andy Warhol, Damnien Hirst, Anish Kapoor, Henry Moore či Tony Cragg. David Černý pro hotel vytvořil "krychloidy", pětičlennou rodinku z ocelových krychlí obývající exteriéry hotelu. "Myslím, že porotu přesvědčila hlavně odvaha postavit uprostřed Beskyd unikátní hotel," domnívá se Petra Daliborová, mluvčí hotelu. Umělecká sbírka, kterou hotel disponuje, začala vznikat už před deseti lety. "Ke každému dílu se pojí určitý příběh, některá díla dokonce pro hotel vybrali sami autoři," vysvětluje Daliborová. V každém případě jde o hotel, jaký v Česku nemá obdoby. 
Kromě tří hlavních kategorií porota udělila Zvláštní cenu, kterou získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích, jejímž investorem je Masarykova univerzita. Porota ocenila propojení veřejných služeb a komerčních funkcí, a to na vysoké architektonicko-urbanistické úrovni. Držitelem ceny Award for Excellence, kterou uděluje Asociace pro rozvoj nemovitostí, se stal architekt Zdeněk Lukeš, který je kritikem a historikem české architektury. Cenu získal za "angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii a potřebám současnosti". "V soutěži je vidět jasný posun v kvalitě, což mne těší. Zdá se, že developerům už mnohem více záleží na tom, jak budou jejich stavby přijaty odbornou veřejností, což je dobrý signál. Kdysi je to moc nezajímalo," hodnotí Lukeš třináctý ročník soutěže. Čechům přesto podle něj stále chybí odvaha. "Dnes má totiž architektura řadu podob, je pestrá, vtipná a příjemná," dodává. 

PAVLA KREUZIGEROVÁ

Přečíst ⟶
1. 12. 2011
"Best of Realty – nejlepší z realit" zná vítěze

Na slavnostním galavečeru dne 9. listopadu byly v kongresovém sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) v Praze vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.

O vítězích 13. ročníku soutěže "Nejlepší z realit – Best of Realty", která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Členy jury byli respektovaní odborníci z řad profesních sdružení, developerů, bank, realitních makléřů i architektů. O ocenění letos usilovalo 23 projektů ve třech základních kategoriích. Udělena byla také zvláštní cena poroty, v níž se utkaly tři projekty, cena ARTN "Award for Excellence" a cena čtenářů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Nejsilněji byla kategorie rezidenční projekty
O nominaci na ocenění titulem "Nejlepší z realit 2011" se mohly ucházet stavby dokončené v ČR po 1. lednu 2010, a to v kategoriích Nová administrativní centra, Rezidenční projekty, Hotely, Obchodní centra a Rekonstruované kanceláře; vzhledem ke stagnaci trhu obchodních center a rekonstruovaných kancelářských budov nebyly tyto dvě kategorie letos hodnoceny. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu "Award for Excellence" udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici. 
V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem 13 soutěžících) porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí. 
Z nových administrativních center si vítězství odnáší Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se nachází. 
V kategorii hotelů získal titul hotel MIURA v Čeladné, a to za originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru. Zvláštní cenu poroty letos získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích. Jury ocenila komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni. 
Držitelem ceny "Award for Excellence", kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Ing. arch. Zdeněk Lukeš – architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný odborný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena ARTN mu byla udělena za angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti. Cena čtenářů mediálních partnerů patří Rezidenci Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla porotou nominována i na zvláštní cenu poroty. S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 14. ročník. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2011 a létem 2012. 

18. 11. 2011
Hotely z Východní Moravy uspěly v soutěži Best of Realty

Wellness hotel Horal z Velkých Karlovic, patřící do resortu Valachy a luhačovický ALEXANDRIA **** SPA & WELLNESS HOTEL získaly druhé a třetí místo ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která je považována za jednu z nejprestižnějších ve svém oboru. Výsledky byly vyhlášeny 9. listopadu v Praze.

15. 11. 2011
Wellness hotel Horal sbírá jedno ocenění za druhým

Po nedávném udělení Ceny Kudy z nudy získal wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích další významné ocenění. Ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která je považována za jednu z nejprestižnějších ve svém oboru, obsadil 2. místo v kategorii Hotely. Výsledky byly vyhlášeny ve středu 9. listopadu v Praze.

Přečíst ⟶
15. 11. 2011
BEST OF REALTY — NEJLEPŠÍ Z REALIT 2011 — výsledky

Na slavnostním galavečeru byly 10. 11. 2011 v Praze v kongresovém sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty.
S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 14. ročník. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2011 a létem 2012.

Přečíst ⟶
15. 11. 2011
Soutěž Nejlepší z realit 2011 zná své vítěze

Na slavnostním galavečeru v Praze byly v závěru minulého týdne vyhlášeny výsledky 13. ročníku prestižní soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty.

Přečíst ⟶
11. 11. 2011
Dvě významná ocenění pro Main Point Karlín

Originální administrativní budova Main Point Karlin, jejíž výstavbu PSJ dokončilo na počátku srpna letošního roku, se po zásluze dočkala dvou významných ocenění. Dílo developerské společnosti PSJ INVEST se nyní pyšní českým titulem Best of Realty a především prestižní evropskou cenou Best Office Development. Lze očekávat, že se v dohledné době dočká dalších úspěchů, například v soutěži Stavba roku.

Přečíst ⟶
11. 11. 2011
Areál Spielberk Office Centre získal ocenění v soutěži Best of Realty

Administrativní komplex Spielberk Office Centre obsadil 2. místo ve 13. ročníku prestižní soutěže Best of Realty. Porota ocenila zejména pokračování vytvořeného architektonického a obchodního konceptu, který nejen rozšiřuje, ale i zhodnocuje předchozí fáze projektu a celou lokalitu.

Přečíst ⟶
10. 11. 2011
Nejlepší realitní projekty v Česku: kvůli krizi se počet kategorií zúžil z pěti na tři

Zatímco v roce 2009 usilovalo o ocenění 43 projektů v pěti základních kategoriích, loni jich bylo 25 ve čtyřech kategoriích a letos jen 23 ve třech kategoriích. Ocenění získaly nová administrativní centra, rezidenční projekty a hotely.

Přečíst ⟶
10. 11. 2011
Best of Realty zeštíhlela, nestaví se

Vítězi soutěže o nejpodařenější stavby minulého roku Best of Realty, konané pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), se staly dva pražské projekty, v kategorii hotelů dostala přednost regionální stavba.

Více na https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/best-of-realty-zestihlela-nestavi-se-716058

Přečíst ⟶
10. 11. 2011
Tohle jsou letošní Nejlepší z realit

Sedmičlenná odborná porota vybrala z 23 kandidátů deset, kteří se mohou pyšnit titulem Best of Realty 2011 neboli Nejlepší z realit. Vzhledem ke stagnaci trhu v oblasti nákupních center a rekonstruovaných kancelářských budov letos udělila porota titul pouze ve třech kategoriích - Rezidenční projekty, Hotely a Nová administrativní centra. Udělila také Zvláštní cenu poroty a svého favorita z nominovaných vybrali i čtenáři mediálních partnerů.

Přečíst ⟶

12. 11. 2010
Nejlepší z realit roku 2010? Vyhrálo Zelené město a Amazon Court

Vítězem letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit 2010 se v kategorii bytových projektů stala první etapa projektu Zelené město na pomezí Prahy 3 a 9. Za nejlepší novou kancelářskou budovu vybrala odborná porota Amazon Court v Praze 8. Výsledky realitního klání dnes oznámili organizátoři.
Mezi obchodními centry zvítězila čtvrtá fáze Olympie Brno. Nejúspěšnějším hotelem se stal Wellness & spa hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích.

Přečíst ⟶
12. 11. 2010
Best of Realty: 12. ročník jako předzvěst lepších developerských zítřků?

„Nebyl to snadný rok!“ – tak otevřel slavnostní předávání cen 12. ročníku Best of Reality Tomáš Drtina, předseda hodnotitelské poroty. Takřka doslova tak opakoval svá slova při zahájení galavečera této soutěže v minulém roce. Průběh večera nicméně ukázal, že problémy tuzemského developmentu nejsou fatální a i tento rok dění na jeho scéně přineslo leccos zajímavého.

Přečíst ⟶
11. 11. 2010
Centrum Černošice, Amazon Court, Augustiniánský dům, Olympia, Zelené Město, Královská Vyhlídka a Centrum Paraple: držitelé ceny Best of Realty 2010

Na slavnostním večeru byly ve středu 10. listopadu vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 12. ročníku soutěže „Nejlepší z realit - Best of Realty", která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou, ředitelem společnosti INCOMA GfK, s. r. o. Členy jury byli respektovaní odborníci z řad Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), Obce architektů, Asociace hotelů a restaurací, bank, developerů i realitních makléřů.

Přečíst ⟶
11. 11. 2010
Prestižní soutěž „Best of realty - nejlepší z realit“ zná vítěze ročníku 2010

Na slavnostním galavečeru byly dnes v Praze v sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 12. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou, ředitelem společnosti INCOMA GfK, s. r. o. 

Přečíst ⟶
12. 10. 2010
Odborná porota vybrala vítěze soutěže Nejlepší z realit 2010

Vítězem letošního ročníku soutěže Nejlepší z realit 2010 se v kategorii bytových projektů stala první etapa projektu Zelené město na pomezí Prahy 3 a 9. Za nejlepší novou kancelářskou budovu vybrala odborná porota Amazon Court v Praze 8. Výsledky realitního klání dnes oznámili organizátoři.

Přečíst ⟶

19. 11. 2009
Nejlepší z realit: předělaný pivovar

Prestižní soutěž BEST OF REALTY představila vítěze pro letošní rok. Uspěl bytový projekt A7 - Holešovický pivovar i Národní technická knihovna v Praze 6. 

Do letošního, jedenáctého ročníku soutěže se přihlásilo 43 projektů - ty byly rozděleny do pěti kategorií (Rezidenční projekty -těch bylo nejvíce, Hotely, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra). 
Další tři stavby pak usilovaly o Zvláštní cenu poroty, již měl získat projekt, který se za uplynulý rok výrazně zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Letos zvítězila Národní technická knihovna v Praze 6. 
Hagibor a Atriové vily Císařka Svou cenu "Award for Excellence" udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Dostala ji Židovská obec za realizaci projektu Domov sociálních služeb Hagibor. 
Stejně jako loni se udělovala Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici. Letos se nejvíce líbily Atriové vily Císařka, jež staví v Praze 5 AKRO property. 
Rozhodovalo architektonické řešení i celková kvalita Vítěze i umístěné volila sedmičlenná porota tvořená odborníky z Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, z Obce architektů, z řad developerů, realitních makléřů a bank. 
A podle jakých kritérií vybírali ty nejpovedenější projekty? Rozhodující byly především: výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a také úspěšnost na realitním trhu. 
Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. "O nominaci na titul Nejlepší z realit 2009 se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2008," vysvětluje ředitelka soutěže Jana Hrabětová. 
Vítěz mezi projekty pro bydlení: A7 Holešovický pivovar V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (letos jich soutěžilo dvacet) porotci postavili nejvýše A7 Holešovický pivovar v Praze 7. 
Tento rezidenční projekt je těsně před dokončením. Skládá se ze dvou nově postavených bytových domů (Rezidence; Plaza s věží Tower) se 115 byty a ze zrekonstruovaného objektu bývalé pivovarské spilky (Lofts) se 40 byty, z nichž většina je loftových. V přízemí je plánováno patnáct komerčních prostor. 
Byty v nových budovách jsou již zkolaudované a prodané. V budově Lofts, tedy ve zrekonstruované části, je aktuálně k prodeji 21 bytů - loftových, podkrovních i standardních ve střešní nástavbě. A také nebytové prostory. Cena loftových bytů se pohybuje kolem 11 milionů korun. 

Přečíst ⟶
4. 10. 2009
Otázka pro Janu Hrabětovou, ředitelku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit 2009

Stavebnictví prochází krizí. Jak se to projevilo na počtu a kvalitě staveb přihlášených do letošního ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit? 

Při svém projevu na loňském, jubilejním 10. galavečeru soutěže Best of Realty, který se odehrál v polovině listopadu, tedy zhruba dva měsíce po vypuknutí ekonomické krize ve Spojených státech, nehýřil tehdejší předseda poroty Ing. Kamil Kosman optimismem, když se zmiňoval o 11. ročníku. Krize byla sice v počátcích, ale bylo zřejmé, že Českou republiku nemine a stavebnictví bude jedním z odvětví, které ji pocítí nejbolestivěji. Což se stalo. Celý rok jsem trh bedlivě sledovala, a proto není divu, že jsem opravdu s velkým napětím očekávala datum uzávěrky přihlášek. Tím dnem D byl pátek 4. září. Na konci pracovního týdne mi na stole ležely přihlášky více než čtyř desítek zajímavých projektů. Bez nadsázky - považuji za čest skutečnost, že ani v těchto nelehkých dobách developeři na soutěž Best of Realty nezapomněli. 

Již se stalo tradicí, že nejsilněji zastoupeny jsou rezidenční projekty - letos se jich přihlásilo 17, tedy o dva více než vloni. Další kategorie jsou - co se počtu týče - víceméně vyrovnané. V den uzávěrky byla nejméně zastoupena, také již tradičně, obchodní centra. 

Nyní čeká odbornou porotu nelehký úkol - vybrat ty nejlepší v každé kategorii. Ocenění jim budou předána na galavečeru, který proběhne 12. listopadu.

Přečíst ⟶
30. 06. 2009
Nejlepší z realit letos podesáté

Prestižní soutěž Best of Realty - Nejlepší z realit letos oslaví 10 let své existence. O nominaci na ocenění titulem v tomto jubilejním ročníku se až do 5. září 2008 mohou ucházet tuzemské stavby dokončené a zkolaudované po 1. lednu 2007. 
Tituly udělí odborná porota pod vedením Ing. Kamila Kosmana v celkem pěti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Nákupní centra a Hotely. Vedle těchto kategorií získá zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. 
Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) uděluje speciální cenu osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webových stránkách mediálních partnerů soutěže. 
Uchazeči o titul Best of Realty - Nejlepší z realit 2008 v některé z vypsaných kategorií musí organizátorovi soutěže nejpozději do 5. září 2008 zaslat elektronickou přihlášku - vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz, www.bestofrealty.com) a na jeho adresu doručit CD s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu. 
S podrobnými pravidly soutěže i s výsledky jejích uplynulých ročníků se zájemci o nominaci mohou seznámit na internetové stránce soutěže www.bestofrealty.cz. 

Přečíst ⟶
16. 06. 2009
Architektonická soutěž Best of Realty už má svých 25 finalistů

Soutěž o nejlepší stavby roku Best of Realty má 25 finalistů ve čtyřech kategoriích: nová administrativní centra, rezidenční projekty, nákupní centra a hotely. Výsledky hlasování poroty, v čele s předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí Kamilem Kosmanem, budou vyhlášeny 19. listopadu. Vedle titulů ve zmíněných kategoriích získá také zvláštní cenu poroty projekt, který se za letošní rok výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Na cenu letos aspirují dva pražské rezidenční projekty - Steinova vila a Rezidence u Divadla - a rovněž administrativní budova v Praze City Tower. Svou speciální cenu udělí také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Rozhodujícími kritérii pro posuzování kvality projektů jsou lokalita, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a úspěšnost na trhu nemovitostí. V minulosti získaly ceny například Tančící dům, budovy BB Centra, Palác Flóra nebo Slovanský dům.

Přečíst ⟶
14. 06. 2009
Největší boj svedli rezidenti

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (celkem 15 soutěžících objektů) jubilejního desátého ročníku soutěže Best of Realty porotci postavili nejvýše polyfunkční dům L'Ocelot v Praze 9. Ocenili u něho originální pojetí a kvalitní stavební realizaci. Z nových administrativních center si vítězství odnesla třetí etapa komplexu Avenir Business Park v Praze 5. Porota cenu udělila za kvalitu, flexibilitu a funkčnost. Celková koncepce podle ní vytváří příjemné pracovní prostředí a zasadila se o celkové zvýšení renomé lokality Nových Butovic. Kategorii obchodních center dominoval mostecký Central jako příklad, že velké moderní nákupní centrum lze vybudovat i mimo regionální metropole. V kategorii hotelů získal titul Hotel Karlov v Benešově, a to za harmonické spojení historických budov s vysokými nároky hotelových hostů. Držitelem zvláštní ceny, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal ředitel úseku realitních obchodů České spořitelny Kamil Kosman. Zvláštní cenu poroty letos získala administrativní budova City Tower na Praze 4. U tohoto projektu porotci ocenili mimo jiné odvahu, s níž developer vstoupil na dlouhodobě problematické území, a vytrvalost, se kterou prosazoval svou vizi. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Steinova vila v Praze, jenž soutěžil v kategorii rezidenčních projektů. O ocenění letos usilovalo 37 projektů ve čtyřech základních kategoriích. O vítězích rozhodla osmičlenná porota. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž probíhala pod záštitou ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Slavnostní vyhlášení se konalo v˙pražském Národním domě na Vinohradech.

Přečíst ⟶

15. 11. 2006
V soutěži Best of Realty bodovala i pražská Ladronka

O vítězích již 8. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v České republice považuje za nejprestižnější ve svém oboru, je už rozhodnuto. 
V kategorii rezidenčních projektů vyhrál projekt Bydlení Mazanka v Praze 8. Z nových administrativních center si prvenství odnáší Luxembourg Plaza v Praze 3. Kategorii obchodních center dominovalo pražské Centrum Chodov, v kategorii hotelů obdržel titul Chateau Mcely ve stejnojmenné obci na Nymbursku. Zvláštní cenu poroty získala rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6. Tento bývalý statek ze 17. století byl zachráněn díky iniciativě Prahy 6, která spolu s hl. m. Prahou rekontrukci také financovala.

15. 11. 2006
Odborníci ocenili budovy

Ocenění Nejlepší z realit získala Luxembourg Plaza i Bydlení Mazanka 
Z třiatřiceti přihlášených projektů uspěly v soutěži Nejlepší z realit 2006 tři nové pražské budovy -Bydlení Mazanka, Luxembourg Plaza a Centrum Chodov. Zrekonstruovaná Ladronka získala zvláštní cenu poroty. 
Praha - Ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok jsou na světě. O vítězích už 8. ročníku soutěže „Nejlepší z realit - Best of Realty“ rozhodla devítičlenná odborná porota. Jejími členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, Asociace hotelů a restaurací, agentur pro výzkum trhu i realitních makléřů. 
„Nejvíce postavenou laťku měla letos kategorie hotelů, ve které se vzácně sešlo několik projektů výjimečné úrovně,“ uvedl předseda odborné poroty Kamil Kosman. 
Ocenění Nejlepší z realit 2006 si v kategorii rezidenčních projektů odneslo Bydlení Mazanka v Praze 8. Z administrativních center zvítězila Luxembourg Plaza v Praze 3, v kategorii obchodních center dominovalo Centrum Chodov a mezi hotely zvítězil Chateau Mcely ve stejnojmenné obci u Nymburku. 
Bydlení Mazanka, kde je sto jednasedmdesát bytů, si ocenění podle devítičlenné odborné poroty zasloužilo díky vysoké kvalitě projektu, estetickou zajímavostí a komerčním úspěchem. Nyní je prodáno devadesát sedm procent bytů. Luxembourg Plaza zapůsobila zdařilou kombinací kancelářské a hotelové funkce. Centrum Chodov si vítězství odneslo především za rozmanitost zastoupení obchodních značek. Hotel Chateau Mcely porota ocenila za citlivý přístup při obnově chátrajícího zámku a jeho zdařilou proměnu v hotel. 
Zvláštní cenu poroty získala rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6. Tento bývalý statek ze 17. století vytvořil s přilehlým parkem prostředí pro odpočinek, sport a společenský život.

14. 11. 2006
Luxembourg Plaza je nejlepším z realit v kategorii administrativních center

Multifunkční projekt Luxembourg Plaza společnosti Orco Property Group zvítězil v prestižní soutěži "Nejlepší z realit - Best of Realty 2006 v kategorii nová administrativní centra. 
Luxembourg Plaza je architektonicky ojedinělý komplex na rozhraní Žižkova a Vinohrad, v těsné blízkosti stanice metra Flora. Tento multifunkční projekt nabízí na celkové pronajímatelné ploše 25 020 m² kvalitní kanceláře kategorie A, obchodní prostory, mezinárodní hotel Marriott Courtyard se 161 pokoji, který je 100% vlastněný společností Orco, a podzemní parkovací místa. 
Cenu za Orco Property Group převzal Pavel Klimeš, ředitel developmentu: "Velmi si vážíme tohoto prestižního ocenění, které je pro nás důkazem kvality naší práce. Luxembourg Plaza je jedinečnou kombinací moderních, vysoce kvalitních kancelářských prostor a hotelu. Projekt byl koncipován s ohledem na citlivé zasazení do rezidenční lokality, což se nám díky spolupráci s prvotřídními partnery podařilo. Úspěšnost projektu potvrzuje i to, že je plně pronajatý." 
Soutěž "Nejlepší z realit" je považována za nejprestižnější ve svém oboru. Každoročně jsou titulem "Best of Realty" - "Nejlepší z realit" oceňovány projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, v celkem pěti kategoriích: Nové administrativní projekty, Rekonstruované kancelářské objekty, Rezidenční projekty, Nákupní centra a Hotely. 

Přečíst ⟶
13. 11. 2006
Soutěži letos dominovaly hotely

Minulý čtvrtek byly v Kongresovém centru Praha vyhlášeny výsledky už 8. ročníku soutěže Best of Realty. Ročník 2006 se vyznačoval především kvalitním obsazením kategorie hotelů. Její vítěz - Chateau Mcely - zaujal odborníky i veřejnost. 
Letos se v rámci Best of Realty soutěžilo ve čtyřech hlavních kategoriích: obchodní centra, kancelářské budovy, a rezidenční domy. Mezi vítěznými projekty přitom pozornost upoutal především hotel Chateau Mcely. Jde o zrekonstruovaný empírový zámeček na okraji malé obce Mcely v okrese Nymburk. „Za citlivý přístup při obnově chátrajícího zámku, jeho zdařilou proměnu v hotel a úspěšné architektonické zapojení do rámce obce,“ znělo zdůvodnění poroty. 
V tomto roce byla právě hotelová kategorie bohatě obeslaná. „Soutěžní projekty byly velmi rozmanité. Vůbec jsem porotě nezáviděla - poměřovat špičkový hotel v srdci Prahy se zrekonstruovaným venkovským zámečkem a luxusním lázeňským hotelem vůbec nebylo snadné,“ říká Jana Hrabětová ze společnosti Immopress, která soutěž pořádá. Na druhé a třetí příčce se v této kategorii umístil malostranský Mandarin Oriental a táborský Nautilus. 
V kategorii obchodních komplexů si vítězství vybojovalo gigantické pražské Centrum Chodov, druhé místo získalo nákupní středisko Čepkov-Zlín. Bronzovou „medaili“ obdržel poslední přírůstek do poměrně početné rodiny pražských hypermarketů: dejvická Šestka, která právě v těchto dnech zahajuje provoz. U té porota ocenila i citlivé zakomponování objektu do příměstské zeleně. 
Vítězem mezi novými administrativními projekty se stala Luxembourg Plaza, která vyrostla na pražských Vinohradech. Na druhé místo porota dosadila brněnský Spielberk Office Centre, který je nepochybně největším takovým projektem mimo hlavní město. Třetí příčku obsadila kancelářská budova Nestlé. 
V kategorii rezidenčních objektů nastal letos odklon od výsledků posledních let, kdy se mezi oceněnými prosazovaly regionální projekty. 
První tři místa obsadily pražské projekty: Mazanka developerské společnosti Finep, luxusní rezidence Charlotta Nouvelle, postavená na okraji Vinohrad, a objekt Kollarova 14. Ten vznikl rekonstrukcí a dostavbou standardního činžovního domu z 19. století. 
Výsadní postavení Prahy v bytové výstavbě potvrdil i výsledek ankety, v níž hlasovali také čtenáři Profitu: vyhrál ji zajímavý bytový projekt Lofty Palmovka. 
Best of Realty není klasickou architektonickou soutěží, protože jedním ze základních hodnotících kritérií je tržní úspěch konkrétního projektu. Proto v porotě zasedají spíše zástupci developerů, realitních konzultantských firem, marketingových společností a podobně. Domácí obec v porotě zastupoval Petr Urbánek, ředitel firmy Europolis. Ta stojí v pozadí rozsáhlého projektu River City na karlínském vltavském břehu. Jeho součástí je například i Danube House, jehož kvality byly oceněny v jednom z předchozím ročníků Best of Realty. 
Ani letos společnost Europolis nepřišla zkrátka - právě Petr Urbánek se totiž stal laureátem Ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která se uděluje významným osobnostem domácí realitní komunity. Jako člen poroty hlava firmy Europolis nejvíce ocenila kategorii hotelů: „Zaujala mne široká paleta nově postavených hotelových projektů. Na druhou stranu jsem byl poněkud zklamán kategorií obchodních center, které mne nezaujaly ani architekturou, ani z hlediska marketingu.“

12. 11. 2006
Nejlepší z realit letos získalo Bydlení Mazanka či Centrum Chodov

Ocenění Nejlepší z realit 2006 si letos v kategorii rezidenčních projektů odneslo Bydlení Mazanka v Praze 8. Z nových administrativních center zvítězila Luxem- bourg Plaza v Praze 3, v kategorii obchod- ních center dominovalo pražské Centrum Chodov a v kategorii hotelů získal titul Chateau Mcely ve stejnojmenné obci. ČTK to sdělila společnost Crest Communications. 
O cenění v letošním 8. ročníku usilovalo 33 projektů ve čtyřech kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita provedení a zejména úspěšnost na realitním trhu. Bydlení Mazanka, kde je 171 bytů, si ocenění podle devítičlenné odborné poroty zasloužilo díky maximální využití potenciálu lokality, vysoké kvalitě projektu, estetickou atraktivitou a komerčním úspěchem. Nyní je prodáno 97 procent bytů. 
Luxembourg Plaza zapůsobila zdařilou kombinací kancelářské a hotelové funkce. Centrum Chodov si vítězství ve své kategorii odneslo především za rozvoj nájemního mixu v komplikované lokalitě. Hotel Chateau Mcely porota ocenila za citlivý přístup při obnově chátrajícího zámku, jeho zdařilou proměnu v hotel a úspěšné architektonické zapojení v obci. Zvláštní cenu poroty získala rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6. Tento bývalý statek ze 17. století díky iniciativě městské části Praha 6 vytvořil s přilehlým parkem prostředí pro odpočinek, sport a společenský život. 
"Nejvíce postavenou laťku měla letos kategorie hotelů, ve které se vzácně sešlo několik projektů výjimečné úrovně. Právě zvyšující se kvalita byla průvodním znakem většiny nominovaných," uvedl předseda odborné poroty Kamil Kosman. 
Odbornou porotu tvořili zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, Asociace hotelů a restaurací, dále zástupci bank, agentur pro výzkum trhu, developerů a realitních makléřů. Záštitu na letošním ročníkem převzal ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič. 

10. 11. 2006
Bytový komplex Mazanka vítězem Best of Realty

Bytový projekt developerské společnosti FINEP získal první místo v soutěži Best of Realty v kategorii rezidenčních projektů. 
Projekt Maznka je umístěn v lokalitě v Praze 8, jeho unikátně řešený tvar zástavby umožnil zachovat většině bytů krásný výhled na panorama Prahy. Architektonický návrh pochází z dílny architekta Petra Bouřila, architektonického ateliéru ABM architekti. 
U vítězného projektu Bydlení Mazanka ocenila odborná porota maximální využití potenciálu lokality, vysokou kvalitu projektu středního segmentu, jeho estetickou atraktivitu i komerční úspěch. Projekt Mazanka byl dokončen v tomto roce a je tvořen 171 byty. V tuto chvíli je 97 % bytů projektu prodáno. Jedním z bytů, který je ještě v nabídce, je atypický mezonetový kruhovitý byt 4+kk o rozloze 100 m², umístěný v rotundě. 
Součástí každého bytu je buď lodžie, balkon, terasa nebo předzahrádka.. Většina střech domů je zazeleněná, osázená tzv. extenzívním porostem (celoročně zachovává barvu a je nenáročný na údržbu. Součástí projektu je samostatný třípodlažní objekt, kde je umístěno několik mezonetových bytů, které evokují bydlení v řadovém domku se zahradou. Oplocení areálu přispívá k bezpečnosti obyvatel, stejně jako centrální vstup s recepcí. Odpočinek umožní relaxační centrum s fitness centrem, vířivou vanou a saunou. Areál je obklopen rozlehlým parkem. 

10. 11. 2006
Prestižní soutěž "Nejlepší z realit" již zná vítěze letošního ročníku

Na slavnostním večeru byly včera v pražském Kongresovém centru na Vyšehradě vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích již 8. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, Asociace hotelů a restaurací, bank, agentur pro výzkum trhu, developerů i realitních makléřů. 
Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal ministr pro místní rozvoj Mgr. Petr Gandalovič. O ocenění letos usilovalo celkem 33 projektů ve čtyřech kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. 

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2006“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2005, v kategoriích nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely (letos nebyla obsazena kategorie rekonstruované kancelářské objekty). Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy na webových stránkách měsíčníku REALIT, týdeníků Profit a Czech Business Weekly, čtvrtletníků Building World a Project & Property, měsičníků Konstrukce, Moderní obchod a ASB, webových serverech eArchitekt.cz a stavebni-forum.cz i na domovské stránce soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici. 

V kategorii rezidenčních projektů porotci postavili nejvýše projekt Bydlení Mazanka v Praze 8, u něhož ocenili maximální využití potenciálu lokality, vysokou kvalitu projektu středního segmentu, jeho estetickou atraktivitu i komerční úspěch. Z nových administrativních center si palmu vítězství odnáší Luxembourg Plaza v Praze 3 za zdařilou kombinaci kancelářské a hotelové funkce, vhodně zasazenou do tradiční rezidenční lokality. Kategorii obchodních center dominovalo pražské Centrum Chodov, které si vítězství odnáší především za rozvoj velikostí i rozsahem výjimečného nájemního mixu projektu v exponované a komplikované lokalitě. V kategorii hotelů získal titul Chateau Mcely ve stejnojmenné obci, a to za citlivý přístup při obnově chátrajícího zámku, jeho zdařilou proměnu v hotel a úspěšné architektonické zapojení v rámci celé obce. 
Zvláštní cenu poroty letos získala rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6. Tento bývalý statek ze 17. století díky iniciativě Městské části Praha 6, která spolu s Hlavním městem Prahou také rekonstrukci financovala, vytvořil spolu s přilehlým parkem mezi Vypichem a Strahovem ideální prostředí pro odpočinek, sportovní aktivity i společenský život místních občanů. Projekt byl oceněn i pro výjimečnou a spontánní pozitivní odezvu, jakou si získal ihned po svém dokončení. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal Petr Urbánek, ředitel společnosti Europolis Real Estate Asset Management, s.r.o.. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Lofty Palmovka společnosti Immo Group Development. 

Ministr pro místní rozvoj Mgr. Petr Gandalovič, jenž nad letošním ročníkem převzal záštitu, k soutěži uvedl: „Rozvoj realitního trhu je v popředí zájmu České republiky a samozřejmě i našeho ministerstva. V současné době jsou nejvíce potřeba konkurenceschopné projekty, které pozvednou úroveň našeho bydlení a výstavby, a ukáží schopnost našich architektů dosáhnout evropských standardů.“ 

Předseda odborné jury a zároveň předseda dozorčí rady ARTN Ing. Kamil Kosman 8. ročník soutěže zhodnotil slovy: „Nejvýše postavenou laťku kvality měla letos kategorie hotelů, ve které se vzácně sešlo několik projektů výjimečné úrovně. Právě zvyšující se kvalita byla průvodním znakem většiny nominovaných. Tím soutěž odráží vývoj na realitním trhu, který roste nejenom co do rozsahu, ale i do kvality.“

21. 06. 2006
Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit" vyhlašuje 8. ročník

O nominaci na ocenění titulem »Nejlepší z realit 2006« se až do 5. září 2006 mohou ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2005. Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům proběhne počátkem listopadu na slavnostním galavečeru.
Soutěž »Nejlepší z realit«, jež se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, vstupuje již do 8. ročníku. Každoročně jsou titulem „Best of Realty“ - »Nejlepší z realit« oceňovány projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, v celkem pěti kategoriích: Nové administrativní projekty, Rekonstruované kancelářské objekty, Rezidenční projekty, Nákupní centra a Hotely. Vedle těchto základních kategorií získává Zvláštní cenu poroty projekt, který se za příslušný rok výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) uděluje také speciální cenu osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webových stránkách mediálních partnerů soutěže.
Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě úzce spolupracuje s bankovními domy, finančními poradci, realitními agenty, agenturami pro výzkum trhu, Obcí architektů, zástupci developerských společností a dalšími významnými subjekty českého realitního a bankovního trhu. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů.
Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být v pravém slova smyslu »dán na trh« - to znamená, že nejméně z 50 procent musí být určen k pronájmu či k prodeji; vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu. Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2005 (případně může být v době nominace v kolaudačním řízení), přičemž nesmí být nominován již v některém z předchozích ročníků soutěže. S přihlášením projektu do soutěže musí souhlasit majitel objektu. Uchazeči o titul »Nejlepší z realit 2006« v některé z vypsaných kategorií musí organizátorovi soutěže nejpozději do 5. září 2006 zaslat vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz, www.bestofrealty.com) a na jeho adresu doručit kvalitní fotografie exteriéru a interiéru projektu na CD.

Přečíst ⟶

24. 11. 2005
BEST OF REALTY 2005

Best of Realty - Nejlepší z realit je prestižní soutěž o nejlepší projekty českého realitního trhu. Výsledky jejího už sedmého ročníku byly vyhlášeny 7. listopadu 2005 na slavnostním večeru v Míčovně Pražského hradu. O vítězích rozhodla devítičlenná odborná porota ve složení - Předseda: Ing. Kamil Kosman (Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí/Česká spořitelna), Členové: Dr. Tomáš Drtina (Incoma Research), Ing. arch. Oleg Haman (Obec architektů), Ing. arch. Jan Melichar (Obec architektů), Ing. Pavel Hlinka (Národní federace hotelů a restaurací), Guy Barker (Invesco), Ing. Lukáš Schirl (Jones Lang LaSalle), Ing. arch. Michal Šourek (MS Group), Milorad M. Miškovič (Real Estate Karlín Group). Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal ministr pro místní rozvoj Mgr. Radko Martínek. 
O ocenění usilovalo celkem 35 projektů v pěti kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a cena čtenářů mediálních partnerů. 
V kategorii rezidenčních projektů porotci postavili nejvýše rezidenci Alibaba v Praze 5, jež byla podle jejich názoru developerskou příležitostí, kterou bez zaváhání využil zkušený developer (ING Real Estate Development CR) ve spolupráci se zkušeným architektem. Z nových administrativních projektů si palmu vítězství odnesl Nile House v Praze 8 jakožto úspěšné pokračování developerského konceptu, který inovativně přetváří kdysi zanedbané nábřeží Vltavy v přehlídku špičkové architektury. Mezi rekonstruovanými kancelářskými objekty zvítězila budova The Forum v Praze 1. Porota kladně hodnotila obnovu neobarokní tváře budovy a výrazný příspěvek k celkovému oživení Václavského náměstí. Kategorii nákupních center dominovala brněnská Galerie Vaňkovka za dokonalé architektonické vyjádření genia loci symbolu rozkvětu průmyslové části města v 19. století, zdařilé spojení s historickým centrem Brna, vydařenou integraci i využití části původní památkově chráněné zástavby. V kategorii hotelů získal titul Jelení dvůr v Praze 1. Oceněn byl zejména proto, že si jeho tvůrci nekladli za cíl vytvořit luxusní hotel v blízkosti Hradu, ale hotelové zařízení, které by dýchalo svou historií a splňovalo i nároky na pohodlí, útulnost a českou pohostinnost. Zvláštní cenu poroty letos získal zlínský projekt Baťova mrakodrapu - Budovy č. 21, který zřetelně ukazuje, že při developerských počinech je nutné vycházet z kulturního dědictví. Rekonstrukce Budovy č. 21 se stala důležitým milníkem v budoucím rozvoji města Zlína a při obnově jeho památek. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal JUDr. Luděk Sekyra, předseda představenstva společnosti Sekyra Group, a. s. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Rezidence Jeseniova společnosti J & T Global. 
Podrobnější informace včetně fotodokumentace oceněných objektů najdete na internetové adrese organizátora soutěže www.bestofrealty.cz. 

14. 11. 2005
Best of Realty: Letos dominovaly rezidenční projekty

Pražská rezidence Alibaba, administrativní budova Nile House, obchodní galerie Vaňkovka v Brně - to jsou někteří z vítězů sedmého ročníku soutěže Best of Realty. Její výsledky byly vyhlášeny minulý týden v Míčovně pražského Hradu.
Onominaci na ocenění titulem "Nejlepší z realit 2005" se letos mohly ucházet stavby, dokončené v České republice po 1. lednu 2004. Ve hře bylo pět hlavních kategorií - administrativní budovy nové a rekonstruované, obchodní centra, byty a hotely. Vedle toho se udělovala zvláštní cena pro projekt, který se výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj trhu, a rovněž ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a čtenářů titulů, které jsou mediálními partnery soutěže.

BYTOVÁ OFENZIVA
V letošním ročníku jednoznačně dominovaly rezidenční projekty, což je oproti minulosti velká změna. Je to nesporně odraz současného dynamického rozvoje bytové výstavby - nominováno bylo celkem 15 projektů, takže tato kategorie byla obsazena nejsilněji. Porotci postavili nejvýše rezidenci Alibaba v Praze 5, kterou má "na svědomí" ING Real Estate Development CR. Na druhém místě se umístily apartmány Čertovka v Harrachově - viditelný projev dalšího ze současných trendů, totiž poptávky po "druhém" bydlení na horách, na kterou developeři rychle zareagovali.
Podle mínění některých porotců ovšem ani velký počet rezidenčních projektů nezaručoval vždy potřebnou a požadovanou kvalitu. Předseda poroty, Kamil Kosman z České spořitelny, také kritizuje přílišný důraz na ekonomickou stránku věci, ačkoli všechny projekty jsou oceňovány také podle tržního úspěchu: "Osobně se mi opět nelíbila, a kritizuji to již delší dobu, až příliš viditelná snaha u řady projektů prosazovat zisk na úkor kvality." Podle Kosmana také stojí za zmínku, že v obou posledních ročnících se v této kategorii výrazně prosadily developerská firma V-Invest a architektonická kancelář Šafr-Hájek.
PADLÉ HOTELY
Stejně jako v minulosti byla silně obsazena kategorie administrativních budov, ať už nových či rekonstruovaných, jichž bylo nominováno třináct. Z nových si palmu vítězství odnesl pražský Nile House, který je další etapou realizace velkorysého projektu River City společnosti Europolis, umístěného na kdysi zanedbané karlínské nábřeží Vltavy.
V kategorii rekonstrukcí kancelářských budov zvítězilo The Forum na pražském Václavském náměstí -původně jde o neobarokní stavbu, kde sídlila pojišťovna Assicurazioni Generali a údajně zde pracoval i Franz Kafka. Pro developerskou firmu Flow East tento projekt představuje nejen investici 600 milionů korun, ale i rozšíření jejího bohatého realitního portfolia v Praze. Škoda jen, že dosud není zcela dokončena přestavba vstupů do metra, které jsou integrovány do budovy Fora.
"Velice mne překvapil pád v nabídce a provedení hotelových projektů," komentuje letošní úroveň kategorie Hotely porotce Milorad Miškovič z developerské společnosti Real Estate Karlín Group. Letos totiž porota mohla hodnotit pouze čtyři projekty. Přesto bylo hlasování podle Kamila Kosmana velmi napínavé a volba nejednoduchá: "Hlasování muselo proběhnout ve třech kolech, když obvyklá jsou dvě. V jednom dokonce nastala absolutní remíza, všechny projekty dostaly stejný počet bodů." Nakonec se porota rozhodla pro pražský Jelení dvůr.

PROČ JEN PRAHA?
"Budeme se snažit, aby se do dalšího ročníku přihlásilo více mimopražských projektů," komentuje Jana Hrabětová, vedoucí celého projektu soutěže, její poněkud pragocentrický charakter. Z celkem 35 nominovaných projektů regionálně spadalo do metropole plných 80 procent. Soutěži to neprospívá, nicméně značná převaha pražských staveb odráží developerskou realitu. V Praze se prostě staví nejvíc, trh je tady nejživější, developeři i investoři ji preferují, protože poskytuje největší možnosti. "Tuzemský realitní trh představuje Praha, pak dlouho nic a pak teprve regiony," zní unisono z odborných kruhů.
Výsledky letošního ročníku to ostatně potvrzují nejen počtem nominací - ve čtyřech z pěti hlavních kategorií zvítězily pražské projekty. Jedinou čestnou výjimkou v tomto ohledu byla brněnská obchodní galerie Vaňkovka, která představuje příkladnou regeneraci brownfieldu, v tomto případě části někdejší strojírenské továrny.
Pronikání velkých obchodních řetězců do regionů má stále velkou dynamiku. Tomu lze přičíst i druhé "regionální" místo v této kategorii, které získala karlovarská Varyáda. K tomu je ještě třeba přičíst zvláštní cenu poroty, kterou obdržela rekonstrukce Baťova mrakodrapu ve Zlíně, kde se nachází i podnikatelova legendární výtahová pracovna.
"Mimopražské developery oslovujeme, ale buď jsou příliš skromní, nebo se bojí neúspěchu. Ale co je neúspěch? Být druhý? Nebo jenom nominován?" říká organizátorka soutěže. Na druhé straně sama zmiňuje poněkud kuriózní přihlášku - přestavbu jednoho mariánskolázeňského hotelu na ubytovnu pro sezonní dělníky: "Naštěstí developer po prohlídce našich webových stránek nakonec uznal, že by v takové konkurenci neobstál a přihlášku stáhnul."

V ČÍ PROSPĚCH
V soutěži jde pochopitelně, tak jako vždy, o prestiž v důsledku odborného ocenění. Také proto v seznamu nominovaných najdeme takřka všechny významnější developerské společnosti. Případné vítězství, ale nepochybně i jenom nominace, má ovšem také praktické důsledky. "Ocenění v tomto typu soutěží považuji za určitý druh certifikátu kvality, který, i když nepřímo, napomáhá nebo zjednodušuje jednání s nájemci i investory," říká Petr Urbánek ze společnosti Europolis. Ta ke dvěma již získaným oceněním letos přidala třetí za administrativní budovu Nile House.
Výsledky by také měly jaksi zpětně kultivovat domácí výstavbu, a to už nastavením aktuálních kvalitativních standardů. Tak vidí soutěž a její vliv na domácí developerskou scénu i jeden z porotců, architekt Milan Šourek ze společnosti MSG: "Nejen nominované a vítězné projekty, ale vesměs i přihlášené stavby potvrzují aktuální trend posunu od kvantity ke kvalitě. Jako uživatelé, ale i z pohledu trhu samotného, se zřejmě můžeme těšit, že do budoucna developerům -a architektům - nezbude než hledat a nalézat skutečnou, komplexně pojatou kvalitu. Přehlídkové soutěže, mezi nimiž má Nejlepší z realit prestižní pozici, jsou při takové snaze výbornou pomůckou. Doufám, že si to developeři uvědomí a že se to odrazí v množství i kvalitě přihlášených projektů."
***
POROTA
Předseda: Kamil Kosman (Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí/ /Česká spořitelna) Tomáš Drtina (Incoma Research) Oleg Haman (Obec architektů) Jan Melichar (Obec architektů) Pavel Hlinka (Národní federace hotelů a restaurací) Guy Barker (Invesco) Lukáš Schirl (Jones Lang LaSalle) Michal Šourek (MS Group) Milorad M. Miškovič (Real Estate Karlín Group) 

9. 03. 2005
Best of Realty 2005 vstupuje do 7. ročníku

O nominaci na titul Nejlepší z realit 2005 se mohou až do 5. září ucházet stavby dokončené v České republice po 1. 1. 2004. Vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne již tradičně koncem roku na slavnostním galavečeru. 
Již sedm let jsou titulem Best of Realty - Nejlepší z realit oceňovány projekty, které přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Tituly jsou udělovány v pěti základních kategoriích: nové administrativní projekty, rekonstruované kancelářské objekty, rezidenční projekty, nákupní centra a hotely. Vedle těchto kategorií získává zvláštní cenu poroty projekt nebo osobnost, která se za příslušný rok výjimečným způsobem zasadila o rozvoj českého realitního trhu. I letos bude udělena cena mediálních partnerů. 
Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Je třeba, aby byl v pravém slova smyslu „dán na trh“ - to znamená, že nejméně z 50 % musí být určen k pronájmu či k prodeji; vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu. Projekt musí být dokončen po 1. 1. 2004 (případně může být v době nominace v kolaudačním řízení), přičemž nesmí být nominován již v některém z předchozích ročníků. S přihlášením projektu do soutěže musí souhlasit jeho majitel. Uchazeči o titul Best of Realty -Nejlepší z realit 2005 musí organizátorovi soutěže nejpozději do 5. září 2005 zaslat kompletně vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz, www.bestofrealty. com) a na CD kvalitní fotografie exteriéru a interiéru projektu. 
Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Asociace také každoročně uděluje svoji cenu osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj realitního trhu. 
Loňští vítězové vzešli z 37 nominovaných projektů.

20. 09. 2004
Best of Realty 2004 - vyhlášení výsledků se blíží

Téměř čtyři desítky projektů v pěti kategoriích byly nominovány na titul Best of Realty v 6. ročníku stejnojmenné soutěže, která již tradičně probíhá pod záštitou ministra pro místní rozvoj a ARTN. V průběhu září a října bude jedenáctičlenná porota složená z odborníků na realitní trh navštěvovat a hodnotit přihlášené projekty, aby z nich do užší nominace vybrala čtyři nejúspěšnější. Ty pak budou aspirovat na titul Nejlepší z realit 2004. 3. listopadu pak proběhne v pražském Slovanském domě gala večer, na kterém budou vyhlášeny výsledky soutěže a předána ocenění vítězným projektům. Vstupenky na gala večer spojený s vyhlášením výsledků soutěže Best of Realty v kategorii Bytové projekty, Nové administrativní projekty, Rekonstruované kancelářské budovy, Hotely a Nákupní centra lze objednat na www.bestofrealty.cz, www.bestofrealty.com.

28. 06. 2004
České stavebnictví - Best of realty

O nominaci na ocenění titulem "Nejlepší z realit 2004" se až do 31. července mohou ucházet stavby, dokončené v České republice po 1. lednu 2003. Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům proběhne na slavnostním galavečeru v polovině listopadu. 
Soutěž "Nejlepší z realit 2004" vstupuje již do svého 6. ročníku. Ocenění každoročně uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, v celkem pěti kategoriích: nové bytové projekty, nové administrativní projekty, rekonstruované kancelářské objekty, nákupní centra a hotely. Vedle toho získává zvláštní cenu poroty projekt nebo osobnost, která se za příslušný rok výjimečným způsobem zasloužila o rozvoj českého realitního trhu. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je BEST OF REALTY, s.r.o.. Soutěž se koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, sdružující nejvýznamnější osobnosti české developerské scény. 
Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik podmínek. Musí být v pravém slova smyslu "dán na trh" - to znamená, že nejméně z 50 % musí být určen k pronájmu či k prodeji; investor jej tedy může užívat nejvíce z 50 %. Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2003 (případně může být v době nominace v kolaudačním řízení), přičemž nesmí být nominován již v loňském ročníku soutěže. S přihlášením projektu do soutěže musí souhlasit majitel objektu. 
Během uplynulých pěti ročníků soutěže posuzovala odborná porota celkem 221 projektů, z nichž 62 získalo ocenění. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na trhu nemovitostí; ocenění se může dočkat skutečně jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou 

25. 04. 2004
Soutěž: Nejlepší projekty českého realitního trhu

V listopadu byly vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.
O vítězích 6. ročníku soutěže "Nejlepší z realit 2004", která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla 11členná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, bank, developerů, koncových uživatelů i architektů a realitních makléřů. Do soutěže bylo letos přihlášeno celkem 37 projektů v pěti kategoriích, což svědčí o zvýšeném zájmu o soutěž oproti minulým ročníkům. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.
O nominaci na ocenění titulem "Nejlepší z realit 2004" se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2003, v kategoriích bytové projekty, nové administrativní projekty, rekonstruované kancelářské objekty, nákupní centra a hotely. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za příslušný rok výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Udělena byla také cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Letošní novinkou se stala Cena veřejnosti, která mohla dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie.
V kategorii bytových projektů porotci postavili nejvýše bytovou vilu Mrázovka v Praze 5. Oceněna byla díky kombinaci inovativního návrhu, hodnotě projektu a svému umístění. Z nových administrativních projektů si palmu vítězství odnesl The Park v Praze 4 jakožto vynikající ukázka spolupráce developera s architektem. Tento zdařilý urbanistický koncept podle názoru jury dokazuje, že je možné realizovat ekonomicky úspěšnou stavbu zároveň s vysokou kvalitou architektonického zpracování. Mezi rekonstruovanými kancelářskými objekty zvítězila Kotelna v pražském Karlíně. Porota kladně hodnotila využití průmyslové architektury pro potřeby současných administrativních funkcí i fakt, že projekt přispívá ke znovuzrození industriální části Karlína. Kategorii nákupních center dominoval projekt Olympia Centra Plzeň. Odborná jury vyzdvihla především tematicky zaměřený styl centra se zajímavým designem fasády a velkorysým řešením galerie. V kategorii hotelů získal titul hotel Aria v Praze na Malé Straně. Oceněn byl zejména pro mimořádně celistvý přístup k realizaci projektu, založený na vyvážené symbióze ideové, výtvarné a provozní koncepce. Zvláštní cenu poroty letos získal projekt Marina Lipno za průkopnický development přírodního rekreačního parku a jeho prosazení na mezinárodním trhu zařízení pro volný čas. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal Evan Z. Lazar ze společnosti SALANS. Cena veřejnosti patří bytovému projektu Nedvědovo náměstí společnosti AT Development.
Předseda dozorčí rady ARTN a předseda odborné jury Kamil Kosman letošní ročník zhodnotil slovy: "V jednotlivých kategoriích se soutěž vyznačovala mimořádným kvalitativním i kvantitativním rozpětím a potvrdila, že středem zájmu developerů jsou nyní zejména nová administrativní centra a rezidenční projekty." Právě nejlepšímu bytovému projektu předával cenu ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, jenž převzal záštitu nad letošním ročníkem soutěže.

26. 02. 2004
Startuje další ročník Best of Realty - Nejlepší z realit 2004

Vítězstvím nového karlínského administrativního objektu Danube House, zrekonstruované secesní budovy ve Spálené ulici číslo 14, obytného komplexu Americká Park, nákupního centra Palác Flora a hotelu Josef se definitivně uzavřela historie 5. ročníku soutěže Best of Realty. V současné době probíhá příjem přihlášek projektů, které se ucházejí o titul Nejlepší z realit 2004 v dalším, již šestém ročníku této soutěže. Ocenění Best of Realty čeká na další úspěšné realitní projekty. 
Podobně jako v roce 2002 byla i vloni nejpočetněji zastoupena kategorie rezidenčních projektů (nominováno bylo celkem 11 projektů). Velmi silná byla i kategorie nových administrativních (8 nominací) a hotelových projektů (7 nominací).